МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Културни манири

+4
Александра
trpe
zbunet
fragola
8 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Културни манири Empty Културни манири

Пишување by fragola Саб Ное 28 2009, 17:33

До кога ке не учат како треба да се седи,како да се обратиш некому, да бидеш учтив ....бла бла бла...да бидеш извештачен со еден збор. Да,треба да има некои граници на културно однесување...ама мислам дека се претерува и се создаваат лажни наметнати насмевки и принудена љубезност кон секого.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Ное 29 2009, 22:12

Покажување заби кај животните значи закана и служат за напад како и канџите.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Сре Дек 02 2009, 10:28

Е па да, ако се понашам, т.е. однесувам малку послободно на работа, ми
викаат: Кај се наоѓаш ти бе, не си у кафана! И така одам јас у кафана,
кога оно таму, доаѓа келнерот и ми вика: Кај се наоѓаш ти бе, не си
дома! Кога сум дома, ми викаат: Така можеш само на улица. А кога оно,
надвор сите се вртат по мене и ме гледаат чудно, па за малку што не
викнаа жолто комбе, да ме носат на посматрање кај некои чичковци со
бели мантили Културни манири 771106


И ЗАТОА ЕДЕН ГОЛЕМ ПОЗДРАВ ДО СИТЕ СО ПЕСНАТА...

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Дек 02 2009, 13:18

Vo kulturata lesno se sokriva lagata
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by Александра Нед Дек 13 2009, 00:58

ставаш Културни манири 594801 наместо Културни манири 476577 или Културни манири 375873 и демек културно си отпоздравил Културни манири 806431 Културни манири 388339
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Пон Дек 14 2009, 16:04

Единствено кои видеа корист бар во минатото беа тие кои продаваа на улица карти за во кино “ Култура “ кога имаше премиера на некој рекламиран филм.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by Александра Чет Дек 24 2009, 00:33

Културни манири Porcupine-killer-shoe

помагало за културно потсетување
ако партнерот подзаборавил на културните манири
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Нед Дек 27 2009, 19:49

Kulturata e maska pred javnosta.Kako nekoi dami,sekogas so kulturni maniri...samo pred da se nasminkaat i izlezat od doma gjubreto go dzitkaat od prozor.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Дек 27 2009, 19:53

i binda nekoja po lice na nekoj naiven minuvac pod prozor
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Саб Јан 02 2010, 20:21

posle nekolku viski prvo ovoj zbor se zaborava...
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 11:30

Кога некој се обраќа со “вие“ , ми се чини како да му ја онади цела фамилија по список
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Вто Јан 12 2010, 21:41

Културно е кога многу ти се пуши, да не палиш по две цигари наеднаш
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 12:47

Културата потекнува од некој култ кој се створил меѓу неписмени и прости и рекле - ура ! И тргнале на јуриш со хартии во рацете. На хартија им пцуеле мајка и сестра и гласно се смееле гледајќи кон неписмените, а овие се чуделе што се смејат заради нешто нажврљано на хартија. „ Овие праат заебанција на наша сметка “, си рекле и фатиле да учат да читаат.
Кога прочитале, досегашните неписмени кои досега биле исмејувани и пцуени тргнале да ги тепаат овие од култот, арно ама некои од култот биле и меѓу власта и забраниле тепање.
И така полуписмени виделе - не виделе, морале да научат и да пишуваат за да им вратат. И послемто и овие направиле едно „ Ура ! “ и ги вреѓале на овие од култот и им пцуеле мајка и сестра на хартија.
Со текот на времето им здосадило и како од пишанки никој труден не останал, во спомен на тие дни им дале име култура - што значи никој труден не останал и сите овци на број.
И така настанала културата
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Пет Мај 14 2010, 20:43

Kulturni sme koga direktorot vika po nas,a nie kulturno si cutime.On neka e nekulturen.Ne sobra da ne iskara koj se javil doma kaj zena mu,a nie site kulturni se iznacudivme deka ne sme imale pojma i kako na taka fin coek mu vadat aferi!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Мај 16 2010, 14:07

Ova e za temaта Кога мрда газот Културни манири 301497 , дали и зошто му мрда газот
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Нед Мај 16 2010, 20:28

Ma neka mrda kolku saka ama ne so mene, ne sum DEDOFIL!!1
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 02:02

А како ќе знае ако не праша ? Културни манири 961487
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Пон Мај 17 2010, 09:33

Ama ednas se prasuva i ako ti recat ne,dosta e!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 11:47

"Ne" ne znaci sekogas "ne", postojat i takvi koi sakaat da bidat ubeduvani, a razlikata cesto e tesko da se zabelezi pomegu takvite i netakvite Културни манири 538444. Postoi masko demagosko veruvanje od pamtivek deka najgolemite zenkari niti se najubavi, niti se najpametni, tuku najuporni Културни манири 476733
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Пон Мај 17 2010, 22:43

Ве оставам во вашата заблуда.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Мај 18 2010, 01:34

Може да се напише подебела книга за нашите верувања Културни манири 71837
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Вто Мај 18 2010, 11:20

Културни манири 539282 Ние сме ја напишале таа книга,вие само учите од неа.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Мај 18 2010, 21:16

Значи дезинфоримативна е, кој знае какви сте вие жените у ствари навистински Културни манири 965725
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Вто Мај 18 2010, 21:34

Културни манири 538444 Да ти кажам право тоа ни ние не знаеме!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Вто Мај 18 2010, 21:38

- Treba da se napravi toa..... i ova....za eden cas najdocna....
-Da vo red Културни манири 151405 (istovremeno ovoj izraz ne e vidliv za drugite- Културни манири 538444 )
-Cekaj...odnesi go ova...vednas...ke ti ispratam email,imam nekoja zadaca.....Dali go napravi ona sto ti rekov?
-Da...da... Културни манири 296950 ( i ova e nezabelezitelno Културни манири 396736 )
-Treba da se odnese toa...
-Sekako Културни манири 269495
( Културни манири 538133 Културни манири 15785 )
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири Empty Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот