МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Културни манири

+4
Александра
trpe
zbunet
fragola
8 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Нед Окт 24 2010, 21:36

И... го најде? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 24 2010, 21:46

Обично го наоѓам, значи му треба нешто. Можеш да ми го замислиш запрепастеното affraid ми лице кога еднаш во милион години нема да најдам зајак.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Нед Окт 24 2010, 21:48

paga smeaМожам...да замислам.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 24 2010, 21:52

E zatoa sum stalno afro
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by Александра Пон Окт 25 2010, 14:13

zbunet напиша:Да бидеш културен и воздржан најчесто значи дека ти е сеедно. Културни манири - Page 4 104553

првиот диктира како ќе биде.
ако првиот почне `културно`, не е културно да му одговориш `некултурно` zakacko
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Окт 26 2010, 16:35

Ако заминам од овој свет и некоја не му даде на мужот бар 40 дена, значи стварно ме поштувала Културни манири - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Вто Окт 26 2010, 16:48

Што ти е муабетов!? iznenad Ќе ти речев нешто,ама не ...ќе си бидам културна kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Ное 24 2010, 21:06

На неприметлив начин го вметнала и во позадина на телефонот кога ќе го вклучам се појавува нејзиното око, што значи „ Те гледам што правиш“ affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Сре Ное 24 2010, 22:54

Ljubeznost znaci iskezenost dodeka niz mislite vi letaat boksovi upateni kon doticniot.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 00:36

kez 10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Чет Ное 25 2010, 11:03

Културни манири - Page 4 344908 тивко, тивко, не галамете, колешка ми спие на биро! Културни манири - Page 4 322557
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Чет Ное 25 2010, 11:07

А да ми падне нешто као случајно, би било културно да ја разбудам така Културни манири - Page 4 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 11:48

Setaj se otkopcan dukan, sigurno ke vidi i ke se rasoni kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Како да спакувате мачка за подарок

Пишување by trpe Пет Ное 26 2010, 15:28

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Саб Дек 04 2010, 21:31

Култура е да не бараш веднаш, но ако таа прва ти побара значи дека си претерал со културата.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Саб Дек 04 2010, 21:37

мааа директно конкурирај за Министер за Култура Културни манири - Page 4 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 13:30

Не го подучувај Кидман, може ќе посака да конкурира... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Јан 11 2011, 22:43

Да бидеш нежен со нежните, груб со грубите, културен со културните тоа значи да бидеш волк кој личи на јагне.
Лично, тоа е мојот идеал.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Јан 12 2011, 01:37

zbunet напиша:Да бидеш нежен со нежните, груб со грубите, културен со културните тоа значи да бидеш волк кој личи на јагне.
Лично, тоа е мојот идеал.

Е да... smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 16:13

кога домаќините треба да ручаат, гостите треба да си одат taxi
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Фед 09 2011, 01:36

Не постојат пријатели или непријатели. Постојат само пријатни и непријатни односи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by keti Сре Фед 09 2011, 08:51

Дали односите ќе бидат пријатни или непријатни зависи пред се од нашиот однос... guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Фед 20 2011, 20:43

Најблизок до човекот е шимпанзото, значи комшиите ти се шимпанзи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Нед Фед 20 2011, 22:09

Kulturnite maniri se pridobivka uvezena od Zapad i kako i se drugo, ne odgovaraat na nasiot mentalitet
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Мар 06 2011, 22:03

Културен значи образовен, но образовен не значи нужно културен.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 4 Empty Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот