МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Културни манири

+4
Александра
trpe
zbunet
fragola
8 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Jул 08 2010, 01:17

Koga se vrakam od rabota i koga ke gi soblecam kondurite

Културни манири - Page 3 Bad-smell-001
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Чет Jул 08 2010, 11:36

zbunet напиша:Се случува да ми замерат дека сум ладен и незаинтересиран затоа што ништо не прашувам. Одговарам дека е тоа култура во смисол тоа што ќе ми биде кажано е за мене, тоа што не, значи не е за мене. Постојат личности кои сакаат набрзина се’ да дознаат и наметливо се распрашуваат и како не сум расположен се’ да им кажам принуден сум да заташкувам со нејасни одговори.
Кај личност ценам пред се’ да не ми продава ароганција затоа што мојата е со огромен квантитет, па кога можам јас да ја контролирам, значи може и серкото кој со леснотија го шутнувам кога ќе ја увиди колкава мојата ароганција кога ќе ја пуштам на слобода. Но, местото и е зад ментални решетки и таму ја чувам оти може само бељи да предизвика, а никаква корист т.е. само во горенаведениот случај.
Не ме интересира ничие потекло, туку неговите способности доколку може да ги артикулира на општокорисен начин.
Значи моите сваќања прават да изгледам ладен и незаинтересиран, јбг, за некои сум досаден како таков кој не се интересира за потекло на видовите и кој број кондури носат и како им е наместено дома и која квадратура и марка на возило, е не сум Дарвин, то је.
Јас во ова многу се препознав.Како за мене да читам и ме радува што наоѓам ретки истомисленици fala guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Jул 08 2010, 11:41

Културни манири - Page 3 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Тото Саб Jул 10 2010, 00:34

Не е културно да молчиш во друштво. Еден ќе мисли дека си културен, даваш предност и сослушуваш, девет ќе мислат дека си глуп и не знаеш да се вклопиш.

Културно е да оставиш впечаток дека си културен. trepka
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Jул 18 2010, 17:51

Културен и неприроден сум само со оние кои не ги сакам.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Саб Jул 31 2010, 09:31

Културно е да се извиниш кога треба Културни манири - Page 3 Grin210

Културни манири - Page 3 27552933
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Aвг 25 2010, 23:45

Доволно е само еден да е некултурен и сите околу него ќе бидат малцинство.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Александра Чет Aвг 26 2010, 23:52

прашањето како си е празна куртоазија на која се одговара со исто толку искрено добро. немојте да се занесувате и да распредувате за вашата тековна психофизичка состојба - тоа е знак на немање култура.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Чет Aвг 26 2010, 23:54

dalas2no напиша:прашањето како си е празна куртоазија на која се одговара со исто толку искрено добро. немојте да се занесувате и да распредувате за вашата тековна психофизичка состојба - тоа е знак на немање култура.

па богами, во оваа ера на енергетски вампири, оваа културна забелешка е повеќе од неопходна
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Aвг 26 2010, 23:56

Да се има култура значи да се нема себе пред се
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Чет Aвг 26 2010, 23:56

е за ова не те разбрав баш
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Aвг 26 2010, 23:59

Па да чекаш ред и да не се избуткаш пред сите да си завршиш работа, а другите кој ги врти
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Саб Окт 09 2010, 22:59

Кога си културен значи се трудиш да ти даде. Кога лупаш зелени значи ти дала.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Саб Окт 09 2010, 23:09

Е, затоа жените се пренемагаат, kez затоа што сте културни само на почеток...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Саб Окт 09 2010, 23:12

имам една во мојата блиско-далечна фамилија, узречица ѝ е
- мачна сум жено, и
- тежок бил животов

(а тоа што ти било Културни манири - Page 3 762431 )
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 17 2010, 16:21

Повеќето хомосексуалци се културни и на тој факт се должи отпорот кон културата на балканот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Нед Окт 17 2010, 16:46

Kulturata e opstestveno prifatliva forma za iskazuvanje odbivnost i neprijatelstvo.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 17 2010, 16:56

E Da Културни манири - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Нед Окт 17 2010, 17:09

Drago mi e sto i ti zabelezuvas Културни манири - Page 3 104553 Културни манири - Page 3 125943
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Нед Окт 17 2010, 17:35

fragola напиша:Kulturata e opstestveno prifatliva forma za iskazuvanje odbivnost i neprijatelstvo.


фраголче, скроз си во право
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by fragola Нед Окт 17 2010, 17:45

Културни манири - Page 3 125943
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Нед Окт 17 2010, 17:51

Културни манири - Page 3 396122
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 24 2010, 20:56

Да бидеш културен и воздржан најчесто значи дека ти е сеедно. Културни манири - Page 3 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Нед Окт 24 2010, 21:25

kez Јас сум културна и воздржана... скоро секогаш кога добивам комплименти.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 24 2010, 21:29

Тогаш го барам зајакот во која грмушка се крие Културни манири - Page 3 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 3 Empty Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот