МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Културни манири

+4
Александра
trpe
zbunet
fragola
8 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by Александра Вто Мар 08 2011, 01:52

имам проблем како културно да им возвратам на оние кои денес културно ќе ми честитаат празник. никако да се воздржам и да не им посакам „и на ваша глава“ Културни манири - Page 5 762431
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Вто Мар 08 2011, 15:49

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Саб Апр 02 2011, 15:49

Кај нас е честа појава интелектуалци да работат како физикалци. Работа ко работа, ќе се навикнат, но не можат да се навикнат на културниот шок при културолошката разлика во работната средина која ги опкружува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by keti Саб Апр 02 2011, 16:35

Знаеш зошто е тоа така...Прво треба да да ја согледаш средината во која живееш, за да може после, кога ќе си дојдеш на вистинското место да знаеш како да постапуваш...но секогаш во интерес на народот... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Апр 26 2011, 19:32

Културата е врвен прозвод на умот кој имплицира технолошки напредок, висок стандард и организираност. Кој од овие три кај нас фали за да бидеме културни? kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Сре Мај 04 2011, 13:53

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Мај 04 2011, 15:50

Абе фраер и башка се глеа дека ја сака kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Мај 04 2011, 16:01

Zatoa i kupil nejze poise... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Мај 04 2011, 16:03

Ех, љубов kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Пон Мај 09 2011, 14:56

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Мај 18 2011, 08:06

‎"Ne se predavaj, glava gore, bla, bla, bla." Za da ne go znaes toa treba da si maloumen. Mislam deka toa saka da ti kaze. Koga bi sakal da te soslusa ne bi tropal gluposti. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Нед Мај 29 2011, 16:15

Натпревар во бокс, едниот боксер нокаудиран и судијата одбројува дали ќе стане, а од публика се слуша еден глас од стара баба:
- Нема да стане, го знам јас од автобус.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Саб Aвг 06 2011, 14:42

Koj popusta ne e vo pravo, sekako gresi kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Саб Aвг 06 2011, 15:08

zbunet напиша:Koj popusta ne e vo pravo, sekako gresi kez
Bas taka ...nekogas vinata ne e vo toj sto gresi,tuku vo toj mu popusta.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Саб Aвг 13 2011, 10:51

Во нас постојат добро и лошо и треба да се одржува рамнотежа, но лошото знае да се камуфлира и да се преставува како добро и да ти сугерира дека добрите работи во тебе се штетни за тебе
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Саб Aвг 13 2011, 19:46

Во секое зло има и арно...во секое арно,бар зрнце зло...оти многу арно, не е на арно smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Сеп 06 2011, 00:20

Добар и слаб човек - го сакаат сожаливо. Силен и добар - го сакаат и почитуваат kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Вто Сеп 06 2011, 00:41

hot nurse напиша:Во секое зло има и арно...во секое арно,бар зрнце зло...оти многу арно, не е на арно Културни манири - Page 5 151405

така е Културни манири - Page 5 Jin_jang_clip_art_16897
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Вто Сеп 06 2011, 00:42

zbunet напиша:Добар и слаб човек - го сакаат сожаливо. Силен и добар - го сакаат и почитуваат Културни манири - Page 5 104553

taka e Културни манири - Page 5 3
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Окт 30 2011, 11:06

Не се изразувај двосмислено каде има глуп народ кој сфаќа буквално kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Нед Окт 30 2011, 11:46

Najtesko e da se druzis so lugje, koi ne ti go razbiraat humorot.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Пет Ное 18 2011, 14:03

Ne ocekuvaj od bezvreden da ti priznae deka vredis, ne ocekuvaj od parazit da ti priznae deka imas zaslugi smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Чет Дек 01 2011, 11:31

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Дек 14 2011, 17:34

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Саб Фед 04 2012, 23:48

Да кажеш вистината некому, треба навистина да те налути smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 5 Empty Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот