МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Културни манири

+4
Александра
trpe
zbunet
fragola
8 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Мај 18 2010, 21:49

Жените се културни, ја не чув женско да ждригне или прдне, го поднесуваат притисокот на културата и затоа по некогаш ни’ се чинат нервозни оти го чуваат во себе
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Тото Чет Мај 20 2010, 02:00

Ако гостите пет пати пред да си одат ја повторат истата сцена, ај уште оваа цигара и да си фаќаме патот, вие утре треба рано да станете..., и така на секои дваесет минути, јас културниот, мислам дека сум јас заебаниот Културни манири - Page 2 770493
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Чет Мај 20 2010, 10:32

Доаѓам сабајлево на работа, и кога влегувам во канцеларија гледам колешката има нов фустан.
- Добро утро колешке!
- Добро утро колега!
Некако ми изгледаше дека новиот фустан и е малку тесничок и кус, па се загледав и мислев дали требала да купи еден број поголем или не. Ајвани се тие продавачите, сигурно ја убедувале да го купи, само за да продадат. И така јас упорно истражував колку и е тесен фустанот, кога забележав дека и таа ме гледа. Ќе се наведне, ќе поработи, па пак ќе го крене погледот кон мене, пак ќе ја наведне главата, а јас цело време ја гледам дека таа ме гледа. И на крај не можев да издржам а да не и кажам:
- Колешке, ако го мислиш истото за мене што и јас за тебе, е тогаш навистина си многу безобразна!!!
Културни манири - Page 2 751804
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Тото Чет Мај 20 2010, 10:42

Културни манири - Page 2 301497

Доаѓам на овој форум затоа што тука од искусните машки може многу да се научи Културни манири - Page 2 151405 (за културни манири Културни манири - Page 2 601181 )
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Вто Јун 01 2010, 20:35

Баш ме интересира според жените колку е културно да ги загледаш по телото, а кога преоѓа во манијачки ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Тото Вто Јун 01 2010, 21:21

На пример мојата, ако јавно и се загледам во некој дел Културни манири - Page 2 151405 , или прашува да не и фали нешто или ми вели не е културно. Приватно можам да гледам колку сакам нема проблем, ама има проблем затоа што добивам реакција Културни манири - Page 2 601181
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Вто Јун 01 2010, 23:55

Da mu odgovoram na Zbunet:-Koga gleda nekoj sto ti se dopaga,se e kulturno.A ako gleda nekoj sto ne ti faca oko,sve e manijacki.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:08

Od strav da ne ispadne manijak, mozes da dobies pogresen vpecatok deka ne e bas zainteresiran
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:15

Pa ce probas,za proba nikoj ne ti naplaca ili ne daj boze da te tepa.(Sto e ova mazive mnogu se plasat vo posledno vreme,sve zenite mora da napagaat)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:39

Па древна улога на мажјакот е да ја брка женката, а она да вика : „ Не, не !“
И сега ако му рече : „ Ајде бе, шо чекаш !“ Он у момент ќе се блокира и ќе добие краток спој оти нешо не е во ред. И како ситуацијата е за него непозната, и како првата реакција на древниот е бекство, он си бега... со некој изговор дека има некоја работа, ама ќе се јави...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:45

Eeeee,kaj se onie vreminja mazot bil maz,a zenata zena.Sega e se nesto izmesano.Gledam jas u posledno vreme imam sve maski drugar(k)i
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:51

Па шом почнаа да се депилираат и да си ги споредуваат нозете со женските. На прсти има да ги изброиш стари добри со шишка под мишка и тепих на груди
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:55

Мислиш љубавни тепих на груди,а некои богами и на грб.Лепота!!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 01:04

И жена со влакна на нозе и на манџа да мириса ,еее, нема више такви, оде романса
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 01:07

Културни манири - Page 2 301497 Имате една таква во секси сликички,мислам дека Трпе ја стаил.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 01:10

Трпе е љубезен со сите и после се чуди оти погрешно го сваќаат и го прогањаат
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by trpe Сре Јун 02 2010, 01:33

Sto da pravam koga jas sum kulturen ,a oni kurtulni
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Нед Јун 13 2010, 01:32

Да бидеш културен значи да бидеш спремен да останеш и гладен.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by the nurse Нед Јун 13 2010, 01:48

Јас најмногу се лутам ако гостите не ми јадат.Културно сакам се да изедат.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Jул 08 2010, 00:46

Се случува да ми замерат дека сум ладен и незаинтересиран затоа што ништо не прашувам. Одговарам дека е тоа култура во смисол тоа што ќе ми биде кажано е за мене, тоа што не, значи не е за мене. Постојат личности кои сакаат набрзина се’ да дознаат и наметливо се распрашуваат и како не сум расположен се’ да им кажам принуден сум да заташкувам со нејасни одговори.
Кај личност ценам пред се’ да не ми продава ароганција затоа што мојата е со огромен квантитет, па кога можам јас да ја контролирам, значи може и серкото кој со леснотија го шутнувам кога ќе ја увиди колкава мојата ароганција кога ќе ја пуштам на слобода. Но, местото и е зад ментални решетки и таму ја чувам оти може само бељи да предизвика, а никаква корист т.е. само во горенаведениот случај.
Не ме интересира ничие потекло, туку неговите способности доколку може да ги артикулира на општокорисен начин.
Значи моите сваќања прават да изгледам ладен и незаинтересиран, јбг, за некои сум досаден како таков кој не се интересира за потекло на видовите и кој број кондури носат и како им е наместено дома и која квадратура и марка на возило, е не сум Дарвин, то је.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Чет Jул 08 2010, 00:49

шо се праиш бе Енглез?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Jул 08 2010, 00:58

Епа шо ми фали да бидам Енглез ?
Културни манири - Page 2 Englishman
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Чет Jул 08 2010, 01:09

ај дигни панталоната да видам дали носиш тегет чарапа?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by zbunet Чет Jул 08 2010, 01:11

Културни манири - Page 2 Socks-2
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Кидман Чет Jул 08 2010, 01:12

хахахаха го замислив типот од погоре со чорапите на типот од подоле Културни манири - Page 2 Lol
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Културни манири - Page 2 Empty Re: Културни манири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот