МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АФОРИЗМИ

+7
Тото
alisa
fragola
Александра
Кидман
trpe
kazablanka
11 posters

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Чет Фед 03 2011, 15:32

Многу е лесно да бидеме мудри и да си го кажеме своето мислење под маска, зошто ако си го покажеме правиот лик тогаш стануваме ранливи...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пон Фед 28 2011, 19:13

Ако знаеш, а другите не го знаат тоа што го знаеш, тогаш се чувствуваш како да си паднат од Марс... АФОРИЗМИ - Page 6 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Нов превод од латински

Пишување by zbunet Чет Мар 03 2011, 14:38

ANIMA CANDIDA (lat) - Чиста и поштена душа. Значи Kandida добиваат само чесни и поштени.

LUPUS IN FABULA - Волк во приказната. Значи се зборува за политика.

DEUS EX MACHINA - Бог од машина. Значи се зборува за автомобили.

ANCORAS TOLLERE - Да избегаш кога и’ касни.

INTUS EST TROIANUS EQUUS - Внатре е само тројански коњ, а не ја сака.

POST SCRIPTUM (P. S.) - После е ... каење.

RES NON VERBA - Не сери само, направи нешто ако те бива.

MALA HERBA CITO CRESCIT - Што ако паднат на избори, други такви ќе дојдат.

UNA HIRUNDO NON FACIT VER - Од само еден секс, не бива љубов.

COGITO ERGO SUM - Мислам, значи сум без работа.

PRIMUS INTER PARES - Прв ја скинав.

SEDERE DUABUS SELLIS - Има шфалер.

HOMO HOMINI LUPUS EST - Човек на човек - хомосексуалец.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Чет Мар 03 2011, 17:25

АФОРИЗМИ - Page 6 301497
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse Вто Мар 15 2011, 09:50


the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Марфиеви закони...

Пишување by doc holliday Вто Мар 15 2011, 21:25

1. Веројатноста да сретнете позната личност се зголемува додека стоите со некој со кој не сакате да ве видат.

2. Нештата се упропастуваат пропорционално со нивните вредности.

3. Веројатноста за некоја случка е обратно пропорционална од посакувањето на истата.

4. Што и да барате, ќе го најдете на последното место каде што ќе побарате.

5. Било каде на земјината топка, намачкана фета на лепче, секогаш паѓа на намачканата страна.

6. Кога ќе се паркирате на 2км од дестинацијата, додека да стигнете до влезот пешки, откривате дека токму пред влезот симултано се ослободуваат најмалку 4 паркинг места.

7. Колку е поитна причината заради која чекате во ред, толку е побавен службеникот позади шалтерот.

8. Долгиот ред секогаш напредува побрзо од вашиот.

9. При промена на редот, оној претходниот почнува да се движи побрзо.

10. Да се греши е човечки, но за да се постигне совршенството, мора да додадеме уште еден компјутер.

11. Голови постигнуваат во моментот кога ќе свртиш глава да им свикаш на децата да се смират.

12. Секогаш први заспиваат оние кои ‘рчат.
doc holliday
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by trpe Сре Мај 04 2011, 09:40

Ѕвезда е личност која напорно работи цел живот само за да биде позната и затоа носи темни наочари за никој да не ја препознае. АФОРИЗМИ - Page 6 Emot6710
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Мај 19 2011, 10:01

Што е постхумно признание? Дека нечовечки се однесувале со него додека бил жив и дека можеби сеуште би бил жив да не биле нелуѓе. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:41

Не е лесно да си измеѓу две страни, зошто за да си ја оствари целта едната страна ќе те опсипува со нежности, а другата ќе те уценува, во зависност од тоа кој во каква позиција се наоѓа! ... Најдобрата солуција е да ја избегнеш таква ситуација, но во тој случај никој не ќе е победник!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:41

Ништо не е изгубено, ако самите си го најдеме!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:41

Во безизлезна ситуација само излезот е спас! ...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:42

Многу вистини се сервираат по светот, а само една е вистинска!... Онаа што никој не ја знае!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:43

Волкот самотник ќе го врви патот на јагнето, зошто јагнето не може да го смени влакното, а волк е' !
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:43

Каде има неправда, таму правдата си игра игри со ѓаволот!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Aвг 03 2012, 23:49

Не сме овде за да сме сами, туку сме овде за да сме со сродната душа! ... А што е човек без Бог!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Сеп 07 2012, 21:54

Доктор сум, но за лекарства не знам и кој би дошол кај мене да се лекува кога ниту болести има... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Вто Окт 16 2012, 03:58

Вистината понекогаш знае да боли, но подобро е да се сподели со другите! ... И не' дека некому ќе му е важно, но важно ќе е' за оние кои знаат дека секој настан иако безначаен има своја значајна манифестација во универзумот!...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Чет Дек 06 2012, 18:58

„Ме крева високо до небото, па ме спушта ниско до дното, со цел да ме задржи на површината за да не потонам“ ... Бродот на спасот ...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Чет Дек 13 2012, 21:45

Правејќи добрини се даваш секому, но ретко кој знае тоа да го подели со другите! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 30 2012, 01:33

Tагата да e' повод за создавање најдобра поезија! ... Зошто да не е' среќата! ...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Афоризми од Збунет

Пишување by zbunet Вто Фед 05 2013, 02:22

Тешко се ограбува продавница за оружје, имаат оружје.

Кога и да го повикаат на одговорност за своите ветувања, тој ветува дека баш сега ќе се даде на работа.

Ако толку често ти велат дека грешиш, ќе заборавиш дека некогаш си во право.

Тој и’ рече дека е курва, а таа му врати дека тој е па 24 часа он лајн на нет.

Вистината е некоја друга, тој има некоја друга.

Често се греат на тој начин што некого ќе оладат.

За ограничени луѓе е многу лош, значи стално е лош.

Таа е чукната и затоа се смее.

Што се загорени макарони со сирење? Какарони со чиреви

Јаде стрвно како храната да ќе излезе од мода.

Има спортска повреда на грбот, падна од кревет додека гледаше натпревар.

100 еу е во минус во банка, значи треба да заработи 100 еу за да биде без пари.

Се договорија да прават уште едно бебе додека одеа насмеани кон банка да подигнат плата и да ги платат сметките, на враќање наместо бебе тој само и’ купи мастика за џвакање со кусурот.

Маде од Кина ги сјеба сите со своите вибратори.

Од како го научи како треба да се однесува, знаеше точно како ќе се однесува во секој момент.
Последната промена е направена од zbunet на Чет Фед 07 2013, 11:05. Мислењето е променето 1 пати
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Сре Фед 06 2013, 00:09

Bre, bre sto aforizmi bea ovie, ne mozam da gi svatam nikako! ... Cii se?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Фед 06 2013, 01:02

A civi mozat da bidat? Zosto bi staval tugi? Za da go reklamiram? smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Афоризми од Збунет

Пишување by zbunet Сре Фед 06 2013, 12:22

Ние сме отворено општество, а за некои дури и натртено.

Почна да се срами затоа што е чесен, затоа што тоа сега значи дека е смотан.

Жената е како цвеќе, ама им се виде многу нега и вниамние и затоа почнаа да чуваат пластични цвеќиња со надеж дека ќе се појават и пластични жени .

Беше среќен човек затоа што не го доби тоа што заслужува.


Последната промена е направена од zbunet на Чет Фед 07 2013, 11:06. Мислењето е променето 4 пати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Сре Фед 06 2013, 17:10

Што ако ставам афоризам, кога никој не ќе знае што е и ќе си мисли дека е мудрост! ... tazen
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 6 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот