МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АФОРИЗМИ

+7
Тото
alisa
fragola
Александра
Кидман
trpe
kazablanka
11 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse Вто Aвг 31 2010, 20:06

Јас не би сакала тука да се мешам,прво од причина што не сум ти блиска личност,друго поради немешање во уметничката слобода...Сепак,на Кидман советите ги поддржувам и можеби требало некоја насловна решена како некој заебантски стрип(тука сигурно би ти требал некој професионалец) и така,иначе си мозоче,што е сигурно,е! backa
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 23:01

Dobro, ova e sepak eksperimentalna verzija i na A4 format kakvi idat na pdf nema pomal format. Tuka ima materijal za dve knigi koga bi se pecatele na hartija bidejki aforizmi se pecatat vo dzepno idanie. Za naslovot se slozuvam deka ne e najsreken izbor no prioritetite poveke mi bea na drugi detali.
Blagodaram za sovetite i veruvam deka zaedno ke gi resime problemite АФОРИЗМИ - Page 4 125943 АФОРИЗМИ - Page 4 396122
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Сре Сеп 01 2010, 13:43

„Проблемите во животот се решаваат само ако ги создаде некој друг, никогаш ако ги создадеш самиот ти.“ - Збунет

kez smeenje
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 13:55

АФОРИЗМИ - Page 4 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Сре Сеп 01 2010, 15:44

eve nekolku poseriozni
pak od zbunet, of course flower

- - - * - - -

Ако се сметам себе за гревче отепано, за што го сметам тој што ми завидува?

Да имаш карактер занчи да не можеш да бидеш добар со сите.

Некој учи за повеќе да знае, некој за повеќе да заработува, а некој за повеќе да забушава.

Проблемите на работа се решаваат така што ќе му ги префрлиш на оној кој не се буни и си работи.

Кога сум искрен, ја гледам горе. Кога не сум, ја гледам доле. lol!

- - - * - - -
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Сре Сеп 01 2010, 16:56

јас сум фан на Душан Радович
афоризмите на збунет се далеку поштосни
збунет, ми те волимооооооооооооо
АФОРИЗМИ - Page 4 762431
АФОРИЗМИ - Page 4 125943
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse Сре Сеп 01 2010, 20:49

Јас сакам црн хумор affraid kez Можеби затоа најмногу ми се допадна,,Сите сме ние мртовци на одсуство,, kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Сре Сеп 01 2010, 22:17

[quote="zbunet"]
АФОРИЗМИ - Page 4 Rsz_210
[/quote

Честитки за книгата...супер е... bravo 10 palce
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Сеп 01 2010, 22:52

АФОРИЗМИ - Page 4 125943 АФОРИЗМИ - Page 4 396122
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by alisa Чет Сеп 02 2010, 22:30

Кога некој има поддршка од своите пријатели за неговата работа, успехот е загарантиран.
АФОРИЗМИ - Page 4 125943
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Пет Сеп 10 2010, 12:43

Što ako je sve iluzija i ako zapravo ništa ne postoji?
U tom sam slučaju definitivno platio previše za svoj auto
.

Ljubav je cilj, ali dok do njega dođete,
seks je prilično dobra zanimacija.


- Woody Allen-
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Чет Ное 11 2010, 21:56

Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Ное 11 2010, 22:08

АФОРИЗМИ - Page 4 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Ное 12 2010, 01:54

Ili напиша:Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...
Немој да бидеш сигурна во ова..Животот носи изненадувања... АФОРИЗМИ - Page 4 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Пет Ное 12 2010, 10:07

Ili напиша:Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...


АФОРИЗМИ - Page 4 301497 мор те обожавам, кокош еден кокошкосан АФОРИЗМИ - Page 4 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Пет Ное 12 2010, 10:38

keti напиша:
Ili напиша:Малите нешта можат да ти донесат среќа, ама не и оргазам...
Немој да бидеш сигурна во ова..Животот носи изненадувања... АФОРИЗМИ - Page 4 104553

Нема 100% сигурност...Само да не е изненадување што пука

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Пет Ное 12 2010, 10:47

Мислиш пиленце АФОРИЗМИ - Page 4 539282 Кидман...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Чет Ное 25 2010, 19:01

Афоризмите на Кети

1. Ако знам малку повеќе, ризикувам да ми се избриши меморијата.

2. Важен ми е пристапот кон соговорникот, ако сакам да го слушне моето мислење.

3. Мислењето е филозофско и бара многу размислување.

4. Со прибор за пишување ја ловам мислата за да не ми избега.

5. Филозофирам само тогаш, кога никој не може да ме разбере.

6. Моето мислење е парадокс на општото мислење.

7. Кажи ми како да работам, за да знам како да размислувам.

8. Ми подметнува литература за да ме потсети на улогата во семејството.

9. Љубовта е мисловен поим се' додека не се претвори во дело.

10. Очите гледаат според правилото на разумот, но чувствуваат според желбата на срцето.

11. Љубовта ме топли кога ми е ладно, но зошто не ме лади кога ми е жешко!

12. Сакам кога не можам, а можам кога не сакам.

13. Зошто не ме бараш кога не ти требам, а ме бараш кога ти требам!

14. Кога зборувам никој не сака да слуша, а кога слушам никој не сака да зборува.

15. За да се разбереме потребно е да се наштелуваме на иста бранова должина.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 19:16

bravo guska
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Чет Ное 25 2010, 19:17

Верен оригинал сум на твојата копија, нели? АФОРИЗМИ - Page 4 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Ное 26 2010, 19:59

Афоризмите на Кети

1. Се' што ни се нуди има цена, но таа е превисока и не вреди да се плати.

2. Ги лекуваме комплексите зошто не можеме да си го промениме карактерот.

3. Збунетоста е конфузија на свеста со потсвеста.

4. Твоја сум до моментот кога ќе посакам да бидам своја.

5. Моето видување е твое заслепување.

6. Брзам за да те стигнам и престигнам, зошто времето ме гони.

7. Ми го даваш она што го бараш од мене, но не' и она што ми треба.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Чет Дек 02 2010, 01:09

Афоризмите на Кети

1. Животот е игра со одредени правила. За кршење на правилата следува исклучување од играта.

2. Ако имаме добар пријател на важно место, можеме да добиеме добро место со неважен документ.

3. Можеме да го видиме само она што ни е дозволено. За да го видиме недозволеното ни требаат темни наочари.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Чет Дек 02 2010, 09:37


„Животот е игра со одредени правила. За кршење на правилата следува исклучување од играта„

Многу сурова игра. Но, има финта, не ги кршиш, ами ги поткршуваш правилата...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Дек 02 2010, 09:43

на пример со немиени нозе да си легнеш kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Чет Дек 02 2010, 09:48

zbunet напиша:на пример со немиени нозе да си легнеш АФОРИЗМИ - Page 4 104553

Тоа е веќе грев, ама ти се простува муабетот. Сепак ти си машко АФОРИЗМИ - Page 4 762431

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 4 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот