МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АФОРИЗМИ

+7
Тото
alisa
fragola
Александра
Кидман
trpe
kazablanka
11 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by alisa Чет Фед 04 2010, 15:44

Фанатик е човек кој не може да го смени своето мислење, а не сака ни да ја смени темата на разговор.
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Фед 04 2010, 22:37

Прво седнувам јас, па таа. Не е каваљерски, ама е возбудливо.

Комшијата се ожени за да имам жена.

Го сретнав професорот по 30 години. Го препознав по капутот.

Љубовта е како морска болест. Додека ти се чини дека умираш сите околу тебе си се смеат.

Животот е трагедија за оние кои чувствуваат, а комедија за тие што мислат.

Свекрвата е како вегета, во се’ се меша.

Со будали не вреди да се расправаш. Прво ќе те доведат на нивно ниво, а потоа ќе те поразат со искуство.

Подобро е да се смееш во колиба од колку да плачеш во палата.

Им ги покажавме трите прста со акцент на средниот прст.

Постојат неподмитливи луѓе. Оние од кои не зависиш.

Децата често бегаат од часови, а родителите од работа. Штета што бар тоа време не се заедно.

Ако не можете колку што можат другите, обвините ги нив, а не себе. Тие би можеле помалку, а вие не можете повеќе.

Основното образование е обавезно и бесплатно. За учениците е скоро обавезно, а за наставниците скоро бесплатно.

Секогаш е подобро таму од тука. Секогаш е поубаво тоа од ова. Немаме среќа со тоа што имаме и што сме. Нашата среќа ја уживаат други, а за тоа може не ни знаат.

Највеќе ве мразат оние кои највеќе ви должат.

Непријателите не ни можат ништо. Се’ што би сакале тие, можеме и сами.

Жената постојано треба да биде жена, затоа што никогаш не се знае кога мажот би можеле да стане маж.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Фед 04 2010, 23:45

Јас ја толерирам затоа што знам какви жени има, а таа не ме толерира затоа што не знае какви мажи има.

Можеби мажите се поинтелигентни од жените, но сеуште не сум видел жена да потрча по глуп маж за да се восхитува на неговите нозе.

Читањето го расипува видот. Добро гледаат само неписмените.

Кога филозоф ќе ви одговори на поставено прашање, повеќе и не разбирате што сте го прашале.

Сите ние сме мртовци на отсуство.

Тој е многу побожен. Секој ден се моли да му умре козата на комшијата.

Љубовта е хемија, сексот е физика.

Секс е збор од четри букви на кој му потребен збор од пет букви за да го добие своето целосно значење.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пет Фед 05 2010, 17:15

Идат два капетана. едниот Кука, другиот Лелека.

Подобро е да тестираш кочници од колку после да кочиш со тестиси.

За лелеаво движење и сјај во очите, користете козметика "HEINEKEN" !

Нашиот воздух има своевидна предност. Гледаме што вдишуваме.

Одликувањата се како хемароиди. Секој шупак ги има.

Постојат две животни вистини :
- Машките се попаметни од жените.
- Земјата е рамна плоча.

Која вистина е подобра ? Цела или гола ?

И белата рада има црна сенка.

Најдобра камуфлажа е вистината. Во неа никој не верува.

Да се бориш за мир е исто како да се сексаш за невиност.

Кој на друг чорба му готви, сам во неа му плука.

Невозможно е некој да ме опише. Мора да ме доживее.

Сексот е подобар од логика, ама не можам тоа да го докажам.

Онанијата е само начин среќата да се земе во свои раце.

Чепкање нос за некои е единствен начин нешто да изменат во себе.

Љубовта е нешто убаво. Имам читано за неа.

Жените се како ораси. Џабе ги мазиш.

Натпис од молер и декоратер :
ПОПРАВАМЕ СЕ ШТО СТЕ НАПРАВИЛЕ КАКО САМ СВОЈ МАЈСТОР.

Разликата помеѓу машко и вц хартија е таа што жената никогаш не би ја бакнала хартијата по употреба.

Тик - так, како тоа пролазно звучи.

Најглупо е да се заглавиш во лифт со својот партнер. Ни таа ќе вришти, ни ти ќе се правиш луд.

Човек треба да живее чесно, ако не може подобро.

Жената знае што сака, ама почесто и’ се остваруваат намерите.

Да пиеш или да не бидеш ?

Историјата не е невина. Многу влегле во неа.

Графит на ѕид од зграда :
Каде чучиш, таму и да ручаш.

Цвеќето мириса убаво, ама наивно.

Добар грав надалеку се слуша.

Решен е проблемот со одливот на учени луѓе. Решено е да се упропасти образованието.

Денешниве мажи не се повеќе тоа што никогаш не биле.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Фед 07 2010, 20:23

Уште еден човек спречен е да изврши злодело. Осуден е невин.

Истерајте го лошото од жените. Втерајте им го доброто.

Њутн е во грешка. Лесните паѓаат побрзо.

Човекот е како слика. Најинтересен е кога ќе се откачи.

Не е се’ така црно. Врзани ти се очите.

Пријателите се како громобрани. Додека не почне невреме, не мислиме многу на нив.

За човековата средина најголема грижа водат жените.

Најголем подвиг е да поминеш низ густа населба со ретка столица.

Мувите се најдобри новинари. Веднаш чувствуваат ако нешто засмрди.

Водите љубов, не кучиња !

Ги излажа сите. Сега вежба на себе.

Фашизам е капитализам плус убиство.

Право машко нема да го видите да готви и пере, тој тоа го завршува пред жена му да се разбуди.

Љубезен моторџија е оној кој има мушички меѓу заби.

Што е четри нозе и рака ? Среќен пит бул.

Ние сме оние за кои нашите родители цело време не‘ опоменуваа.

Жена е како земја. Колку подлабоко ораш, подобро раѓа.

Да се греши е човечки, но ако се потроши гумата за бришење побрзо од моливот, значи по малку си претерал.

Кој последен се смее, не го сватил вицот.

Не се расправај со будала затоа што луѓето може да не ја забележат разликата.

Спротивностите се привлекуваат, а потоа се соблекуваат.

Изеди наутро жива жаба и преку денот не може да ти се случи ништо полошо.

Во сите револуции целта е да се кутне нешто старо, само во сексуалните револуции целта е да се кутне нешто младо.

Да бидеш злобен значи да се одмаздиш однапред.

Тој не пие, не пуши, не брка жени...и не дише.

Да не беше мажот, жената ќе најдеше да припитоми друго животно.

Крстозбор : 69 хоризонтално - вечера за двајца.

Би летувал на поубавиот пол.

Подобро врабец во раце од бела флека на раме.

Сексот ја смирува нервозата, љубовта ја ствара.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Фед 10 2010, 23:37

Што е оптичка илузија ? Кога некој заради тоа што носи наочари изгледа интелигентно.

Насмевни се. Тоа е втората најдобра работа што ја умееш со своите усни.

Често ми шеташ низ мислите и се прашувам како не те заболат нозете.

Зошто жените имаат нозе ? За да не оставаат траг како полжавот.

Не верувај на сјајот во машките очи. Тоа е најверојатно светлина која пробива низ неговата шуплива глава.

Зошто машките се како полжави ? Имаат рогови, се лигават, лазат и уште мислат дека куќата е нивна.

По сексот жените се како Мона Лиза. Не знаеш дали ти се смешка или ти се подсмева.

Какви би биле жените без мажи? Дебели и среќни.

Научниците велат дека должината не е важна, но повеќето жени лаички гледаат на тоа.

Мажите повеќе сакаат да имаат добар ручек од колку што сакаат жената добро да им зборува латински.

Паметен си ако поверуваш само половина од тоа што ќе го чуеш. Генијален си ако погодиш која половина.

Убаво е...птиците тоа го прават, пеперутките го прават, дури и пчелите. Сакаш и ние тоа да го правиме ? Заборави...луѓето не може да летаат.

Хороскоп за вас: Работа - Ѕвездите ви се смешкаат. Здавје - Ѕвездите ви се смешкаат. Љубов - Ѕвездите ви се смешкаат. Секс - Ѕвездите се утепуваат од смеење.

Лесно е да го засакаш оној што си го мразел, но тешко е да го замразиш оној што го сакаш.

Сакам да ти пратам нешто убаво, паметно и секси, ама имам еден проблем... не ме собира во монитор.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пон Фед 22 2010, 02:01

Зошто во морнарица примаат повеќе непливачи ? Затоа што подолго време ќе го бранат бродот.

Како знаеш дека жената е мртва ? Сексот е ист, само има повеќе немиени садови.

Како се разликува орален од ректален топломер ? Па...по вкусот.

Само две работи немаат граница, вселената и човечката глупост, но за вселената не сум баш сигурен.

Стара кинеска поговорка : „ Куче кое лае, не е доволно сварено “.

Паметната жена го замолкнува мажот подигајќи ги нозете, а глупата подигајќи го гласот.

Едвај чекам да те дофатам и да те фрлам на кревет. Ќе бидеш жешка и испотена и нема да ти дадам да спиеш цела ноќ. Те сака твојот Грип.

Убавите жени им се потребни на љубовџии и сликари без фантазија.

Сечиј пријател е ничиј пријател.

Кажи ми со кого се дружиш и ќе ти кажам кој си.


Последната промена е направена од zbunet на Саб Фед 27 2010, 21:55. Мислењето е променето 2 пати.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Пон Фед 22 2010, 18:20

nekoi od ovie bi pominale i kako vicovi АФОРИЗМИ - Page 2 806431
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пон Фед 22 2010, 19:06

epa sea...ma vozi misko, me mrzese da gi dvojam, drug pat
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Пон Фед 22 2010, 19:27

сакав да кажам дека се интересни и вака и онака - немој да ги двоиш
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Саб Фед 27 2010, 21:52

Бракот начесто е составен од еден лажго и еден насилник.

На мојата жена почнаа да и’ растат бркови. Добив брачен другар.

Ви пожелувам среќен брак и полно деца од моја страна.

Те сонував ноќеска, срам да ти е !

Жените сексуално ме злоставуваат, секогаш ме избегнуваат.

Во сабота се бањаат мажите кои си ги сакаат своите жени. Тие што се бањаат почесто се сомнителни.

Жена ми никако не смее да дознае дека ја изневерувам. За мене бракот е нешто свето.

Не идам во рајот. Имам одлични понуди од пеколот.

Жените не сакаат рамноправност со мажите, тоа не е ништо, туку со другите жени.

Кога ќе се сретнат маж и жена кои не знаат што сакаат, најчесто завршуваат со брак.

Во болниците и аптеките долго се чека затоа што времето лечи се’.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Саб Фед 27 2010, 21:59

denes ovie dva mi se favoriti АФОРИЗМИ - Page 2 Lol

# Кога ќе се сретнат маж и жена кои не знаат што сакаат, најчесто завршуваат со брак.

# Во болниците и аптеките долго се чека затоа што времето лечи се’.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Фед 28 2010, 20:16

За повеќе фати се за малиот.

Добростоечкиот често им ги гледа лицата на луѓето, сиромавиот често им го гледа ...грбот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Нед Фед 28 2010, 20:40

zbunet напиша:За повеќе фати се за малиот.

АФОРИЗМИ - Page 2 Jin+shin+jyutsu+holds+little+finger
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Мар 03 2010, 02:23

Жените кои имаат срце, немаат гаќи. Обратно не ме интересира.

Сине, не ја нишај баба ти. Не се обеси заради тоа.

Пред да направиш нешто, треба прво да бидеш некој.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Вто Мар 09 2010, 13:12

Што значи “Да “ и “ Не “ кај жените ? “ Да “ значи утврдена цена, “ Не “ Значи ценкање.

Принцип значи да не простуваш.

Љубовта боли затоа што не веруваш во тоа што би требало да поверуваш.

Изневерувањата се тест дали сеуште се сакаат.

Живот без љубов е како сува слива.

Да биде неморален, ништо да не мора.

Премногу е паметна што дури знае работи кои нема никогаш да и’ ги приизнаам.

Машките се топчиња од флипер кое се одбиваат од женските “ да, не, да, не“.

Љубовта трае додека жената сака, ние машките ионака не знаеме што сакаме.

Од голем човек не можеш да се сопнеш.

Најтешко се простува тоа што никогаш не било, а би било да си на нејзино место.

Љубовта знае да боли ако паднете од кревет.

Политика е спротивно од логика.

Смртта е крај за мртвиот, но нов почеток за живите околу него.

Не дошла на ред, тоа е другарство помеѓу маж и жена.

Кога е млад, може, а не знае. Кога е стар, знае, а не може.

Ако употребува големи зборови значи на дело е мал.

Најголем успех е кога децата се од тебе.

Немам ни’ пријатели, ниту непријатели. Да имав пријатели ќе ме извадеа од гомна. Да имав непријатели ќе ме удавеа во гомна.

Некој ќе има семејство, некој дијагноза.

Ако си и’ прв, би требал ода се жениш со неа. Ако си и’ втор значи е мажена.

Флертот е можност да јадеш ќотек.

Само нужникот е нужен, се’ друго е релативно.

Зборовите траат додека се изговараат.

Ако му даде секој маж треба да го направи тоа што треба да го направи. Да не и’ се јави повеќе.

И проститутките еден ден ќе се скрасат и ќе си оформат семејство. Кога на Германија и‘ простија, не па ваква ситница.

Почесто сум во друштво со тие кои не ги сакам. Подобро што е така оти кого сакам...

Безчуствителноста е предизвикана од навики. Прашај гинеколог.

Во младоста смисолот е во сексот. Во староста е во аптеките и пензиите.

Од игла до локомотива. Од рачна до ножна прегратка.

Постојат мртви луѓе кои се поживи од многу живи.

Жена која протува неверство е често споменувана заради својата великодушност.

Лицемерието е позитивна особина оти си го мериме лицето и ако нешто му
фали идеме на максиофацијална хирургија.


Само жена која ме сака може да биде посебна, а сите други се никакви и
не знаат што сакаат.

Секогаш сум умен и кажувам издржани работи...кој само да ме издржи.

Штом не дава анално значи го чува за посебен кој не си ти.

Прв пат кога бев со женско седевме на клупа до соборниот храм. И тој ден го прогласив за “ Свето лапање “.

Новчаникот е најосетлива ерогена зона.

Ебем историја кога нема иднина.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 00:55

Непријателите сам си ги правам, пријателите ми се прават.

Среќета треба да биде тајна оти првиот момент кога ќе се пофалиш привлекуваш грабливци.

Со кого не спијам, не му верувам.

Никогаш не би одел на Венера. Таму има венерични болести.

Најлошо е кога не си искрен со себе. На пример ти се оди во ВЦ, а ти одложуваш и ризикуваш,

Во постаро време ги викале разбојнички банди. Во поново време ги викаат партии.

Како сме сите будали гласаме за најбудалите и сме нивни фанови.

Дур не ја соблечеш не можеш да ја знаеш вистината.

Суетен мажјак има многу жени, патетичен само една.

За љубоморство треба да имаш време да смислуваш перверзни сценарија.

Самокритичност - Самојадење гомна.

Еутаназија треба да им се изврши на сите оние кои не ме сакаат

Немам ништо приоритетно, само пробисветно

Што е интимност ? Она со кое не се фалиш.

Комплиментите се како нива од пениси. Кога и да е, ќе наседнеш.

Платен си нереално повеќе отколку си реално корисен или си реално помалку платен од колку си реално корисен.

Не можам да спијам од усни дур не ти се напијам...топла лига, бљак !

Да се видат на кафе е најнечесен предлог, оти кафето предизвикува секс
според најнови истражувања.

Добар е оној кој може да го голта нашите глупости без приговор и непрекинато да
ни’ простува и да биде толку глупав што ќе не’ смета за посебни.

Па ако си ја имаш мувата на капата ако на пример некој ти викне “ Еј ! “, ќе ти се причини дека ти викнал “ Геј ! “.

Плановите на господ и моите многу се разликуваат.

Животот е газ. Или убаво изгледа или смрди.

Не го познавам баш добро тој другиот во мене.

Религијата е чопоративна заедница, но повеќето ги мрзи да читаат и се сведуваат на обични банди.

Има животни кои треба да се елиминираат заради опасноста која ја
преставуваат, но статистички гледано тој процент е многу помал од луѓето
кои треба да се елиминираат.

Се’ е на принцип на сугестија. Ако се дружиш со копуци кои ти повторуваат дека си глупав таков и ќе станеш, ако се дружиш со обратните ќе станеш обратен.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:36

Се претворам во Dureksman и тргнувам во акции под закрила на мракот.

Мажите се строги противници на неверството, но жените се премногу упорни во употребата на неконвенционални оружја.

Љубов е да ги оставиш цигарите заради саканата личност.

Тоа што го нарекуваш љубов го измислија типови како мене.

Зар сум живеел пред тебе ? Ма гарант си ме ископала од некои гробишта.

Те сакам дури повеќе од мајка ти и татко ти.

Сакањето е сакатење и се третира како привремена инвалидност, ако не и трајна.

Ако не дава мораш да и’ бидеш пријател додека не се предомисли.

Пријателството помеѓу маж и жена мора да биде на мека основа.

Ако си спремен да спиеш на нејзиниот газ наместо перница, значи навистина имаш доверба.

Најдобро се изразувам во второ лице во темнина.

Неверството не треба да има негативна конотација кога често се фалат со тоа.

Љубов е кога му мислиш се’ најлошо на секој оној кој ќе разговара со твојот партнер. И уште ако се насмеши ?! У мисли го сецкаш ко зелка за салата.

Жените ги сакаат мажите оти тоа ги исполнува.

Не сум љубоморен. Она ме вика ненормален.

Да сакаш значи да го докажуваш своето постоење. Никогаш нема да биде запаметен ако не знае да сака, дури ни‘ од своите деца.

Мажите изневеруваат затоа што се загрижени за наталитетот.

Кога жена ке каже - Не ! - нема сила која што ќе ја врати. Кај машко тоа
тоа не важи, мажот може да си дозволи да биде и глупав.

Има разлика ако изјавуваш љубов пред Нијагарини Водопади или додека поправаш казанче за шоља.

Па ако долго време не си чул убави зборови, тогаш си лесен плен за прељуба.

Не постои втора шанса за прва импресија.

Кога ја запознавам ми е страв да не испадне глупа оти сите оние кои нема да им се допаднам се глупи.

Важно е да не си и’ втор. Бројот два е лош број, на пример на погреб се носат два каранфили.

Не е проблем љубомората во врската туку таа што е надвор од врската т.
е. кога подолго трае почнува да ги нервира нашите пријатели затоа што се чувствуваат запоставени.

Жената те прави жена, љубовницата љубовник.

Хормоните ги сваќам како меурчиња од кисела вода, пријателството како
мучкање флаша, а еднаш мора да ја отвориш флашата и ...чуууууш ! прска
наоколу..

Женет маж има истрпено поише трауми и е поотпорен доколку не е мрднат, а
она си вика кој ќе ме трпи ваква сем женет, беќар ќе ме отера у пм ако
му обесувам многу

Немој да бидеш таков ( Ај не јади гомна )

Женети мажи се атестирани.

Пози меѓу рози и детелинка меѓу нозе.

Ако чудно ти мириса телефонот тоа значи дека ти се јавувам од ВЦ.

Ако помисли на друг, да стане дебела, цицките да и ги снема да стане
рамна даска, влакна да и никнат како на Јети, херпеси и ако флертува на
интернет да и изгори матичната плоча

Ма ќути, сме имале среќа, сите се расипани само нашите не се такви

Само особа ко мене може да ме направи љубоморен оти не е за верување.

Љубовта штити од импотенција. Нема вљубен човек на кој не му се дигнал.

Земи си “Дове“, никогаш не можеш да знаеш каде ќе бидеш бакната

Природата жената ја створила да носи 20 % без гајле плус од својата
тежина заради трудноќата. Значи ако има 70 кг. ( 7 по 2 = 14 ) и ако
носи 16 кг торби од пазар, тие 2 кг. вишак оти сум каваљер ги носам ја.

Кој пробал жена виси по забари оти многу е слатка и му се расипуваат
забите.

Сладоледот е женски изум, вежбалка.

Да имате што да си кажете, значи и ако немате проблем, напрајте го.

Сеуште немам прекинато врска иако тие го мислат спротивното.

Карактер значи напнато натегнување.

Ако се олабави и ти наоѓа мани дека си ваков онаков, прсни се со женски парфем и дојди си дома.

Се почна со татко ми оти не пазеше.

Не треба со неа да правиш муабет како со другар оти не ти е другар, а ниту е машко.

Јади лук и кромид за ви биде бакнувањето незаборавно.

Фини се само тие што се од Финска и поштени само тие што работат во пошта.

Оној кој може да сака една, ги засакува сите.

Мажјакот мора да го осигура генот и затоа мора да има колку е можно повеќе женки...и ќе се погоди бар едно да биде негово.

Како што за невиноста се зборува со подсмев така ќе се зборува и за неверството.

Мажите сакаат помлади жени оти побрзо ќе му ги пронајде наочарите и вилицата на тепихот.

Да сакаш, а да не си сакан е исто како да имаш запек.

За една врска да биде успешна потребно е да имаш крст, венец од лук и сребрен куршум за кога ќе се повампири или ќе стане вукодлак.

Кога јадам сливи не знам зошто многу сум разнежнет кон женскиот пол.

Вистинскиот маж е карактер со другите , а лигуш со саканата.

Кучињата се верни и сакаат да го лижат сопственикот. Значи верноста се докажува со лижење.

Пари нека има, љубовта ќе си дојде сама по себе.

Кога ќе даде една, таа едната не дозволува друга.

На мојата сакана други машки треба да и’ се одвратни како и на мене.

Многу жени сакаат маж со кариера и само нив да ги сака, занемарувајќи го
фактот дека и други жени сакаат таков .

Порано мислев дека распуштеници се женски особи кои ја завршиле школската година и се распуштиле.

Кога сенката на тоа што ти го покажувам ти го покрива лицето и твоите очи се шират од изненадување.

Никогаш не сум изневерил во љубовта. Секогаш мене ме откачувале.

Кога немаше интернет љубовта подолго траеше.

Само жена може да освои жена оти точно знае што и‘ треба.

Бирам со кого се фаќам и не раскинувам.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Нед Мар 14 2010, 22:59

Пушти го мажот слободно да оди!
Ако ти се врати....
- значи си го заборавил сендвичот!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Нед Мар 14 2010, 23:06

Постојат многу зборови кои можеш да ги користиш за да го опишеш мажот: силен, внимателен, грижлив, вреден, паметен...
Погрешни се додуша, ама кој ти брани да ги користиш
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Мар 21 2010, 13:08

Со Марко Поло бил и Курто во Азија. Таму научиле многу културни работи и така настанала куртоазијата.

Ајдучката трева била лековита за многу жени оти таму ноќе се криеле ајдуците.

Во речник пишува дека "gay" е весел и насмеан човек. Ај насмеј се се сега ако смееш.

Си била Љуба која се’ нешто морала, а другите не морале. И така таа станала љубоморна, а тие неморални.

Кога некој те сака, а не знаеш дека те сака и ништо не неправил да дознаеш дека те сака, тој у ствари и не знае што сака.

Ако ти вели дека си таков онаков значи не признава такво онакво сакање и дека тебе ти е само до таквото заради онаквото.

Сите си имаме своја претстава за љубовта и се правиме режисери додека работиме со аматери од кои со сила сакаме да изведеме добра претстава.

Кога еден ќе испадне друг, бараш трет кој ќе биде еден. Јен, два, три...јен, два три...

Прељуба значи многу да љубиш...значи си претерал.

Некоја згодна на улица го има истото што и таа дома само што имала среќа да не те сретне тебе.

Кога да му кажеш дека си бремена ? Додека мести ќерамиди на кров.

Како да се надмине разводот ? Пријави се во војска.

- Мамо, ти викаш дека сум бил кај тебе во стомак ?
- Да сине.
- А кој ме пикнал мене внатре ?

Што преставува родител ? Ограничувачки фактор и извор на трауми.

Секоја која сум ја затруднил, сум си ја земал.

Има бракови без љубов колку што има љубови без брак.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Мар 21 2010, 15:24

Бракот е инспирација за песната “ А могло је бити боље“.

Тој кој се оженил за брзо време ќе свати дека се оженил и за мајка и‘.

Бракот е обид да спречиш некој друг мајмун да се лигави врз неа.

Бременоста подразбира брак, бракот бреме.

И мене ме загрижувше абортусот додека не научив пола саат порано да го
вадам.

Нежноста на мајката се гледа во примерот кога му љупи јаболко на
детето, а за себе ги двои најскапаните.

Мојот однос со бившите е најочигледен кога ни со мачење не би признале дека имале нешто со мене.

Порано се знаеше што од каде влегува и што од каде излегува.

Како да ја доведеш најбргу до оргазам ? Ставаш слика од нејзините родители крај креветот и и’ велиш : „ Замисли како би реагирале твоите кога би знаеле што правиш сега “.

Кој лиже, зло не мисли.

Тој што често пишува за секс нема време за него.

Мажот е сликар, жената е платно. Од надареноста на сликарот и квалитетот на платното зависи каква ќе испадне сликата.

Ги разбирам лезбејките...и тие знаат што е убаво.

Јазичен спор или јазик од пензионер.

Дојдете лезбејки да се дружиме оти и јас сум лезбејка, многу сакам жени.

Љуби ја ближната своја...еби ја другарка ти твоја.

Сакајте се, ебете се...затоа лошо звучи во лутина кога ќе си кажат “ Еби се !“.

Се притресува и стресува за да се истресе.

Ако си успешен на љубовно - сексуален план тогаш ќе правиш утки на работно - организационен, оти ќе ти се спие.

Во социјализмот сексот беше за општонародно добро, а сега е приватен капитал.

Како ќе познаеш дали те изневерува ? Уште од врата ќе ја дофатиш и по вкусот ќе познаеш.

Само жените можат да ја укинат класната поделеност. Да ги освојуваат богатите, да им ги соберат парите и да ги отрујат. Ги имаат сите потребни предиспозиции.

Да зборуваме реално треба да си романтичен, но треба и пари да докажеш дека не си само на муабет туку и на дело.

Деколте...демистификација...дератизација...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пон Мар 22 2010, 02:04

Законот е збир на присилни навики.

Често велам дека има и подобро, почесто ми велат дека има и полошо. Дека има полоши од мене, треба да се тешам, а не е ли тоа упатство за сеир ?

Ако многу гласно вика ми се чини како да вика по некого да дојде.

Жените најчесто сакаат исплатливи пози.

Анален секс е како да си пика краставица во нос и потоа да го препорачува како добар лек за синуси.

По караница немој да дозволуваш орален секс.

Ако те заболи провери дали е на вистинското место.

Жениве се нејасни, ја се пазам да не се боцнам од клуч од конзерва, а они сами се местат.

Ако мисли на друг додека лежи со мене ќе се праам наудрен, ако и е, нека се мачи.

Иднината ни’ ја одреди вештачката храна која ќе ги збрише разликите меѓу половите.

Има жени кои се срамат од послободно однесување во кревет. Тие никогаш, ама баш никогаш нема да бидат сакани.

Прв или втор ? - Вторнаесет.

Секс без лижење е невкусно.

Во многу куќи има секс, но во малку има складност во сексот.

Уште колку ли треба педери да станат за да ме забележат жениве ?

Амазонките си ги стегале цицките за да не им сметаат кога употребуваат
лак и стрела. Значи дека тие со мали цицки се потомци на амазонките.

Најсмешно е кога и двајцата се голи и се мислат што ли ќе помисли едниот
за другиот

Најдобро време за секс ? Па обично ќе исперам, ќе зготвам, зачистам...и после се изморувам и не ми е до секс.

Жените мастурбираат со мастер кард.

Пак се подадов, а требаше да се казнам со суво патење.

И јас понекогаш претерувам, ама многу малку.

Што се случува кога ќе се преработи добра песна ? Може да ја направи само полоша.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пон Мар 22 2010, 11:12

Да не му веруваш, а го сакаш е исто како да не го сакаш, а му веруваш.

Се’ е добро кога добро ќе се сврши.

Постојат мисли кои само телата можат да ги изразат.

За стабилна врска треба секогаш да бидеш спремен да бидеш зад неа, а таа да те поддржува.

Ако ти побара некој нешто што немаш намера да му го дадеш, побарај му го она што знеш дека не би го дал.

Ако ти требаат пари, а не знаеш како да дојдеш до нив, мораш да научиш како да му ги земеш на оној кој знае како да дојде до нив.

Ако те убедува дека како твоето нема, значи нема ни’ намера да го плати.

Подобро е да бидеш аматер во професија која ти одговара од колку да бидеш професионалец во професија која не ти одговара.

Ако имаш премногу обврски и никој не те сваќа, напрај некој екцес кој секој ќе го свати.

Почесто го бараме друштвото на оние кои се прават дека не’ сакаат од тие кои навистина не’ сакаат.

Да се корегираш значи да признаеш дека грешиш, но треба да внимаваш да не признаеш некому кој греши.

Кога треба да одиш некаде каде не ти се иде и треба да правиш тоа што не ти се прави. напрај да не те сакаат таму каде треба да им дојдеш и прави им го тоа што не би сакале да им го правиш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Саб Апр 03 2010, 00:40

Кога посакуваш баш во моментов да ти се случи тоа што ти се мота во фантазија, тоа баш во моментов и се случува, не баш со тебе, но се случува.

Ако се сомневаш дека има друг, теши се дека си прв.

Амазонките си ги стегале цицките за да не им сметаат кога употребувале лак и стрела. Значи тие со мали цицки се потомци на амазонките.

Кога некој ќе се разочара во тебе или ти во него значи некој бил до толку глуп да не ја воочи разликата од себе до него која секогаш ја има.

Не го збунувај кога го бара твоето мислење, тој само бара да се согласиш со неговото.

Статистички гледано ако имаш 10 пријатели еден нема да те заборави. Равенката е едноставна : 1 - е пријателот, 0 - си ти.

Замислите во нашите глави често знаат да бидат пострашни од што навистина се во реалноста.

За мирен сон, пред спиење биди љубезен со себе.

Тоа што се случува е последица на тоа што го посакуваме изразено во трошки.

Решив да инвестирам во себе, почнав да стварам залихи од “ Вијагра “.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 2 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот