МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АФОРИЗМИ

+7
Тото
alisa
fragola
Александра
Кидман
trpe
kazablanka
11 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Дек 02 2010, 09:53

Грев е ако спиеш со друг со немиени нозе kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Чет Дек 02 2010, 09:58

Повеќе перверзија, отколку грев...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Дек 02 2010, 10:08

Грев е ако не се вметне некоја преверзија, затоа што ќе влезе монотонија kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Чет Дек 02 2010, 10:20

Ако вметнеш таква перверзија, треба да го затнеш носот... АФОРИЗМИ - Page 5 622427

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Чет Дек 02 2010, 10:27

Промената е секогаш добродојдена. Важно да не трае предолго kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Дек 03 2010, 14:12

Афоризми од Кети

1. После збунување следува разбудување. А до тогаш Збунет е наш, ние сме Збунети.

2. Животот ми е премногу мил за да се откажам од него. А јас од најмилите никогаш не се откажувам.

3. Децата ни носат пораки од иднината. Треба само да ги разбереме и примениме во сегашноста.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пет Дек 03 2010, 14:53

kez guska
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Саб Дек 04 2010, 13:06

keti напиша:Афоризми од Кети

1. После збунување следува разбудување. А до тогаш Збунет е наш, ние сме Збунети.


и по Збунет - Збунет flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 13:22

Афоризмите на Кети

1. Испразни го срцето од тагата за минатото и исполни го со радост за иднината. Само така можеш да живееш во сегашноста.

2. Повторно се враќаат истите настани и бараат разумна промена, за иднината да не биде неразумна.

3. Денес треба да сме свесни за она што се случува, за да не се случи утре да се збунуваме.

4. Не се збунувајте повеќе од дозволените граници, зошто може да се случи да се освестите.

5. Влегуваш во моите мисли и ме збунуваш, за да си ги реализираш своите замисли.keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Дек 05 2010, 20:49

smesko zbunet kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 05 2010, 23:51

Збунет, да не се пронајде некаде во афоризмите?...Зошто си збунет?... АФОРИЗМИ - Page 5 104553 АФОРИЗМИ - Page 5 125943 АФОРИЗМИ - Page 5 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Пон Дек 06 2010, 00:11

2. Повторно се враќаат истите настани и бараат разумна промена, за иднината да не биде неразумна.

--------------------------------------------------------------------------

Не го плеткај разумот кај што не му е местото АФОРИЗМИ - Page 5 396122
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Пон Дек 06 2010, 02:20

Мажите се како деца. Таман мислиш оти си научил се за нив... и ...они ќе те изненадат!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пон Дек 06 2010, 10:29

Кидман напиша:2. Повторно се враќаат истите настани и бараат разумна промена, за иднината да не биде неразумна.

--------------------------------------------------------------------------

Не го плеткај разумот кај што не му е местото АФОРИЗМИ - Page 5 396122


Кидман овде се мисли на настаните на глобално ниво...она што се случува кај јас и во светот.
Колку и да сакаш да ги тргнеш од глава тие настани, сепак тука се и се случуваат и не можеш да ги занемариш... guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Сре Дек 08 2010, 13:43

Афоризмите од Кети

1. За да си високо вреднуван уметник, треба само да ги разголиш своите мисли на сцена.

2. Ако успееш да ја надминеш пониската страст, тогаш ти следува повисоко задоволство.

3. Не ми ги земај крилата, зошто само со нив можам да го остварам својот сон.

4. Кога не ја добивам потребната заштита, секогаш се појавува алтернативата.

5.Имај верба во својот пријател, за тој да не ја изгуби вербата во себе.
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 12 2010, 19:40

Колку повеќе зборуваме неразбирливо, толку повеќе стануваме поголеми филозофи... АФОРИЗМИ - Page 5 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Дек 12 2010, 20:07

АФОРИЗМИ - Page 5 79941
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 12 2010, 20:30

Тешко на жена со филозоф, ама уште потешко на маж со филозофка... АФОРИЗМИ - Page 5 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Александра Нед Дек 12 2010, 20:43

keti напиша:Тешко на жена со филозоф, ама уште потешко на маж со филозофка... АФОРИЗМИ - Page 5 104553

paga smea токму така. од филозофка домаќинка не бидува vredna
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 12 2010, 21:50

Значи, одбираш меѓу кариера и домаќинка...На крај, што и да одбереш, секако си зезната... АФОРИЗМИ - Page 5 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 12 2010, 21:52

Секоја намера на крај се дознава, но добро е што сите од неа имаат корист... АФОРИЗМИ - Page 5 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Нед Дек 19 2010, 17:30

Ако живееш со политика и за политика, не очекувај она што е ветено да биде и исполнето...
Или, како беше онаа народната „Арен маж на збор не стои“... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Нед Јан 02 2011, 11:22

Београд је јутрос велики фрижидер у који је стављено милион и триста хиљада људи, ваљда да се не покваре.
И то је у редуДушко Радович
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by ?????? Чет Јан 13 2011, 11:38

Најди жена што не сака шопинг, ќе најдам тројца мажи што не сакаат секс

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Саб Јан 29 2011, 00:47

Материјалист е човек кој продава мудрост со нечесни игри... АФОРИЗМИ - Page 5 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 5 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот