МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

АФОРИЗМИ

+7
Тото
alisa
fragola
Александра
Кидман
trpe
kazablanka
11 posters

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Апр 14 2010, 19:45

Кога ќе се занесам филозофирајќи, најчесто ме прекинуваат со : „ А што кола возиш ? “

Лагата често посегнува по женските гаќички.

Лагата е основна алатка на политичарите, ја доведоа до стадиум на уметност.

Кога ќе ти се нафрлат за нешто што нив ги мачи, а нема врска со тебе, тоа се предрасуди.

Целта е да не работиш за друг, затоа што нема таков кој ќе го цени тоа.

Се плашиме да не бидеме сами, на штрек сме кога не сме.

Ќе скршиш некоја пломба нервирајќи се и потоа забарот ќе те одере и на крајот ќе се запрашаш дали вредело толку сето тоа.

Во културата лесно се сокрива лагата.

Никогаш не можеш да бидеш сигурен дека тоа е тоа. Дури откако ќе го загубиш може ќе ти текне.

За успешна врска важно е да не бидеш без врска.

Ако изневери, не се пофали, но се покае, исто како да не било.

За успешна врска треба да држиш чекор со неа, а за тоа не треба да ти бидат разлабавени врвците.

Кога одиш сакаш да застанеш, кога ќе застанеш, сакаш да седнеш, кога ќе седнеш сакаш да легнеш, кога ќе легнеш сакаш да спиеш.
Кога ќе ја бакнеш сакаш да ја прегрнеш, кога ќе ја прегрнеш, сакаш да ја легнеш, кога ќе ја легнеш...сакаш да спиеш.

Чувството на вина се намалува пропорционално со испиени чаши вино.

Како што мачките веќе не го чекаат Фебруари, така и малолетните не чекаат веќе на лична карта.

Љубов е за неа галење и милување, за мене секс и фалење.

Да ја чекаш сама да побара нервозна оти не и’ бараш, ќе помисли дека не е привлечна, а ти си само културен.

Кога ќе се боцнеш, дали од игла или нештои друго, никогаш не можеш да бидеш сигурен дека ќе нема последици.

Ако нема други аргументи да докаже дека е паметен, тогаш често се повикува на годините.

Мојот карактер е како петарда. колку подолго ме чува, се рони барутот и кога ќе треба да пукне само шишти и дими.

Колку повеќе постојат докази дека вредиш толку повеќе ќе ти биде понижување да се спуштиш ниско дури и по цена да не ја исполниш целта.

Кога се трудиш да стекнеш самодоверба, лесно можеш да лизнеш во ароганција.

Кога некој си зема за право да ти кажува каков да бидеш, значи си му дозволил да земе од тебе што сака мислејќи дека тоа е негово право.

Сите имаме напади на наивност, важно е да имаме среќа кој баш тогаш ќе налета.

Кога ти треба утеха, а добиваш критика, значи тоа му е шанса да ти докаже дека си глуп и така тој добива неочекувана шанса да се теши со тебе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Сре Апр 14 2010, 19:53

Кога одиш сакаш да застанеш, кога ќе застанеш, сакаш да седнеш, кога ќе седнеш сакаш да легнеш, кога ќе легнеш сакаш да спиеш.
Кога ќе ја бакнеш сакаш да ја прегрнеш, кога ќе ја прегрнеш, сакаш да ја легнеш, кога ќе ја легнеш...сакаш да спиеш.


- ме зафркна со крајов АФОРИЗМИ - Page 3 770493
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Апр 14 2010, 20:50

АФОРИЗМИ - Page 3 707131
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by fragola Чет Апр 15 2010, 19:25

Nagonot za prezivuvanje e posilen od bilo koja masina za perenje АФОРИЗМИ - Page 3 642227
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Тото Вто Апр 20 2010, 14:02

Сите имаме фотографска меморија, но некои од нас немаат филм АФОРИЗМИ - Page 3 396736
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Сре Апр 21 2010, 14:29

Биди оној кој сакаш, но не заборавај на оној кој те сака.

Постои секс од интерес и неинтересен секс.

Кога се наведнуваш, погледнувај и зад тебе ако сакаш да им го видиш вистиското лице на тие околу тебе.

Пријател може да ми биде само оној кој не ме познава доволно.

Добриот човек не се плаши да засака погрешни луѓе.

Во почетокот животот се живее на екс, на крајот се густира.

Не дека жените не знаат што сакаат од мажите, туку само брзо ги надополнуваат барањата

Додека има такви што ме трпат, значи дека сум нормален.

За да го задржи вниманието на луѓето, глупиот мора да се труди да им стане претпоставен.

За да стекне почит, за жена прво треба фризерски салон, педикир, маникир, тоа останува, а книги се пролазни.

Оној кој расте и живее во услови на љубов, никогаш не може да стане амбициозен кариериста.

Изгледа е нормално ненормални да ни’ се наметнуваат.

Никој не цени бесплатни совети. За да го цени треба прво да го плати.

Често луѓето сметаат дека советот може да биде магионичаски трик, тоа е трик, но со зборови. Да му го кажеш тоа што го знае на поинаков начин.

Не постои среќа, само квалитет.

Ние сме кај Трајче и Лиле. Не заборави да го нахраниш кучето за повторно да не купуваш патики.

Животот е рај за будалите, пекол за тие што не признаваат дека се такви.

Силна жена е таа која би печалела, а мене да ми биде работа само да ја
сакам.

Па ако има долги нозе, јака предница и продорен поглед кој ме соблекува, нема да инсистирам на карактер.

Разликата помеѓу секс и секси ? Секси води кон секс, а сексот те прави
секси.

Материјалниот интерес ни ја наметнува културата иначе ќе си останевме невоспитани.

Времето постои само за оние кои успеваат да се разбудат надвор од шемата.

Подобро е една во рака од виртуелно две.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Нед Мај 02 2010, 00:38

Секој мисли само на себе, глупаво е да чекаш некој да верува во тебе.

Интелигенцијата е заштита од досада.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 13:24

Вистинскиот воин се бори против себе заради себе, а не против друг и заради друг.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by trpe Пон Мај 17 2010, 16:28

Војната се состои во тоа да луѓето иако не се познаваат едни со други, се убиваат на заповед на луѓето кои меѓусебно многу добро се познаваат и не се убиваат.

Алберт Ајнштајн
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 16:35

trpe напиша:Војната се состои во тоа да луѓето иако не се познаваат едни со други, се убиваат на заповед на луѓето кои меѓусебно многу добро се познаваат и не се убиваат.

Алберт Ајнштајн


Трпе е прецизен како хируршки нож, бистар како извор, а ние...имаме среќа што го познаваме АФОРИЗМИ - Page 3 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by trpe Пон Мај 17 2010, 17:18

АФОРИЗМИ - Page 3 438648 АФОРИЗМИ - Page 3 Sreca10 АФОРИЗМИ - Page 3 538133
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by trpe Сре Мај 19 2010, 13:41" Тестот на храброста доаѓа кога сме малкумина. "


Ралф В. Сокман (1889-1970)
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 12:20


Пријателството воглавно е засновано на размена на доверливи податоци за нас кои истите и од истите воглавно ќе бидат употребени против нас.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse Пет Мај 21 2010, 15:27

АФОРИЗМИ - Page 3 66078
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Сре Jул 28 2010, 23:35

ЉУБОВТА ЖЕНАТА ЈА ПРАВИ БИСТРОУМНА, А МАЖОТ „ЗБУНЕТ“... Ремарк
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by the nurse Чет Jул 29 2010, 00:14

,,Моќен е оној кој ќе завладее со луѓето,но навистина моќен е оној кој ќе завладее со себе,,-Лао Це
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by keti Пет Jул 30 2010, 00:56

„Разумниот човек се приспособува на светот околу себеси. Не разумниот човек настојува светот да го приспособи на себеси. Затоа целиот напредок на човештвото зависи од не разумните луѓе“...Г. Б. Шо
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by trpe Пет Jул 30 2010, 16:36

„Љубењето длабоко ти дава сила. Да бидеш љубен длабоко ти дава храброст“.
- Лао Це
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 18:30

АФОРИЗМИ - Page 3 Rsz_210
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by zbunet Вто Aвг 31 2010, 19:10

Пријателите се највеќе пријатели кога се секогаш со нас, како во мојов пример кога секогаш беа тука да ми даваат инспирација АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943 АФОРИЗМИ - Page 3 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 19:42

и ние тебе те сакаме АФОРИЗМИ - Page 3 125943
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 19:43

а пријателите се искрени едни со други
Насловот на книгата не е добар АФОРИЗМИ - Page 3 538444

ајде да го смениме
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 19:47

а внатре, хмммм../.... афоризмите се кул, штосни, јаки
ама не ми се допаѓа формата
јас би го зголемила фонтот да бидат повпечатливи и би ги раширила на повеќе страни
ти имаш 10 на една страна, стави по пет, поразделени и со поголеми букви и евентуално нека бидат поместени кон долната половина на страната

АФОРИЗМИ - Page 3 396122
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 19:49

знаеш, тие се убави кога веќе ќе почнеш да ги читаш,
ама најпрвин треба да го привлечеш вниманието на тој што треба да ги чита
привлечи му го погледот со поштосна корица, заинтригирај го со смешен наслов

АФОРИЗМИ - Page 3 125943
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Кидман Вто Aвг 31 2010, 19:50

а кога веќе ќе ја отвори книгата да ја разлиста, окото лесно нека му ги впива буквите
и после ќе печалиме АФОРИЗМИ - Page 3 26635
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

АФОРИЗМИ - Page 3 Empty Re: АФОРИЗМИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот