МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОБИИ

+5
alisa
Кидман
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Нед Окт 24 2010, 21:03

Повеќето од нас имаат мајмунофобија т.е. се плашиме да не испаднеме мајмуни ФОБИИ - Page 6 58884 и да ја задржиме сликата дека сме колку -толку паметни и дека нема играчки со нас, иако повеќе сме уживале додека сме биле играчка-мајмун.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Александра Пон Окт 25 2010, 14:18

ФОБИИ - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcRQf6b0guqH86aH4cgkORkg_pGE-2xxa5efaG7wAcQixTHTLhQ&t=1&usg=__utMolrlAA6hXDwTVVgnj6IvFc0Q=
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Ное 25 2010, 12:15

Дали е е нормално да се плашиш од беззаконието кое го споведуваат носителите на функции од областа на споведување на законот?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Пет Ное 26 2010, 00:43

Ne e normalno affraid i zatoa ke te lecime...a eden nacin da se izleci fobija e sto pocesto soocuvanje so izvorot na stravot... ФОБИИ - Page 6 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Вто Јан 04 2011, 22:32

Секогаш пред да одам на работа обавезно ме боли стомак zbunet
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Сре Јан 05 2011, 01:23

Дојди кај мене на работа,ќе те боцнеме kez ...па ќе те боли нешто друго...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Сре Јан 05 2011, 15:49

ФОБИИ - Page 6 548410
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Сре Јан 05 2011, 15:55

Абе,да видиш денес каква софра(бадникова) сме имале.
Ѕверот беше кум,се покажа ептен...му пожелавме секоја година да му паѓа,паричето.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Сре Јан 05 2011, 16:06

Ne se somnevam, toj za toa e roden kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Чет Јан 06 2011, 01:26

Се плашам од ,,луѓе,, без СРЦЕ affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Чет Јан 13 2011, 20:05

Се плашам од ...скокоткање. Едноставно,не можам да го поднесам.
Кога скоро овој мојов(на ,,шала,,) ми ги фати рацете и ги викна децата,ајде да ја скокоткаме мама...
Кошмар lut affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Јан 13 2011, 20:43

ФОБИИ - Page 6 Images30
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Пет Јан 14 2011, 16:45

Имам фобија од самотија ФОБИИ - Page 6 634807
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Пет Јан 14 2011, 16:52

Алооооооооооо!!! affraid
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Пет Јан 14 2011, 17:03

Фобија е она од што се плашат сите, само многу малку признаваат pale
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Вто Фед 08 2011, 13:40

Ти си тоа што те плаши.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by keti Вто Фед 08 2011, 21:31

Ти си тоа што те прави среќен...а тоа што те плаши се вика фобија и тоа е само илузија... ФОБИИ - Page 6 539282 ФОБИИ - Page 6 125943 ФОБИИ - Page 6 125943 ФОБИИ - Page 6 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Сре Мар 30 2011, 19:54

Машко не се плаши од таа каква е иако не ја познава, туку какви биле неговите претходници.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Нед Апр 03 2011, 12:47

Не постојат чудовишта...освен оние кои самите ги создаваме.

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Апр 28 2011, 16:07

Колку пати испаднало во ред, а си се нервирал дека нема да биде во ред, а цело време со тебе не било во ред kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Сре Мај 11 2011, 15:50

Каков хорор ФОБИИ - Page 6 962821

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Сре Мај 11 2011, 20:11

iznenad Кој филм беше ова?
Розмариното...топче? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пон Сеп 05 2011, 10:40

Ако долго живееш во страв, значи си силен штом можеш тоа да го издржиш kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Вто Сеп 06 2011, 18:19

.Čega se ja ono navodno najviše plašim?... Visine!... Eh, kakva bi sad šala bilo otplesati valcer na rubu strmog krova i verati se kao senka Petra Pana po klimavim štanglama soliterskih balkona, samo... Samo kad bih znao da je to put do nje.......Đolethe nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Нед Апр 15 2012, 21:03

Strange Life:
A Cockroach is afraid of Rat;
Rat is afraid of Cat;
Cat is afraid of Dog;
Dog is afraid of Man;
Man is afraid of Woman;
And Woman is afraid of Cockroach!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 6 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот