МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОБИИ

+5
alisa
Кидман
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty ФОБИИ

Пишување by Кидман Пон Јан 25 2010, 17:05

аутофобија - страв да се биде сам
авиофобија - страв од летање
андрофобија - страв од мажи
арсонфобија - страв од оган
хомофобија - страв од хомосексуалци (и евентуално нивно влијание)
клаустрофобија - страв од затворен простор
агорофобија - страв од отворен простор

ГИ ИМАМЕ??????
А, НЕ` ОПТЕРЕТУВААТ???
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Кидман Пон Јан 25 2010, 17:11

Имав другарка и на студии едно време ми беше и цимерка, имаше клаустофобија. Многу и` беше страв да се вози во лифт и башка, стално се расправавме оти сакаше дури и во зима малку барем да биде отворен прозорот. Јас мислев дека се преправа и еднаш кога се возевме во лифт, јас за да напраам финта, ја отворив вратата од лифтот и тој автоматски застана на меѓукат ФОБИИ - Page 2 979703 . Таа врисна и инстинктивно ми врза еден шааамар со сета сила ФОБИИ - Page 2 160135
После разговаравме и таа објаснуваше дека има чувство дека ќе го издишиме целиот кислород од собата и дека ќе се задушиме.
После тоа не праев такви финти - дали од сочувство или од шамарот....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пон Јан 25 2010, 19:49

Ja imam fobija od inspekcija otkako ke pominam so pravosmukalka i mienje sadovi
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пон Јан 25 2010, 19:50

...i od pms, oti togas me tera u pm
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by alisa Вто Јан 26 2010, 10:06

Дека ќе паднам на испит ФОБИИ - Page 2 Icon_pale
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Вто Јан 26 2010, 20:04

Deka padnav na nekoj ispit a ne znam na koj i zosto.... ФОБИИ - Page 2 76825
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Александра Сре Јан 27 2010, 11:01

имам фобија од силиконски медицински сестри ФОБИИ - Page 2 Carabossepicpic
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Кидман Сре Јан 27 2010, 17:42

dalas2no напиша:имам фобија од силиконски медицински сестри ФОБИИ - Page 2 Carabossepicpic

силиконофобија ФОБИИ - Page 2 951938
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пет Фед 26 2010, 17:11

Deka ke mi dodje pred vreme. A doma nenamesteno
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пет Фед 26 2010, 17:12

Imam fobija od neizvestacena. Taa jako mava
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Пет Фед 26 2010, 19:10

Od neprijatni iznenaduvanja
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Вто Мар 09 2010, 19:17

Imam klaustrofobija!Koga odam vi kafana,se plasam da ne e zatvorena ФОБИИ - Page 2 Affraid
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Вто Мар 23 2010, 21:52

Да ме обвини дека ми мрда газот
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 20:31

Да не згрешам нешто ФОБИИ - Page 2 596646 . А тое е и мојата најголема грешка
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 09:39

Кога ќе изгубам време на нешто и ќе испадне дека џабе сум го работел
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by alisa Саб Апр 10 2010, 16:58

Дека кога среќата ќе ми тропне на вратата, јас нема да бидам дома да и отворам!
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Нед Апр 11 2010, 00:34

Дека нема да се исплашам кога ќе треба да се исплашам
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Александра Сре Апр 14 2010, 08:54

Дека нема да имам доволно храброст и лудост. Дека ќе имам премногу `мудрост` и ќе рационализирам „па што, и онака од ова утре нема да има ништо“.

Можеби утре од ова ќе нема ништо, но ќе има нешто во фајлот вчера.
А вчера е се` што имаме на крајот.

ФОБИИ - Page 2 841107
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Апр 15 2010, 15:21

да завземам став по многу нерешени прашања
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Чет Апр 15 2010, 19:27

ФОБИИ - Page 2 Lol
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Апр 15 2010, 20:31

Излезот не значи дека е крај, може да биде само почеток на крајот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Тото Пет Апр 16 2010, 00:20

deka ke me snema a jas nema da znam
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Кидман Пет Апр 30 2010, 23:02

имавме пожар
многу било страшно ФОБИИ - Page 2 985250
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Александра Саб Мај 01 2010, 14:50

немам најголем, но имам еден куп стравчиња кои добро напредуваат ФОБИИ - Page 2 985250
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Саб Мај 01 2010, 21:09

Некогаш го нарекуваа демонска опседнатост, сега ги цивилизиравме
демоните и ги нарековме фобии.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 2 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот