МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОБИИ

+5
alisa
Кидман
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Сре Мај 05 2010, 22:18

Постоеле и разни сексуални фобии, како на пример:

1. Итифалофобија – Страв од гледање и помислување на пенис во ерекција. И не е карактеристично само за жени, туку и кај мажи.

2. Медомалакуфобија – Од друга страна пак, имаме страв од губење на ерекцијата. Секако дека голем број мажи имаат страв од неможноста да постигнат ерекција, но само мал број од нив го развиле овој страв во фобија.

3. Гимнофобија – Станува збор за страв од голотија. Фобичен страв да се биде гол, да видите некого гол и секако страв да ве види некој без облека.

4. Менофобија –
Ова е страв од мастурбација.

5. Ануптафобија – Е состојба кога се плашите да бидете сами (без партнер/ка)

6. Хетерофобија –
е фобија од спротивниот пол. Гледате маж или жена и бегате.

7. Еротофобија – е страв од се што има врска со сексот (сексуална љубов, прашања, разговори).

8. Еуротофобија – Страв од женски полов орган. Или од самото гледање во вагината или кога ќе дојде до стимулација.

9. Партенофобија – Ирационален страв од девици и млади девојки.

10. Онеирогмофобија –
страв од влажни сништа.

11. Коитофобија – Страв од самиот сексуален однос.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 13:39

Најчесто мажите имаат страв дека нема да испаднат мажи пред жена обидувајќи да се издигнат се над законот кој вели дека маж можеш да бидеш само пред жена, а не пред нивни имитации.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Нед Мај 09 2010, 18:31

Имам фобија од фобии (се плашам да не добијам некоја фобија) ФОБИИ - Page 3 Icon_pale
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Кидман Вто Мај 11 2010, 21:40

дека ќе ме кара ФОБИИ - Page 3 Icon_pale
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Александра Вто Мај 11 2010, 23:49

дека нема да можам да избројам до 10 ФОБИИ - Page 3 361380 ФОБИИ - Page 3 63264
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Чет Мај 13 2010, 11:26

Se plasam deka eden den nema od nisto da mi e strav.Stravot e dobar ne drzi pod tenzija da ucime,rabotime,sakame itn.Ako od nisto ne ni e strav ce staneme rastenija!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 01:42

Дека ќе побелам и тргнам кон ќелавење
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Тото Пон Мај 17 2010, 16:51

Дека ќе замине на турнеја за Франција и нема да се врати. Арно вели баба ми, сине, гледај да биде домаќинка. За музика, можеш да си пуштиш радио.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 17:01

Тото напиша:Дека ќе замине на турнеја за Франција и нема да се врати. Арно вели баба ми, сине, гледај да биде домаќинка. За музика, можеш да си пуштиш радио.ФОБИИ - Page 3 301497 ФОБИИ - Page 3 79941 ФОБИИ - Page 3 944621
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Чет Мај 20 2010, 20:21

Замислете само, имало и вакви фобии:


1. Anablephobia - Страв од гледање нагоре.

2. Arachibutyrophobia – Страв од миризбата на путер од кикирики при крај од месецот.

3. Atelophobia - Страв од несовршенство.

4. Barophobia - Страв од гравитација, од влечење надолу.

5. Caligynephobia - Страв од убави жени.

6. Cibophobia - Страв од храна.

7. Clinophobia - Страв од легнување во кревет.

8. Epistemophobia- Страв од знаење, искуство.

9. Euphobia - Страв од добри вести.

10. Geniophobia – Страв од брада како дел од лицето.

11. Genuphobia - Страв од колена како дел од телото.

12. Hippopotomonstrosesquippedaliophobia - Страв од долги зборови.

13. Kathisophobia – Страв од седнување.

14. Lachanophobia –
Страв од зеленчук.

15. Levophobia - Страв од левата страна од телото.

16. Logophobia – Страв од зборови.

17. Pantophobia - Страв од се.

18. Peladophobia – Страв од ќелави луѓе.

19. Phobophobia – Страв од стравот.

20. Phronemophobia –
Страв од мислење.

21. Pteronophobia - Страв од скокоткање со пердув.

22. Somniphobia - Страв од спиење.

23. Tremophobia - Страв од треперење.

24. Trichophobia - Страв од коса.

25. Xanthophobia - Страв од жолта боја и од зборот жолт.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Пет Мај 21 2010, 15:00

Тонзурофобија - став од шишање.

Колку многу фобии имало, изгледа второ име за стравот е фобија. Според ова изгледа дека секој има некоја фобија.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by keti Саб Мај 22 2010, 12:48

Се плашам од иднината... а мојата е изгледа многу очигледна и лесно може да се препознае...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 13:53

Ja sea se sisav, masinski, gore 3 od stranite i pozadi 0

Nemaj gajle Keti, mojata idnina nikako ne mozam da ja sogledam oti e na atomsko nivo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by trpe Саб Мај 22 2010, 17:12

Сега барем си сигурен дека немаш „Тонзурофобија - став од шишање“.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Нед Мај 23 2010, 12:21

Za fobii prasajte go Monk.Ubavo si znae coekot,,There is jungle outhere,,


Последната промена е направена од hot nurse на Нед Јун 13 2010, 01:06. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пон Мај 31 2010, 21:12

Често имам безвезен страв дека нема да се воздржам пред пријател кој претерува за кој кога ќе подобро ќе размислам испаѓа дека никогаш не ми ни’ бил пријател.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Пон Мај 31 2010, 23:12

Deka docna ke mi tekne.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Тото Пон Мај 31 2010, 23:41

fragola напиша:Deka docna ke mi tekne.

А мене ми е страв дека веднаш ке ми текне ФОБИИ - Page 3 601181 па после треба многу да чекам за да и текне и нејзе.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Пон Мај 31 2010, 23:42

Дека сум се излажала во проценката на некои луѓе...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by fragola Вто Јун 01 2010, 00:03

Тото напиша:
fragola напиша:Deka docna ke mi tekne.

А мене ми е страв дека веднаш ке ми текне ФОБИИ - Page 3 601181 па после треба многу да чекам за да и текне и нејзе.

Mene mi e strav na nekoj drug da ne mu tekne pred mene i da mi ja ukrade ideata ФОБИИ - Page 3 361380
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 23:34

Имам страв дека ќе ми ги прочита мислите, а таа ме смета само за пријател.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Саб Јун 19 2010, 22:07

So se plasis,so prijateli treba opusteno.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Саб Јун 19 2010, 22:09

па тука е проблемот, ако се опуштам премногу ФОБИИ - Page 3 Affraid и затоа во себе си правам вака ФОБИИ - Page 3 262767
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by the nurse Саб Јун 19 2010, 22:26

Oooo ФОБИИ - Page 3 435953 for you ФОБИИ - Page 3 476961
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by zbunet Саб Јун 19 2010, 22:28

Oti vo mene nesto pravi vaka

ФОБИИ - Page 3 Gray_wolf
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ФОБИИ - Page 3 Empty Re: ФОБИИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот