МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

+7
alisa
the nurse
zbunet
Тото
Кидман
Александра
trpe
11 posters

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 08 2010, 11:25

Татко и на Марија има пет ќерки:
1.Нана
2.Нене
3.Нини
4.Ноно
Како се вика петтата ќерка?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пет Окт 08 2010, 11:28

Маријаkez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 08 2010, 11:36

Кој е појак(посилен)? Мики Маус или Супермен?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 08 2010, 12:02

Супермен, затоа што Мики Маус не постои ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 301497
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пет Окт 08 2010, 12:06

A,Супермен постои? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 08 2010, 12:12

НЕ! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 301497
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 08 2010, 12:38

Како се вика човек што знае да ракува со фен?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 08 2010, 13:21

ФЕНОМЕН ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Smile_13
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty ПРОНАЈДИ ГО МАЧЕТО

Пишување by trpe Пет Окт 22 2010, 16:13

Дали можете да го видите мачето на сликата?


ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Pronajdetejamackata1


Ако не можете да го пронајдете, пробајте на наредната слика
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 151405


.
.
.
.
.
.
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Pronajdetejamackata2

Ако и тука не го гледате побарајте го одговорот малку подолу ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 695411
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Pronajdetejamackata3


Их, лошо маче, како се маскирало!!! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 15785
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Нед Окт 24 2010, 20:10

абе тоа грутка е и тревка ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 781215
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Александра Пон Окт 25 2010, 00:34

кој од двајцата вели „ај да си легниме“?

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 290609032044_toddy-pyjamas-455
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Окт 29 2010, 15:10

„Пустимо нека очи говоре“ ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 601181 ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 48158
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 14:34

Каде е шефот?

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 20101025konj
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пон Ное 01 2010, 14:45

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пон Ное 01 2010, 16:23

Дома kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пон Ное 01 2010, 17:15

hot nurse напиша:Дома ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 104553


а јас дури и го барав ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 396736
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Ное 05 2010, 12:38

Што работат луѓето за време на земјотрес?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пет Ное 05 2010, 12:44

Бегаат ? ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 497844
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Ное 05 2010, 12:47

5% излегуваат на улица а 95% брзаат да објават статус на Facebook ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 762431
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Пет Ное 05 2010, 12:52

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Нед Ное 07 2010, 12:31

Како се вика жената на Брус Ли?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Нед Ное 07 2010, 12:53

Linda bese?...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Нед Ное 07 2010, 12:54

Брусилица kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by zbunet Нед Ное 07 2010, 18:07

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пон Ное 08 2010, 16:26

- Како се вика девојка која заборавила да земе средство за контрацепција?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 8 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот