МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како да се остане вечно млад со духот?!

+6
Тото
alisa
trpe
Кидман
Александра
zbunet
10 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Чет Ное 11 2010, 23:48

Навистина,кога плачеме не ни текнува за смеење.А,кога се смееме:-Не е на арно толку смеење! zbunetОд пусти страв од среќа!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Сре Ное 24 2010, 22:41

Трлајќи се незабележително од твојот партнер кога има гужва околу вас kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by keti Сре Ное 24 2010, 22:46

Најдобро е да се дружиме со децата, зошто нивниот дух може многу да не подмлади, а можеме и многу да научиме од нив Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola Сре Ное 24 2010, 22:49

Da gi slusame decata, zasto najcesto se vo pravo i da naucime da razmisluvame kako nivКако да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by na oko Вто Ное 30 2010, 12:45

veze nemam kako ama mi uspeva

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Дек 07 2010, 13:44

Ако уште ти рипа значи уште е младо.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Чет Дек 09 2010, 10:16

Вчера една особа од 85 год.,што изгледа како 65 ни кажа:
-Не ги пропуштајте приликите што ви ги дава животот!
Сигурно, знае што збори... kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Чет Дек 09 2010, 14:18

Mrdaj so vegite i ke ostanes mlad perverzen perverzna
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Чет Дек 09 2010, 15:36

zbunet напиша:Mrdaj so vegite i ke ostanes mlad Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 601181 Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 48158

мхм.... еден вид гимнастика Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 897446
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Чет Дек 23 2010, 01:44

Ако немаш врска не тагувај, смеј се без врска.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Нед Дек 26 2010, 01:47

се` додека во својата кожа се чувствуваш како дома, твојот дух е доволно млад
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe Сре Јан 05 2011, 15:24

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 53412817
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Јан 25 2011, 20:40

Останува млад само оној кој секогаш се однесува како пред испит. Професорите се арогантни и досадни стари прдала.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Пет Јан 28 2011, 16:54

Еве досега со децава правевме снешко и се тепавме со топки снег... smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пет Фед 18 2011, 14:05

За да останеш млад со духот со неа треба да се однесуваш како да не си видел женско до сега.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Sredni godini

Пишување by the nurse Саб Фед 19 2011, 21:34

Se te boli...a toa sto ne te boli,ne funkcionira.
Srednite godini se gledaat po strukot...strukot ne se gleda.
Toa se godini koga sakate nesto...no,ne vi teknuva sto?!
Doktorot vi sovetuva svez vozduh...a vie otvorate prozor.
Sakas na fitnes...no,te faca mrza i si prilegnuvas,malku...
Gasis svetlo poradi ekonomija...a ne poradi romantika.
Vecera so sveci ne...ne go gledate menito.
Namesto frizuri...menuvas frizer,nekoj brz i eftin.
Vo detstvoto pravevme grimasi pred ogledalo...sega ogledaloto ni vraca.
Znaes deka si vo sredni godini...koga vremeto ti go zema ona sto prirodata ti go dala.
Prestanuvame da gi kritikuvame starite...pocnuvame da gi kritikuvame pomladite.
Sega ne davame los primer...davame losi soveti(na koi site im se smeat).
Gi znaeme site odgovori...no,nikoj ne ne' prasuva.
I za kraj vo zivotot se tri peroidi:detstvo,mladost i ,,kako dobro izgledas,,

No,hrabro poteskiot del e tek pred nas!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Саб Фед 19 2011, 21:38

bravo smeenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Саб Фед 26 2011, 01:46

како да останеш вечно млад со духот?
смеј им се на оние кои кои ги нервира „дисхармонијата“ помеѓу твојот дух и тело Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQx8quu-obuAhmr36LtTbd8aIV-kuCtjr0TytnQSM2UDNtpxI3n
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Пон Мар 07 2011, 15:36

1. Odbacite sve nevažne brojeve, uključujući godine, težinu i visinu. Ostavite doktorima da brinu o tome. Za to ih plaćamo.

2. Zadržite sve vesele prijatelje. Mrzovoljni vas samo vuku dolje (imaj ovo na umu ako si jedan od mrzovoljnih).

3. Nastavite učiti: naučite više o kompjuterima, raznim zanatima, o bilo čemu. Nikad ne dozvolite da vam mozak bude besposlen.

4. Uživajte u jednostavnim stvarima.

5. Smijte se često, dugo i glasno. Smijte se dok ne ostanete bez daha. I ako imate prijatelja koji vas zasmijava, provodite mnogo, mnogo vremena sa njim/njom.

6. Suze se događaju: podnesite, tugujte i nastavite dalje. Jedina osoba koja je sa nama cijeli naš život smo mi sami. Zato, živite maksimalno svoj život.

7. Okružite se stvarima koje volite: bilo da su to obitelj, ljubimci, uspomene, muzika, biljke, hobi, bilo šta. Vaša kuća je vaše utočište.

8. Njegujte svoje zdravlje: ako je dobro sačuvajte ga. Ako je nestabilno, poboljšajte ga. Ako je izvan onoga što možete poboljšati, potražite pomoć.

9. Putujte i uživajte u tim putovanjima. Idite do parka, u drugi grad ili u drugu zemlju, ali samo tamo gdje uživate. Ne putujte na silu ili na nagovor ako vam se ne da.

10. Govorite ljudima koje volite da ih volite – kad god možete.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пет Апр 22 2011, 13:20

Секој ден е свадба и затоа гледај да не го заборавиш најважното kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Саб Апр 23 2011, 22:09

само љубовта е здрава храна за духот, се` друго е чипс и кока кола Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 762431
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Апр 26 2011, 00:11

Жално, толку млад човек, а веќе има свое мислење kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Саб Мај 21 2011, 18:46

Velat vo duhot so segasnoto vreme. Pa sem duhovi koi bezzivotno lebdat i talkaat i vampiri koi cicaat drugo i ne mozes da sretnes smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Сре Мај 25 2011, 10:27

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Тото Сре Мај 25 2011, 14:10

Да признаеш дека си ја усрал (старите никогаш не признаваат - тие се секогаш во право) и да ја чекаш со верба следната прилика (старите по дух секогаш мислат остатокот од животот ќе го поминат киснејќи во старите си срања) ajde be
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 5 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот