МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како да се остане вечно млад со духот?!

+6
Тото
alisa
trpe
Кидман
Александра
zbunet
10 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Нед Jул 18 2010, 18:40

Zbunet Lut Stojko kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Сре Aвг 04 2010, 23:25

Да останеш млад и покрај се’ треба почесто да се чудиш отколку да се правиш дека се’ знаеш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Сре Aвг 04 2010, 23:29

zbunet напиша:Да останеш млад и покрај се’ треба почесто да се чудиш отколку да се правиш дека се’ знаеш.

wow.... колку убаво кажано
се чудам како ти текна
и се чудам дали уште нешто вакво ќе ти текне
само седам и се чудам

п.с. и ништо не знам. цк - појма немам Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 396736 нишо не разбирам
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Aвг 10 2010, 21:06

Да останеш млада со духот треба немирна и често со одрани колена да бидеш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Вто Aвг 10 2010, 22:13

да бидеш доволно луд и/или доволно вљубен, нема друг лек lol!
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Вто Aвг 10 2010, 23:15

Или двете истовремено! flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Сре Aвг 11 2010, 10:11

Апсолутно се согласувам, рече Кидман младата Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 891450
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Чет Aвг 26 2010, 00:01

Жените бараат од нас да пораснеме, а мама тоа не го дозволува. Е ај сега кого да слушаш ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Нед Aвг 29 2010, 05:24

боже, боже, сум им се чудела на старине кога ќе речеа, не можам ноќе да спијам...
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Нед Aвг 29 2010, 10:16

Како,вака рано да се стане,како нас домаќинките! flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Саб Сеп 04 2010, 14:51

Млад дух, значи здраво тело.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Саб Сеп 04 2010, 15:42

zbunet напиша:Млад дух, значи здраво тело.
Значи,значи trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Сре Сеп 08 2010, 01:04

твојот дух е твојот поглед на свет Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Flying08
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Пон Сеп 20 2010, 20:20

да се дружиш со оние кои ти го гледаат и сакаат духот а не само телото
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Пон Сеп 20 2010, 21:40

Токму така flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Сре Окт 13 2010, 15:49

Малите деца многу сакаат да трчкаат голи и без гаќи. Значи за да останеш млад со духот треба почесто да бидеш без гаќи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Сре Окт 13 2010, 16:49

paga smea Ама, не пред многу луѓе.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe Пет Окт 15 2010, 14:17

Единствен начин да го сочувате здравјето и да останете млади со телото и духот е да јадете што не сакате,пиете што не сакате да пиете и да правите работи кои не би ги правеле.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Пет Окт 15 2010, 16:00

А да правиш работи кои те прават среќен,нема ли да биде духот млад и задоволен? kez Телото можеби ќе страда...а можеби и не.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Пет Окт 15 2010, 16:24

Duško Radović, Kod ove današnje dece sve je preko reda i naopačke. Znamo neke osnovce koji se već ljube a još nisu počeli ni da puše.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пет Окт 15 2010, 19:39

Колку жената е постара толку поголеми и’ се гаќите. Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пет Окт 15 2010, 20:19

Сега наместо гаќи популарни се врвци од кондури што значи дека се по шетањето, а тие кои носат врвци од престилка се домаќинки Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Пет Окт 15 2010, 23:13

hot nurse напиша:А да правиш работи кои те прават среќен,нема ли да биде духот млад и задоволен? Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 104553 Телото можеби ќе страда...а можеби и не.

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 966742 браво Хоти Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 84321 Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 125943
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Пет Окт 15 2010, 23:44

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Чет Ное 11 2010, 23:39

Кога си тажен ти се чини дека никогаш повеќе нема да се расположиш, кога си весел, очекуваш да ти преседне.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 4 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот