МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како да се остане вечно млад со духот?!

+6
Тото
alisa
trpe
Кидман
Александра
zbunet
10 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пон Јан 04 2010, 19:16

Zivi brzo, umri mlad i budi lep les
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe Вто Јан 05 2010, 11:27

Полесно е да се остане вечно млад со паметот Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 806431
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Јан 05 2010, 14:39

Ќе влезам во друг матрикс
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Пет Јан 15 2010, 14:57

со другарка ми коментиравме (да не речам оговаравме Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Lol )
како една наша познаничка изгледа многу постара од колку стварно што е, a ќерка и ни вика, па што, вие млади да не сте!...глб...глб...
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe Пет Јан 15 2010, 23:12

Којзнае, можеби физички изгледа постара, но можеби е млада со духот. Можеби треба да провериме?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by ?????? Нед Јан 17 2010, 18:45

зарем духот старее или има рок на траење.ваљда е вечно млад...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман Нед Јан 17 2010, 18:46

foerbah напиша:зарем духот старее или има рок на траење.ваљда е вечно млад...

па што знам, баш...
познавам 20 годишни ,,тетки,, Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 388339
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 20:38

E vaka se ostanuva mlad so duhot i baska imal muda da raskine so bliznackite, so si mislat oni ? Ako treba i sam ke seta, takov e on.

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Hugh-hefner
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Нед Јан 31 2010, 20:45

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Christmas_merry_santa_jokes_funny_yum
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by alisa Вто Фед 09 2010, 12:02

Секој кој што сака да остане млад со духот го избира начинот кој што намногу му прилега,односно избира играчки со кои си игра и останува млад со духот. Некој го бира перото, некој четкичката за сликање, некој шегата, но што и да е, најважно е тоа нешто да го исполнува и го прави среќен човекот.

ДЕЦА

Не, јас не сум поет,
од зборови
играчки си направив,саде -
за да останам дете...
песната со плач ја намирисав -
за да останам дете...
уште тебе да те научам
како да играш криенка со брчките
па обајцата да останема деца...

(МОСТОВИ) - Кзабланка

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 250973 Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 250973 Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 250973
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by ?????? Чет Фед 11 2010, 23:23

Сакам да сум она што бев, кога сакав да бидам тоа што сум

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Нед Фед 21 2010, 01:55

Ако паднеш на матура, не очајувај туку погледни ја светлата страна - колку повеќе ја одлагаш зрелоста, толку подолго ќе останеш млад. Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 951938
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Мар 23 2010, 21:48

Лесно му е на оној кој полуди на млади години, нему животот ќе му помине во смеа и веселба
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра Пет Апр 09 2010, 11:47

со вежбање јога

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Meditation-avec-kukuta-02
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Нед Апр 11 2010, 00:41

Младиот дух не учествува во досадни разговори за политика и временска прогноза.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Тото Вто Апр 20 2010, 14:38

Да си правиш тоа што си сакаш т.е. да правиш тоа што ти велат дека не смееш. Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 557700
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пон Мај 10 2010, 16:41

За да бидеш млад со духот не треба да бидеш сталожен и смирен, тоа не е одлика на младоста.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola Пон Мај 10 2010, 21:11

Povekje pravi pomalku misli.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola Пон Мај 10 2010, 21:12

...ustvari pravi bez da mislis. Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 77765
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пон Мај 10 2010, 21:30

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Icon_flower ...умната таа Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 125943
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola Пон Мај 10 2010, 21:34

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 48158 Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 438648
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola Пон Мај 10 2010, 21:40

Da ne ti dojde pamet nikogas!
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 01:39

За млад дух треба да имаш младо тело до тебе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 15:14

Да останете млади со духот треба и на стари години сеуште за рака да се држите.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse Вто Мај 25 2010, 15:18

Да знаеш од душа да се насмееш и да имаш и со кого.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како да се остане вечно млад со духот?! - Page 2 Empty Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот