МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот впечаток

+4
Тото
trpe
zbunet
Александра
8 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Првиот впечаток Empty Првиот впечаток

Пишување by Александра Пон Окт 12 2009, 21:42

Каков сакате да биде првиот впечаток што го оставате?

# духовит/а
# интелигентен/на
# начитан/а
# привлечен/атрактивна Првиот впечаток 691106
# префинет/а
# недопирлив/а
# народен човек/ народна женска Првиот впечаток 688801
# друго
# трето

Acne Be Gone

Powered by: MySpace Games


Последната промена е направена од dalas2no на Пон Окт 12 2009, 22:07. Мислењето е променето 1 пати
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра Вто Окт 13 2009, 11:58

Види, види, не сум била само јас така :лулање:

Еми, ај живели :шампањ:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Вто Окт 13 2009, 14:25

Po prviot vpecatok nikoj nema zelba za vtor
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe Пет Окт 16 2009, 22:22

Првиот впечаток C1734ee4fef1c6d6e925daf3ce70d97f

Малава бара работа, многу зависи каков впечаток ќе остави на прв поглед за да ја добие работата, нели? Првиот впечаток Lol
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by ?????? Пон Окт 19 2009, 22:53

сакам да оставам впечаток на опасна женска, која не признава препреки
совет: очилата за сонце се одлична тврдина зад која можеш да го скриеш исплашениот поглед, хихи...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Тото Пон Окт 19 2009, 23:18

прв впечаток: кој му стиске нека дојде >:E :D
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Чет Окт 22 2009, 17:30

ahahahahahahha lele igricava hahahahhaha
A zasto gi nema smeskovcite,ne mozam da go dolovam vistinskiot moment bez niv:)))
Prv vpecatok-priroden,onakva kakva sto sum,ne sakam koga nekoj ke dobie pogresna pretstava za mene makar i pozitivna,ama sepak pogresna:-)
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пет Окт 30 2009, 00:27

...ups greska, ova bese vtoriot vpecatok koj go zabelezuvam

Првиот впечаток Explosive-underwear-and-chocolate-cake-bomb-scare410ok
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Пет Окт 30 2009, 12:42

Obicno vakov prv vpecatok ostavam...

Првиот впечаток Ghostlywhite621
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пет Окт 30 2009, 13:57

Првиот впечаток Very-ugly-guy-224x300
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe Нед Ное 15 2009, 18:09

Првиот впечаток може и да лаже

Првиот впечаток 63211087

Првиот впечаток 80239732
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Вто Ное 17 2009, 21:14

Prviot vpecatok tesko se poprava,a lesno se uriva.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 10:02

Ако те излаже првиот впечаток никој не ти е крив ако фатиш вошки
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Пет Ное 27 2009, 20:13

Na prv pogled sum mutava.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 21:10

Ja licam na maloumen
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Саб Ное 28 2009, 17:58

Nekogas e podobro da ostavis los vpecatok Првиот впечаток 487785
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Нед Ное 29 2009, 21:45

Не знам да одберам гардероба и затоа мислам дека повеќе би бил забележан без неа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Сре Дек 02 2009, 14:16

Ostavam vpecatok kako da sum vo predinfarktna sostojba
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Сре Дек 09 2009, 00:07

Najcesto dobivam pogresen zaklucok od prviot vpecatok od sto mnogu im e izvezban na nekoi.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пон Дек 14 2009, 16:05

Кога се разминувам на улица со жени нивната прва реакција е брзо вртење на поглед на друга страна.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман Нед Дек 20 2009, 17:27

интернет комуникацијата ги дава основните контури на карактерот на соговорникот.
а знам каков е само кога ќе му погледнам длабоко во очи
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Тото Сре Дек 23 2009, 23:02

тепач и ебиветар ... седи, не ме знајш Првиот впечаток 979703
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Сре Дек 23 2009, 23:22

Ko Nikola Poplasen sum
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by ?????? Сре Јан 13 2010, 19:02

каков сакам да биде впечатокот што го оставам?
- неќам да делувам исплашено, иако често сум
- сакам да делувам сигурно, иако често не сум (јбг)

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра Сре Јан 13 2010, 20:39

Кери Бредшо напиша:каков сакам да биде впечатокот што го оставам?
- неќам да делувам исплашено, иако често сум
- сакам да делувам сигурно, иако често не сум (јбг)

Првиот впечаток Icon_flower ако нешто ти значи, вака (од око) си јака Првиот впечаток 594801
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот