МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот впечаток

+4
Тото
trpe
zbunet
Александра
8 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 21:33

Првиот впечаток - Page 2 Animals4
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Нед Јан 17 2010, 22:52

Dvolicnite znaat da glumat i sekogas prviot vpecatok sto go ostavaat e najdobar.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Нед Јан 31 2010, 20:50

Првиот впечаток - Page 2 Asian%20Auto%20Show%20Girl
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe Вто Мар 23 2010, 15:24

Првиот впечаток може и да излаже

Првиот впечаток - Page 2 Lookcute
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 20:51

Па обично за паметни ги сметаме оние кои се сложуваат со нашето мислење.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 09:55

Кога прашав еден режисер каква улога би ми дала во некој филм, таа ми одговори дека највеќе би ми одговарала улога на ситен преварант и џепарош со итри и немирни очи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман Вто Апр 06 2010, 22:49

од првиот впечаток останав без здив
до ден денес не можам да си го повратам Првиот впечаток - Page 2 151405
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Саб Апр 24 2010, 23:07

Првиот впечаток најчесто е зависен од тоа што го мислиме за себе во тој момент.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман Саб Апр 24 2010, 23:16

да стварно
баш пред некој ден братучетка ми ми вика, највеќе им се свиѓам на дечковците кои мене не ми се свиѓаат, зашо тогаш сум најопуштена
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe Чет Мај 06 2010, 12:27

Првиот впечаток може и да излаже, затоа внимателно, внимателно Првиот впечаток - Page 2 985250

Првиот впечаток - Page 2 205263jpg


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 21:44

Razlikata pomegu prviot i posledniot vpecatok e vo strastite koi vo prvo vreme te sprecuvaat da gledas realno.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 16:53

На прв поглед обично на сите им се допаѓам.Онака на фаца,не знам зошто кога ќе почнам да зборам впечатокот им е:-Cold bitch.А после некое време,па ти си била многу фина. !!!???
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 13:28

Не се замарам толку со првиот впечаток затоа што често изгледа дека е така, а у ствари е онака.
Но, работам работа каде сите ме лажат и така многу години поминаа и не дека сум многу паметен, но самите околности ме натераа автоматски да ги препознавам лажговците и чукнатите во глава уште од прва.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 21:14

Obicno ako prviot vpecatok sto ke go ostavam e dobar, vtor pat ne se pojavuvam.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра Сре Јун 02 2010, 21:21

рече fragola во својот 155-ти пост. сите 155 оставаат одличен ПРВ впечаток Првиот впечаток - Page 2 151405
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by fragola Сре Јун 02 2010, 21:25

da begam dodeka ne sum go rasipala vpecatokot Првиот впечаток - Page 2 104553 Првиот впечаток - Page 2 125943
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Пон Јун 07 2010, 14:51

Карактерите се повторуваат. Погледни некоја особа и сети се на кого ти асоцира од минатото и ќе знаеш што можеш да очекуваш од него.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман Чет Јун 10 2010, 11:46

јас мора да сум помалку настрана, ама кога прв пат се среќавам со некого, знаете на што мислам? - на кое животно ми личи Првиот впечаток - Page 2 283557
и дури убедена сум дека не потекнуваат сите луѓе од мајмун. Нема шанси. хихихиххихи.....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Чет Jул 01 2010, 13:38

Првиот впечаток е ослободен од нати го дај ми го, вториот често е втор.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by trpe Чет Jул 01 2010, 14:59

Првиот впечаток е пред вториот и третиот Првиот впечаток - Page 2 502710
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Вто Aвг 24 2010, 13:46

Првиот впечаток знае да боли, а вториот да биде сладок иако најчесто е обратно.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Александра Вто Aвг 24 2010, 14:24

ова ќе е од оние обратните smesko
Првиот впечаток - Page 2 Grizzly_adams
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Вто Aвг 24 2010, 14:26

Ne im e lesno na obratnite Првиот впечаток - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Кидман Сре Aвг 25 2010, 15:30

добро е што нашиот мозок има способност за селективна елиминација
лошите впечатоци побрзо се забораваат
на крај остануваат во нашите спомени само убавите
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by zbunet Саб Сеп 04 2010, 16:54

Мојот прв впечаток го оформувам според тоа каде прво ме гледа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Првиот впечаток - Page 2 Empty Re: Првиот впечаток

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот