МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

+5
keti
Кидман
trpe
Тото
Александра
9 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? Вто Окт 27 2009, 22:39

КОЈ Е ТУКА ВАНЗЕМАЉАЦ?
не сме биле многу одамна и ние деца бре мајка му стара, само пред некоја деценија
сепак, понекогаш се однесуваме како возрасни да сме се родиле
зошто мора секоја, ама баш секоја генерација да го вели како узречица она познатото, ,,ах, оваа денешна младина...,,

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Чет Окт 29 2009, 21:41

Pa ako nema drugi argumenti da dokaze deka e pameten, se povikuva na godinite
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Александра Саб Окт 31 2009, 19:10

Кога децата веќе не се деца?

Кога ќе престанат да прашуваат од каде излегле, а не сакаат да кажат каде излегуваат :денсање:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Тото Саб Окт 31 2009, 19:48

,,ах, оваа денешна младина...,, е добар знак :трепкање:

замисли јас и мојте старци да сме во иста шема affraid
ми јас ако не ги шлогирам одвреме навреме, они први ке се насекират да не ми фале нешто и да неам неочекувани пречки во развојот :ѓаол:
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? Пон Ное 02 2009, 18:00

на син ми му се повраќа од музиката која јас ја слушам
и има мисија да ме научи да рапувам како Тони Зен или барем како Слаткар
РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Cool.smileysmiley.com.2

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пон Ное 02 2009, 21:02

Ova znaci deka decata porasnalee РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Tiresurlecheval
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Саб Ное 14 2009, 19:05

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА 3080_71694404910_501779910_1558803_6282063_n
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? Чет Ное 26 2009, 21:55

- дур не видам ДНК-тест, црно на бело, не признавам!

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА How_you_can_tell_your_zebra_has_been_cheating_on_you

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 14:08

Samo decata dodeka se mali imaat visoko mislenje za nas
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? Пон Ное 30 2009, 22:32

никогаш доста од родителска љубов
упс.... СКОРО никогаш


РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Istockphoto_8607952-mother-and-father-kissing-young-son-on-cheek-outside

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Тото Пон Ное 30 2009, 22:37

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Пет Дек 04 2009, 14:10

Karajte gi decata ako pocnat da licat na vas.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by ?????? Вто Дек 15 2009, 23:06

Мајка ми почнав да ја сфаќам откако станав мајка. Сега не си го сфаќам детето...А за денешнава младина, па да не збориме. Катастрофа ...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 12:06

Sega ima najubavi zenski od bilo koga. Interesna stana modava so cizmite, ama fali uste mini suknja.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Јан 07 2010, 12:51

НИКОГАШ НЕ СЕ ПРЕДАВАЈТЕ И НЕ ПОПУШТАЈТЕ!
ПРИМЕНУВАЈТЕ РАЗНИ ТЕХНИКИ И СЕКОГАШ ПОКАЖУВАЈТЕ КОЈ Е ПОСИЛЕН

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Worst_parents_001
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 14:23

obavezno pasvord stavajte

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Funny_kids_pictures_09
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Јан 07 2010, 14:58

пред да му го дадете млекцето на бебето, обавезно пробајте да не е жешко
еве како тоа го прави мајката,
а како таткото
(мис'м се' е кажано)

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Bottlebaby1
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Пет Јан 08 2010, 23:04

на ќерка ми и' се гушкало
добра ноќ!!! РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Icon_flower
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Сре Јан 27 2010, 19:52

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Getoffthetable
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Пон Фед 08 2010, 15:03

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА How_Did_You_Meet
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by trpe Сре Фед 10 2010, 19:07

Вчера ме праша едно комшивче:

-Чичко Трпе, како се викаат жителите на Сардинија? Сардини?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Чет Фед 11 2010, 13:08

- Мамо, навистина ли тете ќе има бебе?
- Да, ќе има
- А ова бебе ќе го роди, или и него ќе го донесе штркот
- Ќе го роди, сите бебиња се раѓаат
- Ааа... не мамо, Филип не го роди, Филип штркот и' го донесе.
- Не мамице, и Филип го роди.
- Мамо, грешно си разбрала, Филип штркот им го донесе, мене тетин ми кажа, стварно. И кога дошол штркот, се напиле по едно ракиче и си разговарале.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Нед Фед 14 2010, 19:36

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Istockphoto_3281874-two-pair-of-legs-in-shoes
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Кидман Вто Апр 13 2010, 18:21

Вчера ќерка ми и` рекла на баба и` дека е досадна трујачка (умно ми е детето, одма сфаќа) хихи...
и.... сега ајде мама си дојде дома и треба да превземе прекорувачки мерки. Разговарвме, разговаравме... дека така умни девојчиња не прават, по малку и се поткаравме, и тоа црвчето си легна со повредено его.
Утрово, ми доаѓа во кревет и ми вика, мамо, може ли да се смириме? Јас и викам, не сме ни скарани мамиче, јас само морам понекогаш да те искарам, зашто не сакам да дозволам ти да пораснеш во невоспитано девојче. А таа ме гушка и ми вика, и јас мамо нема да дозволам ти да пораснеш во лошка мајка. РОДИТЕЛИ И ДЕЦА 503924
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by zbunet Вто Апр 13 2010, 19:16

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА 468919 РОДИТЕЛИ И ДЕЦА 651932
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

РОДИТЕЛИ И ДЕЦА Empty Re: РОДИТЕЛИ И ДЕЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот