МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Типови на карактери

+4
Кидман
trpe
zbunet
Александра
8 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Чет Мај 20 2010, 00:21

Вели дека надежта е проклета курва која не’ залажува и ни ја цица енергијата.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse Чет Мај 20 2010, 01:06

Odlicno kazano,ama kaj nas na eden voin znaes li kolku imbecili ima?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Чет Мај 20 2010, 01:14

1 : 100... ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse Чет Мај 20 2010, 01:25

1:103,2 potocno.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Чет Мај 20 2010, 01:30

Е да, препознатлив пример Типови на карактери - Page 2 58884
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Кидман Пет Мај 21 2010, 11:51

постојат т.н. безбојни карактери., или народски, ни на погреб плаче, ни на свадба се смее. Тоа се личности кои веруваат дека самоконтролата е најбитната работа во животот. а не се свесни дека кога ти сакаш да си го контролираш животот, ќе те контролира и тој тебе. тоа се луѓе без амплитуди во реагирањето кон надворешната средина. си ги угушуваат чувствата, третирајќи ги како извор на сите проблеми во животот. Жалам, но тоа води кон фригидност
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 12:28

Откако ќе ги препознае и отфрли сите стереотипни однапред веќе очекувани однесувања базирани на обичаите на масите заради согласување со препознатливата шема, воинот тргнува кон непознатото каде не помага ниеден веќе познат карактер. Во секојдневна комуникација ја задржува персоната т.е. имитација на карактер, но е дистанциран од неа која е формулирана како “ Контролирано лудило “.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 13:06

Кога раскажуваме за себе какви сме ставараме одредена слика кај другите и очекуваат да се однесуваме според кажаното. Иако можеби не ни се допаѓа повеќе таквото однесување самите си ставаме јамка околу вратот. Ако отстапиме од предтходно искажаното за себе ќе не сметаат за некарактерни и превртливи, а можеби и луди.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Александра Пет Мај 21 2010, 23:23

Ima karakteri koi se zbuneti i karakteri koi zbunuvaat Типови на карактери - Page 2 151405
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 22:22

Porano nekogas, tie sto imaa crn pojas karate gi zaveduvaa u mvr oti demek bile opasni
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Пон Мај 31 2010, 21:02

Кога некој имбецил дели совети, веднаш како аналогија ми се појавува во мислите : „ На сиромавиот и зајакот к . . . т му го покажува “.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse Саб Јун 05 2010, 16:06

Obicno od rabota mi se javuvaat koga ima problemi.Denes mi zvonat:-Ovde se e pod kontrola!-Mas mi :-Aman,kojznae kolku si losa!-A,nema veze doma sum polosa,ama on ne znae.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Александра Нед Јун 06 2010, 18:57

Многу сум смешна кога сум храбра и самоуверена . Обавезно завршувам како овој Типови на карактери - Page 2 538133 или со нешто смрдливо на ѓонот, да не речам штиклата.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Саб Јун 19 2010, 23:01

Каков си ќе познаеш по тоа какви те сакаат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse Саб Јун 19 2010, 23:11

Некогаш појма немаш кој те сака,а за некој што мислиш дека те сака , се лажеш.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Саб Јун 19 2010, 23:17

Сите ние имаме нешто што на некој му фали, ама најчесто само тоа го сакаат кај нас.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Кидман Вто Јун 22 2010, 00:12

многу сум суеверна
кога ме чеша лева рака, значи ќе добијам пари
ама кога ме чеша деснаааа......... е тогаш, ќе мавам!!! Типови на карактери - Page 2 557700
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by trpe Вто Јун 22 2010, 00:45

Јас сум згоден карактер Типови на карактери - Page 2 539282
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by trpe Вто Јун 22 2010, 00:48

А која рака најчесто те чеша? Еве сега на пример?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by the nurse Вто Јун 22 2010, 01:00

A jas bas nezgoden usramen
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Александра Саб Јун 26 2010, 13:22

карактери има широки и тесни: во полното срце има место за се`. во празното - нема место за ништо
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Саб Јун 26 2010, 23:59

- Вии ја блесава, му вика оти бил капетан на вселенски брод и се акал низ вселената наместо да си седи дома со фамилијата !
- Па шо се женел ?
- Па го излажала демек има разбирање, а у ствари да го смени и да си седи дома, кај го има тоа ? Да остави вселенски брод за да си седи дома со жена си, пффф ! Дај едно какао .
- Нек ти сварат у космичкиот брод
- Немаат
- Епа нема да пиеш за да мислиш дека си во космички брод.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Александра Пон Јун 28 2010, 22:24

јас сум како онаа zenska што требаше дечкото секое сабајле :kafe: да ја потсетува која е таа, кој е тој и што се тие trac

kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Александра Пон Јун 28 2010, 22:27

П.С. Арно ама, тоа е веќе болест, а не карактер, па можно е да сум овде офтопик, а?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by zbunet Вто Јун 29 2010, 13:43

Kako ne mozam da bidam objektiven vo odnos na sebe se oslonjavam na
nejzinite opisi za mene. Koga me saka sum poseben, dlabok, mudar,
vnimatelen, zabaven itn, itn, itn. E koga mi e luta togas sum
bescustvitelen gad, samobendisan, gubre pokvareno, mi sara g'zot, majmun
itn.

Znaci takov sum Типови на карактери - Page 2 10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Типови на карактери - Page 2 Empty Re: Типови на карактери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот