МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пред и потоа

+5
Тото
fragola
Александра
trpe
zbunet
9 posters

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Тото Нед Окт 16 2011, 10:36

zbunet напиша:Според некои најнови измени во кривичниот законик - Крчење во сон, прдење и смрдливи чорапи ќе биле вброени во семејно насилство Пред и потоа - Page 11 104553

Ааа, зависи од која страна гледаш!Пред и потоа - Page 11 104553

Ако крчи - многу спие, значи малку му даваш!

Ако прди - неадекватно го храниш!

Ако чарапа му смрди - не го переш редовно!Кој е овде жртва на запоставување и семејно насилство?

Пред и потоа - Page 11 810485


Последната промена е направена од Тото на Нед Окт 16 2011, 10:54. Мислењето е променето 1 пати
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Нед Окт 16 2011, 10:49

iznenad
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Нед Окт 16 2011, 13:24

Toto,vo pravo si...delumno.Mazite se golemi deca sto posle mama gi pere i hrani zenata,no za krcenjeto...mozebi ima zdravstven problem,ili premnogu pusi...Vo sekoj slucaj treba da go svrtis,mislam ne da go prevrtis...na strana se dodeka ne prestane da krci.Ako ne razbudi go,pa i on neka ne spie kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Вто Окт 18 2011, 14:54

Според некои најнови измени во кривичниот законик - Крчење во сон, прдење и смрдливи чорапи ќе биле вброени во семејно насилство kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Сре Окт 19 2011, 19:23

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Пет Ное 18 2011, 13:58

Додека е сама таа е нервозна, ако е нервозна кога не е сама значи се чувствува како да е сама или поарно да е сама kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Вто Ное 29 2011, 13:22

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Чет Дек 01 2011, 14:23

Што е брак?
- Периодот после животот, а пред смртта.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Нед Фед 05 2012, 00:06

Љубовта е како тивка магија додека се’ додека не се вмешаат мајки, тетки, стрини, галама, зурли и тапани kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Пет Фед 10 2012, 11:20

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Фед 22 2012, 13:03

Намќорот нема пријатели и ќе мора шфалерот на жена му да го изнесе кога ќе му дојде судниот час kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Мај 15 2012, 17:10

Пред и потоа - Page 11 525683_430144180336986_163498050334935_1556752_1028964809_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Пет Aвг 24 2012, 13:03

Treba živjeti zajedno sa nekim tko je veoma blag i lake naravi, i najmanje zlovoljan i ćudljiv; ćud se prima od onih s kojima se družimo i kao što neke bolesti u tjelesnom dodiru prelaze na nas, tako i duša predaje svoja zla bližnjima

.Seneka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Пон Сеп 10 2012, 09:44

Пред и потоа - Page 11 600002_396008710448037_1437141956_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Тото Саб Ное 24 2012, 01:55

Lubovta e sladok son, a brakot e budilnikot Пред и потоа - Page 11 713257
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Тото Саб Ное 24 2012, 13:39

the nurse напиша:Пред и потоа - Page 11 600002_396008710448037_1437141956_n

od THE NURSE i prazniot post zasluzuva LAJK Пред и потоа - Page 11 66078
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Саб Ное 24 2012, 17:21

Epa ke si procita toj za kogo e nameneto, koj ni' e kriv nas? kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Тото Саб Ное 24 2012, 19:51

obesen
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Нед Јан 06 2013, 15:06

Фетусот е двополен во прво време, така да кога ќе пораснат си го пронаоѓаат својот закржлавен дел во развиена форма. Ете каков ќе беше да се родеше како спротивен пол од тој кој си сега kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Мај 01 2013, 10:04

Пред и потоа - Page 11 576989_410034545759730_1092154249_n
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Сеп 24 2013, 18:28

"Nemojte se ženiti zbog noći. Noću možete i spavati. 
Tražite ženu koja će vam rešiti probleme danju."

Duško Radović
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 11 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот