МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваши дела - уметност без граници

+3
the nurse
Кидман
Александра
7 posters

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Чет Фед 24 2011, 22:49

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 966742 Ваши дела - уметност без граници - Page 5 125943 Збунет, дали оваа електронска музика сам ја произведуваш, односно дали е твоја идејата, музиката и изведбата...На какви инструменти знаеш да свириш, ме интересира?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty ДРВО НА ВИСТИНАТА

Пишување by keti Чет Фед 24 2011, 23:25

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Drvonavistinata
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Пет Фед 25 2011, 00:08

keti напиша:Ваши дела - уметност без граници - Page 5 966742 Ваши дела - уметност без граници - Page 5 125943 Збунет, дали оваа електронска музика сам ја произведуваш, односно дали е твоја идејата, музиката и изведбата...На какви инструменти знаеш да свириш, ме интересира?

Kako mozes da zabelezis ova se sinteticki zvuci, znaci modificirani na kompjuter. Moze da se narece virtuelen sintisajzer so mnogu samplovi (fragmentarni zvuci) koi korisnikot gi spojuva da imaat logika t.e. gi preslusuva, gi brise nesoodvednite zvuci, znaci treba mnogu nervi i da go vlece da go raboti toa. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра Пет Фед 25 2011, 00:41

palce браво за Збунет, Кети и Кидман (по азбучен ред) - вредните творци присутни на мекици guskaВаши дела - уметност без граници - Page 5 D1
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Саб Фед 26 2011, 01:25

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Саб Фед 26 2011, 14:44

Збунет, електрониката ти е супер...обожавам диско музика, ама не ти ја разбирам сликата што си ја ставил со неа, некако не ми оди со неа... Ваши дела - уметност без граници - Page 5 104553
Ваши дела - уметност без граници - Page 5 125943 и за тебе Зоки...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse Саб Фед 26 2011, 17:34

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 944621 Добра е,добра...само не се гледа дали е боса... Ваши дела - уметност без граници - Page 5 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Нед Фед 27 2011, 21:23

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse Нед Фед 27 2011, 23:42

wow Tvoja kosulja plava...? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Пон Фед 28 2011, 00:48

Збунета електроника, збунета фотографија...Си размислувам каква ќе биде фотографијата на следното твое дело...се повеќе и повеќе се откриваат твоите мисли Ваши дела - уметност без граници - Page 5 104553
Сепак, музиката ти е супер и еве Ваши дела - уметност без граници - Page 5 966742 од мене...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Сонце и Месечина...Sun and Moon

Пишување by keti Пет Мар 04 2011, 00:49

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Mamamasiratmnogu
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Пет Мар 04 2011, 00:51

se klanja 10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра Пон Мар 07 2011, 01:02

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 966742 со која техника се работи ова?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Кидман Пон Мар 07 2011, 09:05

keti напиша:Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Drvonavistinata

mene ova mi se bendisa
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Вто Мар 08 2011, 08:56

fala trepka guska
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Саб Мар 12 2011, 16:15

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Crna_c12

ЦРНА ЧИПКА
БЕЛА ЧИПКА


ЕЛЕКТРОНИКА
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Пон Мар 14 2011, 21:08

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Embarr10

АКО ТИ ПАДНЕ ПРЕД ДА ГО ПОКАЖЕШ - АФОРИЗМИ
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by the nurse Вто Мар 15 2011, 00:10

Човек треба да има свое ,,јас, ,но не треба да
им досаѓа на другите со него.

Менталните препреки се посилни од металните.

На земјата има само два вида на живи
суштества.Луѓе и нелу
ѓе....

П.С.Поздрав до тој ,,типот, од насловната
Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQ0S5XWGYTPLwxfjAZaVEBwzO8WRhAN8Ez5Jsxo_Q8wasrmVAmn guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Кога назад е напред - поезија

Пишување by zbunet Вто Мар 15 2011, 19:49

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 600_gr11
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by keti Чет Мар 17 2011, 10:41

Збунет, што стори ти со своите дела...МУЗИКА, АФОРИЗМИ И ПОЕЗИЈА...три во едно... se klanja vinozito palce
Еве каде ќе го искористам моето слободно време овие денови...а после следува и коментарот... hehe
guska guska guska flower backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Чет Мар 17 2011, 10:44

guska guska guska
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty МОЛЧИ ДЕТЕ - ЕЛЕКТРОНИКА

Пишување by zbunet Чет Мар 17 2011, 21:42

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Nuclea10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Александра Чет Мар 17 2011, 22:49

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 296950
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by zbunet Чет Мар 17 2011, 22:54

guska fala
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty АЈ СЕ ЗЕЕМЕ - ЕЛЕКТРОНИКА

Пишување by zbunet Саб Мар 19 2011, 17:29

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Ovaa1011
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - уметност без граници - Page 5 Empty Re: Ваши дела - уметност без граници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот