МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Светот е голем и шарен

+4
alisa
Кидман
zbunet
Александра
8 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Светот е голем и шарен Empty Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Саб Фед 13 2010, 00:04

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by zbunet Нед Фед 14 2010, 04:07

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Кидман Сре Фед 24 2010, 23:48

Бев во саботата на балет
Во еден момент, Жан де Бриен го уби Абдерахман, овој театрално паааадна ах...ах...ааахххх...., неговите другари го изнесоа на раце и веднаш после тоа... музичка пауза. Шшшшштама... и наеднаш, сред целата напнатост, заѕвони некој мобилен со некој турбо фолк рефрен пуштен на најјако. Светот е голем и шарен 806431 Дури си го изваде типкава телефонот од ташна, имавме време да ја ислушаме цела мелодија. А диригентот ја чекаше. Светот е голем и шарен 869992 И кога конечно мислевме дека го најде и ќе го исклучи, таа ни малку тивко ни усрамено, рече - Ало??? Светот е голем и шарен 806431 Тоа костумосаните тетки и чичковци беа запрепастени од случката. Некои викаа шшшшш...., некои - свашта, некои како мене се згазија од смеење. Ја раздвижи атмосферата. И баш беше симпатична цуцата.

Светот е навистина шарен и убав Светот е голем и шарен 594801
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by ?????? Пет Фед 26 2010, 01:09

не е ни голем ни шарен, глупав е
ајде в кревет

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Кидман Пет Фед 26 2010, 22:46

Кери Бредшо напиша:не е ни голем ни шарен, глупав е
ајде в кревет

мала, да не имаш некој хормонален дисбаланс? Светот е голем и шарен 394389
Светот е голем и шарен 951938 Светот е голем и шарен 388339
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa Саб Мар 06 2010, 04:47

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by alisa Нед Мар 07 2010, 15:17

alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Пет Апр 02 2010, 17:08

Кој вели дека Хрватите немаат интересни идеи за споменици?

Светот е голем и шарен Y199228195117967
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Мај 19 2010, 14:51

Така викаат, не знам, мојот е изгледа мал и еднобоен Светот е голем и шарен 68485
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Сре Мај 19 2010, 18:38

Тебе така ти изгледа. Можеби нејзе не и` изгледа ни толку мал, ни толку еднобоен Светот е голем и шарен 48158
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Мај 19 2010, 18:51

Треба да прашам Светот е голем и шарен 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Чет Мај 20 2010, 17:24

Во светот има многу чудни работи да се видат. Така на пример може да се види како мажјаците мајмуни од родот Rhesus можат да висат на гранките закачени на своите пениси.
Светот е голем и шарен 656510
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Кидман Чет Мај 20 2010, 18:35

јаз`к
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Вто Јун 01 2010, 00:37

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Биенале во Карара: Гомно - уметност!

Пишување by trpe Чет Jул 01 2010, 14:25

И ова е уметност! Со импресивни димензии од 2 на 1 метар секоја, направени се и поставени две измет - скуплтури на “Corso Roma“,
во италијанскиот град Карара, и тоа токму пред седиштето на главната банка.


Автор е американскиот уметник Пол Меккарти кој двете големи парчиња гомна ги направил од травертин. Сето ова е во
рамките на 14-тото Меѓународно Биенале на скулптури во овој град, познат по најдобриот мермер. И разбирливо, оваа “уметност“ веднаш предизвика силни реакции и барања да биде отстранета.

Авторот изјави дека тој “намерно ги ставил скулптурите на измет пред банка за да го изрази својот протест против капитализмот“. “Денес во општеството има тенденција работите да се кријат, а нештата кои не им одговараат, да ги отстрануваат.

Токму и затоа, јас ги направив скуплтурите“, додаде тој. Како одговор на ваквата провокација, во текот на ноќта некој ја прекрил скуплтурата со големи железни кутии, но веќе следниот ден макси-изметот сепак бил достапен на јавноста. Нема што, уметноста си е уметност!


Светот е голем и шарен Gomnoumetnost1

Светот е голем и шарен Gomnoumetnost2
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by zbunet Чет Jул 01 2010, 14:33

Светот е голем и шарен 125943 Светот е голем и шарен 66078
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Пон Jул 05 2010, 16:28

Светот е голем и шарен 112-miss-world-2006-5
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Тото Сре Jул 07 2010, 02:29

Светот е голем и шарен Kenya_image

Светот е голем и шарен 140668.581earring
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Сре Jул 21 2010, 13:42

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Пет Jул 30 2010, 16:48

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:36

Ааааааа, да ви ја претставам Пламенка!!!

Светот е голем и шарен 12121362533660563

Светот е голем и шарен 12121362533725159

Светот е голем и шарен 12121362533762938

Светот е голем и шарен 12121362533837650
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Скопје 2014

Пишување by trpe Пон Aвг 23 2010, 10:58

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Александра Чет Aвг 26 2010, 14:04

Мароко. Бојосување текстил.

Светот е голем и шарен Maghribpic6
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Светот е голем и шарен Empty Re: Светот е голем и шарен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот