МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јас, Филозоф

+7
Кидман
kazablanka
trpe
Тото
fragola
zbunet
Александра
11 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Сре Јун 29 2011, 10:57

И двете заедно, да одиш на работа и пушиш Јас, Филозоф - Page 6 468919
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Чет Јун 30 2011, 19:07

Премногу сме мали да ја сфатиме бесконечноста,но добро и што сме свесни за нејзиното постоење...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Вто Jул 05 2011, 22:33

Солзите се дар од Господа и тие ги измиваат сите неправди кои ја измачуваат душата, за да може душата да се исполни со дарената љубов од Господа... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Окт 30 2011, 11:13

Се надеваме и си правиме филмови - кино маратон kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Нед Окт 30 2011, 12:16

Se' e politika...sekogas bilo i ke bide.

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Сре Ное 02 2011, 17:34

Ako si propadnal vo nesto kafeavo,ne panici...moze e cokolada kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Ное 13 2011, 23:14

Тркала се вртат, ние стоиме kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Сре Дек 07 2011, 13:01

Лектирите се книги кои ги читаат родителите, бидејќи истите книги ги читале родителите на родителите кога тие биле деца, и ќе ги читаат нивните деца кога тие ќе имаат деца. Јас, Филозоф - Page 6 Thank_10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Саб Мај 19 2012, 15:26

Me zabole sto covek ke rece za mene, ama ako dedo Boze odozgora mi svika so strasen glas ke mu recam deka poinaku se gledaat rabotite odozgora kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Вто Мај 29 2012, 01:02

Го гледам само тоа што сакам да го видам, а не' тоа што некој сака да ми го вметне како мисла ... :)))
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Пет Ное 30 2012, 15:33

Филозофијата на хаосот се преведува како свето тројство: Јас, како единка ... Бракот, како заедница ... и Пријателството, како забава ...:)))

А никој не знае дека има и четврт, а тоа е Бог ...


Последната промена е направена од keti на Нед Дек 02 2012, 01:24. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото Саб Дек 01 2012, 01:09

affraid
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Саб Дек 01 2012, 16:30

morska sirena
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Нед Дек 02 2012, 02:51

Тото напиша:affraid

bidi umen kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Сре Дек 05 2012, 00:27

Кој рано легнува, има време да го види крајот на својот сон Јас, Филозоф - Page 6 322557
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Сре Дек 05 2012, 00:40

Koj vo drustvo legnuva docna zaspiva kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото Саб Дек 08 2012, 00:26

zbunet напиша:Koj vo drustvo legnuva docna zaspiva Јас, Филозоф - Page 6 104553

една бивша драга ми фрли клетва да завршам покрај некоја што хрчи
Јас, Филозоф - Page 6 Article-1363086-0D78AB6B000005DC-510_233x315
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Нед Дек 09 2012, 19:18

Site sme gosti na ovoj svet,ama nekoj treba da ja plati smetkata kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Јан 06 2013, 13:04

Ama pa na gosti ne se posti kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Вто Фед 26 2013, 02:25

Александра напиша:Еволуцијата е бавна работа

Јас, Филозоф - Page 6 Monkib

Ајде сега во ова време кажи каква е'! ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Вто Фед 26 2013, 15:56

keti напиша:
Александра напиша:Еволуцијата е бавна работа

Јас, Филозоф - Page 6 Monkib

Ајде сега во ова време кажи каква е'! ... trepka

Кети, твоето прашање е потешка филозофија од констатацијата на мојот мајмун trepka
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото Пон Мар 04 2013, 01:07

Сигурен сум дека ја пропуштивме епизодата на пресвртот од серијата Еволуција. Сега во ова време од луѓе се развиваме во мајмуни.

на пример ...
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Пон Мар 18 2013, 12:08

Ако велат дека простувањето е најдобра одмазда - какво простување е тоа?
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Вто Мар 19 2013, 01:13

Тенка е границата помеѓу тој кој простува и простиот kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Чет Мар 21 2013, 18:41

Кој е во подобра позиција? ... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 6 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот