МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јас, Филозоф

+7
Кидман
kazablanka
trpe
Тото
fragola
zbunet
Александра
11 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 20:40

Често се случува да го губиме здравјето за да заработиме пари, а потоа ги трошиме парите за да го вратиме здравјето
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 09:46

Оној кој не го бива за праење пари го бива за филозофија и така се одалечува од решавање на егезистенциналниот проблем
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Пет Апр 02 2010, 08:36

Не го предизвикувај змејот ако не можеш да го победиш.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото Вто Апр 20 2010, 14:35

Сношти лежев зеејќи во ѕвездите и се умев, каде е бе таванот, УПМ?! Јас, Филозоф - Page 3 497844
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Пет Апр 30 2010, 15:49

Што е разликата помеѓу дете и торта?
- Тортата се прави со 5 јајца, а детето со 2.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Пон Мај 03 2010, 10:40

Другарството не е голема работа. Тоа е илјада мали работи Јас, Филозоф - Page 3 212480 Јас, Филозоф - Page 3 639990 Јас, Филозоф - Page 3 847628 Јас, Филозоф - Page 3 53022 Јас, Филозоф - Page 3 63264 Јас, Филозоф - Page 3 476733 Јас, Филозоф - Page 3 289400
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Вто Мај 04 2010, 00:55

оној кој заради ништо никогаш не си го изгубил паметот,
најверојатно и го нема
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 14:21

За повеќето од оние за кои мислев дека се филозофи во виртуелнит свет, после испадна дека се само обични манијаци.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by fragola Чет Мај 06 2010, 23:00

Ako taksito se vrakja vo rikverc treba da ni vrati kusur.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by alisa Пет Мај 07 2010, 09:58

Дипломатот е маж кој секогаш го помни роденденот на жената, но никогаш нејзината возраст Јас, Филозоф - Page 3 Emot8010
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Саб Мај 22 2010, 21:09

секој маж е блажено среќен се` додека не го пронајде жената на неговиот живот

Јас, Филозоф - Page 3 2894451883_d5c7a008bd
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 21:13

Taka e- rece mus mi i mnogu te pozdravi!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 21:18

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 21:27

Јас, Филозоф - Page 3 79941 Јас, Филозоф - Page 3 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 01:45

Колку се разбирам од шпанска музика филозофијата е очаен начин да се разберат работите на екстремно непрагматичен начин. Субјективизмите блиски на субјектот се екстраполираат во паралогизми кои се дистинктивни од илузијата на реалноста која никогаш не може да се потврди на објективен начин од страна на обичните смртници, што значи дека само виша свест може да се обиде да ја експлицира на нему познат начин и на на начин кој повторно секако не би ни бил разбирлив. Нашата апстрактна конфузност е резултат на наоправдан и ирационален квази нагон да еволуираме со светлосни години напред, а сеуште секојдневно ја фактуираме нашата немоќност во егзистенционални потврдувања.

Уфф, се испосрав ! Јас, Филозоф - Page 3 639990 - Абе искачај, не ми филозофирај од таму !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Сре Јун 09 2010, 01:02

Ognot se gasi samo so ogan.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Сре Јун 09 2010, 09:33

Интересен човек може да биде само човек од интерес додека има интерес за тебе.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Сре Јун 09 2010, 13:10

Кој си знае дека лесно заборава, треба секогаш да ја кажува вистината. flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пон Јун 21 2010, 14:34

Nekogas nemalo pravci vo naukata kako sega, tuku site bile kategorizirani vo Filozofija. So nastanokot na pragmatizmot i eksperimentalnite proverki naukite se odvolie. Toa sto ostanalo go narekuvaat cista flozofija t.e. spekulacii koi nikako ne mozat da se upotrebat prakticno.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Чет Јун 24 2010, 15:43

Кој рано рани има подочници.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Чет Јун 24 2010, 15:54

Homo homini lupus est,а жена на жена ееее....не постои такво животно...можеби ликаон Јас, Филозоф - Page 3 104553
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Пет Jул 02 2010, 15:13

Некои луѓе ги нема, ги нема... па ќе се изгубат Јас, Филозоф - Page 3 596646
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пет Jул 09 2010, 13:21

Некогаш порано мислев дека се’ знам. Сега мислам дека тогаш сум бил многу глуп. Сега појма немам кој сум
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Пет Jул 16 2010, 19:20

,,In vino veritas,,-точно.Денес на еден состанок (многу важен, бла-бла) се уверив дека во вискито исто е вистината,само треба да знаеш што да прашаш и во кој момент и се ќе дознаеш flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Пет Jул 23 2010, 11:20

нема поидеална прилика од пропуштената прилика

flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 3 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот