МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јас, Филозоф

+7
Кидман
kazablanka
trpe
Тото
fragola
zbunet
Александра
11 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пет Дек 25 2009, 00:35

Нема апсолутна вистина, се’ е релативно. Нема ни

обична вистина, се’ е субјективно.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Вто Јан 05 2010, 11:37

Како беше она, поглупавиот попушта, а не, не беше така, можеби послабиот попушта, појакиот е во право, а не, не, изгледа беше дека попаметниот попушта !!! Можеби само со нервите Јас, Филозоф - Page 2 979703
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by kazablanka Вто Јан 05 2010, 12:32

za da stanes mudar ne ti trebaat knigu tuku zivoten staz ispolnet so borba so zivotot...
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Вто Јан 05 2010, 14:33

Подобро е да бидам глуп месар, но полн со пари. Доле интелектуалци !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by kazablanka Сре Јан 06 2010, 00:39

Zarem parite imaat vrednost ako nemas so kogo da gi trosis... Dolu sebicni i cicii...
kazablanka
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 11:26

Ако имаш пари секогаш ќе се најде со кого да ги трошиш. Ај што години веќе нема да бидат важни за женски интерес, па и родовското стебло ќе ти се прошири да ќе се чудиш како наеднаш имаш толку многу роднини
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пет Јан 08 2010, 23:36

Гомното секогаш плива, а тоа нема никаква врска со специфичната тежина.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Пон Јан 11 2010, 22:04

Законите се како кобасици или паштета. Подобро да не знаеш како се подготвуваат.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Вто Јан 12 2010, 14:48

Пијан човек во полноќ на плоштад удира со чело во бандера. Се повлекува и се обидува да ја заобиколи, но пак удира во истата бандера. И така неколку пати додека не повика на сет глас : „ Помош ! Некој ме соѕидал !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Вто Јан 12 2010, 22:50

Кој лаже, тој и краде, има пари и спие во луксузна куќа
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Сре Јан 13 2010, 09:26

Јас, Филозоф - Page 2 806431 а, бе Трпе, Трпе, ме изнасмеа од сабајле Јас, Филозоф - Page 2 388339
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Јан 17 2010, 21:41

Kade ljubovta ke se vseli od tamu razumot se iseluva
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Саб Јан 23 2010, 00:49

Кога мочаш доколку не прднеш е исто ко да напишеш реченица а да не ставиш точка.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Сре Јан 27 2010, 22:19

Вложувајте мудро, вложувајте во својот стомак бидејќи тоа дава брзи и видливи резултати Јас, Филозоф - Page 2 651155
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Чет Фед 04 2010, 23:08

Свештеник, студент и филозоф разговараат за сексот.

Свештеникот: Јас можам, имам каде ама не смеам.

Студентот: И јас можам, смеам, ама немам каде.

Филозофот: Јас и можам и смеам и имам каде. Ама ЗОШТО?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Фед 11 2010, 13:58

Spored mene ova e simbolika sto i pravi sovremenata zena na taa vistinskata vo sebe

Јас, Филозоф - Page 2 Wallpa14
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Саб Фед 13 2010, 02:05

Koga ke se zanesam filozofirajki, najcesto me prekinuvaat so : - A sto kola vozis ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Нед Фед 14 2010, 18:46

КОГА НЕШТО СЕ САКА СЕ БАРА НАЧИН, КОГА НЕ СЕ САКА СЕ БАРА ИЗГОВОР
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Фед 18 2010, 16:10

Се’ што ги надминува 10- те % проценти од искористеноста на мозокот се нарекува магија.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Фед 21 2010, 00:33

Сите луѓе се добри. Некој на добар, некој на лош начин.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by ?????? Нед Фед 21 2010, 21:16

zbunet напиша:Сите луѓе се добри. Некој на добар, некој на лош начин.

Ако сите си велат, јас сум фер, ама другите не се фер спрема мене, тогаш кој е у ствари фер, а кој нефер???

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Пон Мар 01 2010, 15:50

Природата му ја дала на човекот способноста на говорот, а искуството способноста за молчење.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Пет Мар 05 2010, 23:10

постојат работи кои се менуваат (а би требало да се непроменливи)
а од друга страна, постојат и работи кои никогаш, ама никогаш нема да се променат (и покрај тоа што се рекло жими мајка)

изгледа си ги смениле местата
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Пет Мар 05 2010, 23:13

некој ако разбра што напишав горе, молам да ми објасни
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by ?????? Нед Мар 21 2010, 22:23

lhttps://www.youtube.com/watch?v=LhCyi6n_m80


lako je to sa snovima...
Nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 2 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот