МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јас, Филозоф

+7
Кидман
kazablanka
trpe
Тото
fragola
zbunet
Александра
11 posters

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Вто Aвг 10 2010, 15:17

Интелектуална еволуција значи да и’ избегаш на рекламната индустрија.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:10

Безалкохолното пиво е исто како да слушате порно на радио... Јас, Филозоф - Page 4 Biggri10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пон Сеп 13 2010, 21:52

Човечноста има своја цена, секогаш ја покажуваат откако ќе платиш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Пон Сеп 20 2010, 20:30

Што значи филозофски да ја прифатиш реалноста?
Да се помириш? lut
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Вто Сеп 21 2010, 10:04

Џабе седи, џабе не работи!

(Translate Language)

Бадијала седи, бадијала не работи!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Вто Сеп 21 2010, 17:13

за без пари седи, за без пари не работи

денес седи, утре ќе работиш
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe Чет Сеп 23 2010, 17:22

Некои луѓе мислат дека светот се врти околу нив! По се изгледа или се пијани или самобендисани.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пон Сеп 27 2010, 16:12

Уметникот ( Дедо Боже) има многу дела, не не му се мили сите подеднакво. Затоа сите луѓе немаат среќа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра Пон Сеп 27 2010, 23:55

Кога друг ќе ти каже кај ти е местото значи дека си заскитал у пм
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Окт 14 2010, 09:00

Кога бара одговор, а не те слуша што кажуваш значи си однапред осуден.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Чет Окт 14 2010, 17:49

Тие всушност не би ни биле пријатели, кога не би имале заеднички непријател. А тоа е Малодушност.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Окт 14 2010, 17:53

Aj dosta so tmurni temi. Aj da vidam osmeh Јас, Филозоф - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Чет Окт 14 2010, 18:01

Јас, Филозоф - Page 4 Angry_child
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Чет Окт 14 2010, 18:06

Јас, Филозоф - Page 4 Images14
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Чет Окт 14 2010, 18:12

Јас, Филозоф - Page 4 Little-girl-punching
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Нед Окт 17 2010, 18:59

Го открив она што не сакав да го дознаам...
Кој е „тој“ што влегува во нашиот сон и ни ја репрограмира потсвеста???
Филозофско прашање, нели?
А одговорот може да се дознае ако се погледне филмот...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Окт 17 2010, 19:13

Го гледав и јас. Не се воодушевив многу затоа што се употребуваат ефтини финти со многу пукање
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Нед Окт 17 2010, 19:30

Јас воопшто не го видов пукањето, туку го видов патувањето низ неколкуте нивоа на потсвеста, она што оставило длабока трага во душата и вербата да се промени негативното и да се репрограмира во позитивно и да се осознае постоењето...Мислам дека секој случаен пријател кој сме го среќавале во нашиот живот и секој настан, оставиле трага во нашата потсвест и влијаеле од една страна позитивно, но од друга страна негативно на нашата иднина...Но, би требало ние самите да одлучиме каква сакаме да ни биде нашата иднина и да веруваме во она што сакаме да го постигниме и тоа ќе се случи...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Нед Окт 31 2010, 18:59

Секој има дарба. Интелигенцијата настанува со негување на дарбата, а нејзиното потиснување доведува до глупавост како одмазда.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Пон Ное 01 2010, 17:11

оној кој чувствува носталгија по детството, всушност тагува по она време кога некој друг се грижел за него
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Пет Ное 05 2010, 14:01

Некогаш потстоела магија, исчезнала затоа што луѓето престанале да веруваат во неа. Исто така треба да престане да се верува во “Американскиот сон“ затоа што тоа е само сон.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti Саб Ное 06 2010, 14:48

Опасно е да си играш со магии, зошто можеш да се заљубиш... Јас, Филозоф - Page 4 104553 Јас, Филозоф - Page 4 396122
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet Вто Јан 11 2011, 18:57

Ако имаш мудрост шири ја и се’ што ќе рашириш спасено ќе биде
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман Сре Јан 12 2011, 00:05

keti напиша:Опасно е да си играш со магии, зошто можеш да се заљубиш... Јас, Филозоф - Page 4 104553 Јас, Филозоф - Page 4 396122

јас знам да правам љубовни магии Јас, Филозоф - Page 4 651932
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse Сре Јан 12 2011, 01:33

napitok Знам и јас,но не сакам да ги применувам strumfeta
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Јас, Филозоф - Page 4 Empty Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот