МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Провокација

+5
Кидман
Тото
trpe
Александра
zbunet
9 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Пет Окт 19 2012, 22:04

A ima li se'? trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Чет Ное 01 2012, 22:41

ИЗГЛЕДА СЕ УШТЕ ЦЕЛОТО НЕМА СЕ' ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Чет Ное 01 2012, 22:44

Не е' Сања - Сања, ниту пак Ангела - Ангела!... Се' се тоа скриени кодови кои ретко кој би можел да ги открие! ... afro
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Пет Ное 02 2012, 01:11

Сања не сонува, а Ангела нема бели крилја. Но Роза, таа сигурно те демне со некој трн додека итро ти го одвлекува вниманието со убавиот цвет flower
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Пет Ное 02 2012, 02:02

zbunet
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Саб Ное 03 2012, 01:36

keti напиша:Не е' Сања - Сања, ниту пак Ангела - Ангела!... Се' се тоа скриени кодови кои ретко кој би можел да ги открие! ... afro

Nemoj da se cudis smesko se pravev 'pameten' po povod komentarot na Keti kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Саб Ное 03 2012, 02:40

Тото напиша:Сања не сонува, а Ангела нема бели крилја. Но Роза, таа сигурно те демне со некој трн додека итро ти го одвлекува вниманието со убавиот цвет flower

Ами убаво е тоа сето ... ама не ли беше црвен цветот? ... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Саб Ное 03 2012, 10:46

Право да ти кажам ме мрзеше да барам по визбите на Збунет, но твојата песна утрово ме натера да бидам `подобар` Провокација - Page 7 151405

....А времето си врви
и се' јасно ми станува
и тоа што било
и тоа што е'
и тоа што допрва ќе биде,
зошто јас го видов
не' за да некому
сето го прераскажам,
туку за да сторам се'
подобро да биде
и не' само за мене
туку и за сите
зошто ако е секому добро
и јас ќе сум добро...

Само за тебе Провокација - Page 7 396122 Провокација - Page 7 Rose410
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Нед Ное 04 2012, 02:54

Тото Котуњо ти треба да пееш песни, а не да ги рецитираш!... kez
А од цветовите само повреди имам насекаде по телото... vredna
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Нед Ное 04 2012, 17:06

Ееее, многу си нежна , дее Провокација - Page 7 476961
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Пон Ное 05 2012, 00:58

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Молчењето е злато.

Пишување by Тото Саб Ное 24 2012, 14:04

Не!
Молчењето е билборд.

Провокација - Page 7 800px-FCUK_billboard
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Нед Ное 25 2012, 02:26

А бре Тото Котуњо, кај најде молчењето да го ставаш на фасадата на фабриката во која се произведува ... нешто ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Сре Ное 28 2012, 00:42

Сакам да кажам дека кога едната страна провоцира (темава е Провокација, нели) а другата страна молчи и молчи и молчи ... време е тој што се мачи да испровоцира реакција да го прочита огромното FCUK off на билбордот на молкот.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by keti Пет Ное 30 2012, 15:30

Вечното прашање на сите прашања е: Да се биде или не'! ... Вечниот одговор на сите одговори е: Може да, може не'! ... :)))
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Тото Саб Дек 01 2012, 01:07

keti напиша:Вечното прашање на сите прашања е: Да се биде или не'! ... Вечниот одговор на сите одговори е: Може да, може не'! ... :)))

Ееее, нема може да, може не! Нема време за таков луксуз Провокација - Page 7 115332
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by zbunet Саб Дек 01 2012, 16:29

Sad ga vidis, sad ga ne vidis kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Провокација - Page 7 Empty Re: Провокација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот