МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИМАШ КОМЕНТАР???

+4
Александра
trpe
zbunet
Кидман
8 posters

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by zbunet Чет Ное 03 2011, 17:33

smeenje Може се чешал
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Саб Ное 19 2011, 22:20

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by zbunet Саб Ное 19 2011, 22:56

iznenad palce
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Дали знаевте дека Бетмен има брат?

Пишување by trpe Сре Дек 07 2011, 13:11

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 96403519
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Пет Дек 16 2011, 23:03Od kad se gace stavljaju na glavu???
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by zbunet Нед Дек 18 2011, 12:10

Povremeno zabelezuvam kako nekoi vo dvizenje jadat burek i si go seknat nosot i se prasuvam dali ke go jade burekot ako po greska go pogodi so sodrzinata od nosot? kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Пет Фед 10 2012, 17:00

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by zbunet Пет Фед 10 2012, 19:55

Bu...budala kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Вто Мај 29 2012, 21:34

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 536489_10150857926188386_190558433385_9874640_2111351308_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by keti Пет Сеп 07 2012, 21:59

Социјализмот беше добар се' додека не се појавија оние што сакаа малку повеќе да имаат, но не' од својот имот, па си го посакавме капитализмот ... И сега е на секому според џепот и никому според заслуженото ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by trpe Вто Апр 23 2013, 15:34

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 13085710
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by zbunet Сре Мај 01 2013, 10:10

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 644546_426481117448406_1955369399_n
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Сре Јун 12 2013, 00:09

Препорачано - Коментаторски гафови


Да видиме акција на Вардар, еве го Панчев, Панчев по левата страна , панчев по левата страна , па што к.р бара Панчев по левата страна...

--------------------------------------------------------------------------------

Мирко Камењашевиќ
- Гол, гол .... курац гол, статива!!! следниот натпревар:
- Слободен удар од 35 метри, го изведува Букал...топовски ударац и гооол!!! Курац гол, пречка!!!... Седи мали пи*ka ти материна ништо не гледам.
(шест месеци суспензија)

Еве го Ривалдо го напушта теренот, на маицата му пишува АДИОС. Адиос на шпански значи збогум, им вели збогум на навивачите (инаку, на маицата на Ривалдо пишува АДИДАС)...

Додека топката е во воздух да ви ги прочитам составите.

--------------------------------------------------------------------------------

На првиот натпревар на Гана голманов Кингсон направи неколку глупости и коментаторов:
Како брани опасност е за својот гол...

Руската одбрана e бавна, што значи дека автоматски е и спора.

Игрите што завршија (Сиднеј 2000) не уверија дека Земјата е тркалезна.
Ова е, би рекла, црно финале на Ролан Гарос (за сестрите Вилијамс)

Навивачите на Англија насекаде ја следат својата репрезентација па макар било тоа и на крајот на светот.

И дождот паѓа и навивачите свират, тоа дава асоцијација на песната Singing in the rain.

Еве сега Белгијците си дадоа автогол. Ова беше прекрасен гол.

Погледнете го Шекил Онил висок е 218 цм а тежок 120 кг. Вистинска грдосија.

Многу бавно помина оваа забавена снимка.

Драган Ќириќ, играч со долга коса но со големи можности!

Сите минуси на господинот Целзиус не можеа да го расипат натпреварот.

Чуден начин на додавање - силно и никому!

Го задоволи тренерот и затоа сега игра

Каков удар! Го подели воздухот на водорот и кислород!

Преполн стадион на Партизан, 50000 луѓе. Замислете, тоа се 100 000 дланки!

За овој натпревар продадени се 30.000 гледачи.

Мекманаманаман! (McManaman)

Почитувани гледачи, се извинувам поради овој прекин. Организаторите на Олимпијадата штотуку ни забранија да пушиме во кабината. Еве, и колегите Шпанци се бунат, не сум само јас!

Па видете го, драги гледачи, ова тело. Богинскаја е највисока од сите гимнастичарки и тоа се гледа на нејзината издолжена фигура. Со еден збор - жена!

Му фалеа сантиметри да биде милиметарски прецизен

И ете МКД води со ОКРУГЛИ 20 поени разлика" (јаооо)

И тоа беше уште една тројка за Врбица 4 од 3 има за три поени, мајката една изгледа двапати му ја имат броено, или пак само Кики наш двапати ја изброја

И Ралф Шумахер не му даде на Михаел да го помине. Ќе лета некоја заушка.

Погледнете го лицето на Михаел Шумахер. Како некој да му ја изорал нивата.

На времето(пред 17-18 год),покојниот Иван Мировски(Бог да го прости) го има дадено најјакиот коментар за една ситуација на теренот(кошарка)...Драги гледачи Дражен Петровиќ почна да исфрла глаголи ...(а уствари Дражен беше грубо фаулиран и почна да го пцуе противничкиот играч) ...ЗАКОН

Го гледате Данкан на вашите екрани (губат сигнал) и веќе не го гледате отиде.

Не знам зашто со сила ја силуе!

Аце Русевски:
- со какви амбиции пристигнавте во Германија?
- па видете.. јас пристигнав со воз

го свитка зглобниот скоч (наместо скочниот зглоб)

Надупунување....
-Што мислите за противникот?
-Што има јас да мислам нека му ја мисли он...

"Каков удар на Макелеле ииии за малку ке беше Лелеле'

Милојко Пантиќ:
- Овој судија е познат по тоа што дели картон и како новогодишни конфети.
- За овој натпревар продадени се 30.000 гледачи.
- (400м во Аталанта) и во стазата бр.4 главниот фаворит, Мајкл Џексон...Пардон, Мајкл Џордан
- (Шпанија - Југославија) И г-не Педерсен, навистина заслужувате такво презиме ..."
- (Арсенал - Ајакс) Беркамп излегува од игра во 22 минута поради повреда, на негово место влегува Виера. На екранот на стадионот е испишано следново:
22. minutes, 10. Bergamp out
Коментарот на Милојко:
"Во игра се спрема искусниот Minutes со број 22!"

Милош Топаловиќ:
- Обратете внимание: На стадионот во Истанбул само полициските куќиња немаат бркови!?

Горан Милковски:
- Руската одбрана e бавна,што значи дека автоматски е и спора.
Атанас Костовски:
- Игрите што завршија (Сиднеј 2000) не уверија дека Земјата е тркалезна.

Златко Калински:
- И дождот паѓа и навивачите свират, тоа дава асоцијација на песната Singing in the rain.
- Тројка на Галис!!! Ми делува некако поспано.
- Драги гледачи, на градскиот стадион во Скопје 15, 20 а можеби и 60 илјади гледачи.
- Јужна Кореја-САД. Натпреварот го следат 60014 гледачи.
- Франција полека го гради резултатот (во втора минута од продолжение, при резултат 0:0).
- Неговата одбрана беше феноменална. Па тоа се граничи со совршен рефлекс.
- Голманот како да ги спушти ролетните на својот гол во овие моменти.
- Видете како се пробива Дражен Петровиќ. Како електричен зајак!

Јанко:
- Драги слушатели, денеска имаме еден африкански дуел (за натпреварот Камерун - Саудиска Арабија)

Зоран Михајлов:
- Се е во знакот на бројот еден. Една минута до крајот, 1:0 на семафорот...
- Судијата вечерва ќе има тешка задача затоа што ќе мора да најде сили да раздвои ни помалку ни повеќе туку точно 219 килограми (за бокс мечоТајсон - Луис)
- Еве го Ривалдо го напушта теренот, на маицата му пишува АДИОС. Адиос на шпански значи збогум, им вели збогум на навивачите (инаку, на маицата на Ривалдо пишува АДИДАС)
- Еве го американскиот дрим тим. Можебине е дрим ама е тим.
- Погледнете го овој сендвич од човечки фудбалери.
- Зидан се најде во сендвич од двајца противнички фудбалери. Да го погледнеме овој хамбургер уште еднаш.
- Еве сега Белгијците си дадоа автогол. Ова беше прекрасен гол.
- Карл Луис трча во четвртата патека, а најлесно ќе го познаете по дресот во оранж боја.
- Нашиот Аце Русевски е во црвените гаќички (противникот му е од Руанда).

Зоран Поповски:
- Погледнете го Шекил Онил висок е 218 цм а тежок 120 кг. Вистинска грдосија.

Љубомир Николовски:
- Драфтот ќе биде запамптен по тоа што како прв пик ќе биде избран еден европски кошаркар. Тоа е 227 см високиот Кинез....
- Витни Хјустон на влез кон кошот (за Крис Витни од Вашингтон Визардс)

Звонко Михајловски:
- Драган Ќириќ, играч со долга коса но со големи можности!
- Колега, може ли мало ремизе на натпреварот?
- А потоа, кадравиот гаучо тргна по кривиот пат на кокаинските ноќи.
- Крилото никогаш не паѓа далеку од бекот.
- Сите минуси на господинот Целзиус не можеа да го расипат натпреварот.
- Чуден начин надодавање силно и никому!
- Најдовски скокна одлично, но преку пречката.
- Го задоволи тренерот и затоа сега игра.
- Каков удар! Го подели воздухот на водорот и кислород!
- Топката прелета паралелно со Ибарската магистрала.
- Ова беше поголема опасност за авионите од типот Авакс отколку за голот на Пандуровиќ.
- Преполн стадион на Партизан, 50000 луѓе. Замислете, тоа се 100 000 дланки!

Владанко Стојаковиќ:
- А сега да видиме зошто Германците се радуваат. Па да, тоа е гол!
- Мекманаманаман! (McManaman)
- На стадионот се собраа 30000 динари.

Јордан Ивановиќ:
- Што би рекол нашиот народ - дежа ву!

Срѓан Кнежевиќ:
- Почитувани гледачи, се извинувам поради овој прекин. Организаторите на Олимпијадата штотуку ни забранија да пушиме во кабин 072;та. Еве, и колегите Шпанци се бунат, не сум само јас!
- Па видете го, драги гледачи, ова тело. Богинскаја е највисока од сите гимнастичарки и тоа се гледа на нејзината издолжена фигура. Со еден збор - жена!
- Видете само како е градено ова момче. Секоја мајка би го посакала во својот дома, а уште и овие предвоени мустачиња!
- Цела Југославија сега сигурно е на раце!

Душко Кораќ:
- Сега ќе ја слушнеме американската фирма.
- Ова е Кели Ериксон, малата Швеѓанка што скока во вис. А ова е нејзината мајка, мама Марија која секаде ја следи својата ќеркичка и не ја испушта од вид. Човекот кој сега го гледате е Џон Година, фрлач на кладиво. Него не му требаат мама и тато.
-Судијата изгледа стави прокурин во очите и сега многу подобро гледа.

Миленко Неделковски
-(Св. првенство во фудбал во Италија, Верона, Југославија-Шпанија 2 1) и да, дааааа,... господ е тукаааа, над Верона, да, тука е еве и јас го гледам.....

Зоран Михајлов
-86 светско првенство во ракомет во Швајцарија...и драги гледачи тука гледате многу знамиња, од кои најзастапено е знамето на Црвениот Крст (беше прогласен за југословенски гаф на годината)

пак Миленко Неделковски
- за Борут Петрич, светско во пливање, Перт, Австралија, 1992 драги гледачи нашиот пливач ќе стартува од 7 патека (ја даваат патеката, таа е празна)...по 5 секунди...па по се изгледа нашиот пливач бил во преткходната трка или ќе стартува во следната....

Никола Солдатов...
- додека е топката во летот,ви ги кажам составите...ове е веќе легендарно

Зоран Михајлов за европското првенство во фудбал
- Португалија вечерва мора да победи а да остане во Еуро-Кремот

Ирена Андреевска:
- Ова е, би рекла, црно финале на Ролан Гарос (за сестрите Вилијамс)

Горан Стерјов:
- Нигерија веќе е елиминирана. Не знам што чека. Можеби го чека Мајкл Овен.
- Навивачите на Англија насекаде ја следат својата репрезентација па макар било тоа и на крајот на светот.

Зоран Видевски:
- Ова не е за 2 минути исклучување. Ова е за 2 години затвор!

Сител:
- Многу бавно помина оваа забавена снимка.

Добросав Гајиќ:
- Зоран Савиќ имаше мала непријатност овие денови. Умре мајка му.
- Американските кошаркари се високи 2 и повеќе метри.
- Тие се состанаа на кратки, едномесечни и триесетдневни припреми.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Чет Jул 04 2013, 18:05

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 1010895_481492885263138_78692971_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by trpe Вто Окт 08 2013, 18:48


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by keti Вто Окт 08 2013, 23:27

BEZ-VEZE, NELI! kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Пет Окт 11 2013, 18:44

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by the nurse Нед Мар 02 2014, 22:48

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ИМАШ КОМЕНТАР??? - Page 9 Empty Re: ИМАШ КОМЕНТАР???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот