МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

+7
alisa
the nurse
zbunet
Тото
Кидман
Александра
trpe
11 posters

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Чет Јун 24 2010, 16:30

Ми идит, ми идит да и .... ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 283557


Која птица може да лета наназад, т.е. у рикверц ?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пон Jул 12 2010, 00:19

Трпе бе... ќе ја затвориш темава од шо никој не знае да ти одговори

- А вие да имавте октопод што предвидува, ќе го продадевте за 30 000 еу?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пон Jул 12 2010, 00:40

-Jas mislam kladilnicite ce platat nekoj da go ubie oktopodot,zasto inace propadnaa...Ve raduva li sto zavrsi ova fudbalov,aman?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пон Jул 12 2010, 11:07

Само колиби може да лета наназад!

Зарем имаше фудбал ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 497844 Од цело Светско првенство успеав да ја видам само Шакира ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 1010


Дали ќе оди некој на Пиво фест, слушнав дека ќе пее Цеца?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Сре Jул 14 2010, 00:16

Честам пиво на Пиво фест!!!! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 125943

Во кој град од Македонија е највкусна скарата?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Александра Вто Jул 20 2010, 01:27

Во Лесковац lol!

џаст кидинг
чекам да каже кој знае smesko
не сум многу шетана
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пет Aвг 06 2010, 23:21

Кидман.плиз па кажи во кој град е највкусна скарата?(Јас лично сум за село,Мрзенци и не скара , туку јагнешко печење) trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Саб Aвг 07 2010, 16:37

најубава е скарата во Прилеп
(ама не на Пиво-фест)

Беше ли некој на пиво фест?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Нед Aвг 15 2010, 01:02

А да, Цеца била на Пиво фест ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Pardon10

Јас бев на Пиво фест во Скопје! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Emot1711


Дали знаете да ја наместите Рубиковата коцка?

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 28150633
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пон Aвг 16 2010, 23:48

за плавуши не се рубикови коцки, туку шопинг sminka

дали некој од вас дошол на идеја да формираме здружение за заштита на родителите избркани од компјутер од страна на нивните малолетни деца?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пон Aвг 16 2010, 23:59

paga smea Сосема се сложувам и за коцката(уствари знам да ја местам,ама не сакам,така за инат дека сум плава) и за шопингот(што си купив денес едно убаво бело сукњиче,ех...) За здружението сум,но ме посоветуваа дека не можам да ги победам,туку да си купам нов компјутер! lut А овој кој им го купи? Дали мислите дека денешниве деца се најразгалени од сите досегашни генерации?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Вто Aвг 17 2010, 00:07

само ако си наместила рубикова коцка - сместа да се офарбаш црна!!!
Денешниве деца се дефинитивно најразгалени од сите досегашни генерации и не умеат да ги разберат своите измачени родители.

- Дали и вам ви се превртува желудникот од оваа Хана Монтана?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Чет Aвг 19 2010, 10:16

Да,ама фала богу моите пошто се машки многу не ја приметувааат,за жал внука ми ја обожава. ceska -Дали вашите деца го обожаваат оној Рајан Хига?(мене ме вади од такт ама на моиве дечки им е идол) konjce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пет Aвг 20 2010, 15:25

хмммм.... не знам кој е тој типот и најверојатно подобро што не знам

- а сега едно стварно важно прашање, - Што да се прави со мажишта кои немаат муда????
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by the nurse Пет Aвг 20 2010, 17:31

,,Мажишта,, кои немаат муда,прво уопште не се мажишта!Бегај подалеку!!! kez Дали е така само кај мене,ама се ми се чини денешниве жени се повеќе сакале-нејкеле го преземаат целиот товар од семејни обврски врз себе?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Aвг 20 2010, 19:40

Е ај сега, не претерувајте! А лубениците од пазар кој ви ги носи? ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 104553
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Aвг 20 2010, 19:42

Е како немаат муда ? Скришно гледајте ги сабајле рано кога ќе станат? Каде прво се чешаат ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пет Aвг 20 2010, 20:30

Трпе, јес да сум офтопик, ама пријател ми е админот, па белким нема да ме банира
Денес бев кај еден директор на една демек установа, нешто му имав за `ржење, јас му `ржам, тој направил една тажна беспомошна фаца, ги прекрстил прстите и гледа таму доле јас кај што сумњам дека има муда, па по тој повод ми беше и прашањето бе... а не за лубениците...

Прашање - Шо мешаш сега лубеници и други округли ствари, ебаго?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Пет Aвг 20 2010, 21:36

Е ебаго, Хоти рече дека жените го превземале целиот товар од семејните обврски, па затоа ги споменав лубениците. Мислев дека мислиш на мажите што немаат муда да превземат нешто „ризично“ некое вложување пари итн., а тоа се работело за некој што немал муда да ти возврати. Веројатно увидел дека си во право, па сироткиот не знаел што да ти одговори. Изгледа не знае за она „Нападот е најдобра одбрана“, па мудро си молчел и гледал таму кај се чеша насабајле (од кај знаеш, па можеби само за тоа и му служат,па не можеш тек така да го обвинуваш човекот ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Pardon10). Веројатно чека, ако има некој проблем, ти да ги согледаш работите и да му го кажеш решението на готово, бидејќи не знае самиот да реши! Пробај с’ржи му уште еднаш со готов предлог (иако не знам за што се работи) ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Jc_nix10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Пет Aвг 20 2010, 21:44

јас тебе батка ќе те предложам за преговарач за името ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 125943

прашање - каде е далас??????
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Саб Aвг 21 2010, 12:46

hot nurse напиша:,,Мажишта,, кои немаат муда,прво уопште не се мажишта!Бегај подалеку!!! kez Дали е така само кај мене,ама се ми се чини денешниве жени се повеќе сакале-нејкеле го преземаат целиот товар од семејни обврски врз себе?Тоа е така затоа што имаат доверба во жените и знаат дека жените се по снаодливи, подобро организирани и по упорни! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 695411
А што се однесува до другото прашање, Далас е тука!!! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 125943 Само никако да ми текне ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 396736 некоја реченица да ја продолжам онаа игра мимикрија! ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 156273 . ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 962821 Далас, тебе секогаш ти текнува!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Саб Aвг 21 2010, 12:47

А, требаше да поставам прашање?!

Дали си ја сакате работата што ја работите?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Саб Aвг 21 2010, 12:54

ооооооо...Трпе се уозбиљио, моличу лепо...
да, ние си ја сакаме работата што ја работиме, хихихихи....

- Дали имате згодни колеги на работа? ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 762431
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by trpe Саб Aвг 21 2010, 13:45

Немам згодни колеги, јас сум најзгоден!!!
Ама затоа имам згодни колешки ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Wink210


Дали повеќе сакате зима или лето?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Кидман Саб Aвг 21 2010, 13:56

оооооооооо јас на ова ќе одговоррам
ЛЕТО без размислување, топличко, мх...мх...мх...

-Џони Штулич или Горан Брегович?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ - Page 5 Empty Re: ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот