МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

+4
Александра
the nurse
zbunet
Кидман
8 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Пон Ное 15 2010, 12:34

hot nurse напиша:...Pacientka na den14.11.98g. vo 11.50h so racna pomos po Bracht,porodi ziv maski plod so RTM 3450/52 i АЅ 8/9...Денес тој е повисок од мене,мисли дека е поумен од сите нас дома,се заљубува често,мисли дека му е време да се бричи... sonce И како што самиот си кажа како помал:-,,Сан,, на англиски е и сонце и син.значи синот е сонцето на мама!

Нека е среќен роденденот на синот и му посакувам се најдобро... guska guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Пон Ное 15 2010, 15:28

Благодарам! guska backa
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Чет Дек 02 2010, 11:58

После подолго време на кошмари...ноќеска сонував прекрасен сон. flower
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Александра Сре Дек 15 2010, 02:32

денес сум нешто математички расположена

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 504px-Cake_fractions_svg
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Чет Дек 16 2010, 11:19

И така ние, по долго акање, мртви гладни, а без динар пари во џеб, се мислиме шо да праиме. И му викам јас на другарот:
-Ај бе, со мене у кафана, па шо биде нека биде! Ќе се снајдеме некако.
И нарачавме ние за јадење, пиење, се' од убоо, поубоо. Глеам јас на соседната маса едни брадоњи, јадат пијат и кога дојде келнерот да им наплати, еднио од нив му рече дека се агенти на Че Гевара, и келнерот си замина без да им наплати. И го викнав јас келнерот да платиме. Кога ми ја донесе сметката му викам јас на келнерот:
-Ние сме агенти на Че Гевара.
А тој на мене:
- Како бе агенти на Че Гевара, па вие воопшто не личите на негови агенти. Немате ни бради...
И тогаш јас ги смкнав панталоните, ги соблеков гаќите и му викам:
-Како бе немаме бради, па ние сме тајни агенти, ако не си знаел!!!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Чет Дек 16 2010, 12:02

По неверојатно брзиот успех на Mark Zuckerberg и Facebook,нам тајните агенти на Che Guevara ни беше наложено да го прнајдеме тајниот код на успехот на Facebook-от . По долги и мактрпни анализи, истражувања, следења и други дрндупки, конечно успеавме да го пронајдеме кодот на успехот. Што е тоа што ги поврзува луѓето на фејзбук, пријателство, дружење, разговор, размена
на искуства или нешто друго? Дојдовме до следниот заклучок! Еве го тајниот код на успехот на Facebook!
ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 26635ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 430x247imagesstoriesmac
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Кидман Чет Дек 16 2010, 12:33

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Хонорарна работа

Пишување by trpe Нед Јан 23 2011, 20:57

Најдов нова работа, хонорарно, во детски куклен театар smesko

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Job01

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Job02
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Нед Апр 03 2011, 17:07

Ја покачив тежината за само 2 кг. и неверојатно колку позитивни коментари почнав да добивам... iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Александра Пон Апр 04 2011, 00:09

hot nurse напиша:Ја покачив тежината за само 2 кг. и неверојатно колку позитивни коментари почнав да добивам... ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 538444

Јас за толку намалив, и ги добив истите реакции како тебе. ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 781215

Значи исто ти се фаќа дали ќе одиш нагоре или надолу ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Нед Мај 22 2011, 14:53

Не дека се фалам, ама еве веќе петти пат како го преживеав крајот на светот ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Terres10
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Пон Мај 23 2011, 11:22

Имам 58 кг. ,но на сликата на пасошот изгледам како да имам барем 78 kezКонечно сум крупна ,,риба,, jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Сре Јун 22 2011, 18:04

Денес му се јавив на еден Збунет пријател по телефон, после долго време, и не ме препозна која сум...Ама ептен го збунив, па не знаеше и што да ми одговори... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Сре Јун 22 2011, 20:07

Kolku da razjasnime, jas ne sum bil toj. Nikoj ne mi se javi denes kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Чет Јун 23 2011, 00:07

Што мислиш ти Збунет, дека само ти си збунет на овој свет...имам јас многу збунети пријатели...А јас за тебе не мислам дека си збунет, ако ти така се потпишуваш... smeenje guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Чет Јун 23 2011, 01:15

Е да, многу добро му работи бојлерот ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Sign4010
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Чет Јун 23 2011, 08:51

Супер си е тој... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Чет Јун 23 2011, 18:14

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Пет Јун 24 2011, 19:13

Следниот пат ти си на ред да се јавиш...Јас сигурно би те препознала... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Тото Саб Јун 25 2011, 16:09

Опкружен сум со привремени пријатели кои не ме заматаат со вчера и утре. Најтешкото прашање ни е каде на пиво.
Летување за мозок. pijalok
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Пет Jул 08 2011, 00:01

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Soncanje-300x225

МЕКИЧАРИ ЈАС ЗАМИНУВАМ НА ЗАСЛУЖЕН ГОДИШЕН ОДМОР...НА ПЛИВАЊЕ И СОНЧАЊЕ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Пет Jул 08 2011, 19:39

guska sampanj palce peace morska sirena bravo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by keti Пет Jул 08 2011, 20:57

smeenje guska backa
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Вто Jул 12 2011, 17:16

Ako ne mozes da letuvas vo stranstvo na nekoe egzoticno mesto, ne se nerviraj zatoa sto tvojata zemja te saka i zatoa ne te pusta. Tie sto odat na takvi mesta ne gi saka i zatoa gi pusta kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Тото Сре Jул 13 2011, 13:56

На мојана и купив книга perverzen
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 6 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот