МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

+4
Александра
the nurse
zbunet
Кидман
8 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 00:51

И покрај карактеристиката Љут Стојче (види ххх...) ти си изгледа навистина Благојче што си им толку сладок.
пардон, ... вкусен kez

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Mosquito_490688e


Последната промена е направена од dalas2no на Чет Aвг 05 2010, 00:53. Мислењето е променето 1 пати
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Чет Aвг 05 2010, 00:52

Комарците не сакаат анемични,не ме каснал комарец години уназад(да не речам желна сум).Со господинот што се изнагостиле , има добро здравје mastika
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 00:55

Затоа се чешам ко шугав.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 00:58

affraid
ова за анемичните дека несе атрактивен оброк за комарците не го знаев fala
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Чет Aвг 05 2010, 01:01

zbunet напиша:Затоа се чешам ко шугав.
AUTAN,бе дете!...Уствари кога си веќе искасан маст Synopen,да не се чешаш!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 01:04

Ubavo mi e koga se cesam ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 151405
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Чет Aвг 05 2010, 01:08

Мазохисто! trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Александра Чет Aвг 05 2010, 01:21

itchy scratchy pain and pleasure smesko

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Squirrel-scratching-an-itch
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Чет Aвг 05 2010, 01:25

E da,Zbunet ti e Itchy and Scratchy vo edno! smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Чет Aвг 05 2010, 11:34

Koj se cesa zlo ne misli. Uste ako pocesas nekoja koja ja cesa znaci stvarno si dobra dusa.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Emily Пон Aвг 09 2010, 22:24

preziveav ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 841107 i zatoa sega moze da se pofalam deka mi ostanaa uste 8 zivoti.........mjaaaaaaaaaawwwwww ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 539282
Emily
Emily


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Пон Aвг 09 2010, 22:31

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Images16
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Саб Aвг 14 2010, 20:06

Заштрафив штрафче од рачката за џезвето за кафе, то ти е, коа се има мајстор у куќа. ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by the nurse Саб Aвг 14 2010, 21:14

Браво,и јас денес се изработив.А фаќам и алати пошто ја сум имала поише фат, kez Децава му викаат на муж ми,остај ќе дојде мама,она е мајсторка... trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Тото Нед Aвг 22 2010, 11:14

Денес се` ми е смешно. Дури и она што обично ме нервира. paga smea guska smeenje
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by ?????? Сре Aвг 25 2010, 12:06

stanav rano... ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 301497

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by zbunet Сре Aвг 25 2010, 12:07

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 966742 ...две среќи те чекаат ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Тото Сре Aвг 25 2010, 12:20

zbunet напиша:ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 966742 ...две среќи те чекаат ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 104553

Zbunet i Toto. kez

Inaku, jas da se pofalam, denes kupiv leb i mleko ... i wc, posle cetiri i pol meseci trepka
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Сре Aвг 25 2010, 12:31

Ај откриј ни ја тајната што правеше изминативе четири и пол месеци ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Тото Сре Aвг 25 2010, 12:37

Рапорт: со горенаведените неопходности `ме снабдувааше` баба ми kez
Сега е на бања gnjurec
Старците се на работа и јас сум домаќинот .
Патем, трпе, колку минути се варат макарони? napitok
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Сре Aвг 25 2010, 12:49

Има еден рецепт од Далас во „Исхрана и рецепти“, поточно „Има ли овде домаќинки“. Да не се мачиш јас ти го ископирав, може да пробаш! ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 151405 Веројатно е полесно отколку да ги вариш! По насловот се гледа !!!


Мрзливи макарони

Во огноотпорен сад од 3 литри се изматуваат
4 јајца со
1 кафено лажиче сол и се додава
малку црн пипер,
200-300 грама дробено сирење,
филџан масло (100г) и
млеко, кисело млеко, јогурт (се` што ќе најдете течно млечно во фрижидерот) и
вода толку колку да добиете 2 литри кашеста смеса.

Во
неа истурате (внимавајте да не исплискате од кашата наоколу) 500 грама
макарони. Се протресува да се израмни и се бутнува во загреана рерна
(220 степени). При крај на печењето се промешува, горниот потпечен слој
да дојде долу, а долниот горе. Се допекува и се остава десетина минути
да се „смири“ пред да се јаде.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Кидман Сре Aвг 25 2010, 15:25

јас мислам дека овој рецепт е изум поважен за човештвото одколку тркалото
- партал го правам!
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Тото Чет Aвг 26 2010, 12:37

Трпе другарче, fala

fala и за Кидман што го проверила рецептот
па јас одев на сигурно и јуначки без страв konjanik
не е лошо како за првпат kez
ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Castironmacandcheese_550
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Чет Aвг 26 2010, 12:45

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 66078 ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 944621 ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 966742
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by trpe Чет Aвг 26 2010, 12:52

Од тебе ќе биде момче домаќинче ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Bonsmi11
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ? - Page 2 Empty Re: ШО ЌЕ СЕ ПОФАЛИТЕ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот