МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој си ти ?

+5
Кидман
keti
the nurse
Александра
zbunet
9 posters

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Чет Ное 15 2012, 20:31

Кога ќе ме праша некој што мислам за него, тоа значи дека доаѓа крај на нашето пријателство затоа што тогаш и јас ќе се запрашам зошто комуницирам со таа личност smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Тото Сре Ное 21 2012, 20:47

- Кој си ти?

- Алцхајмер Кој си ти ? - Page 8 344908
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Тото Нед Дек 23 2012, 02:14

Кога ова прашање му го поставуваш на непознат, покажуваш дека си простак. Треба да прашаш нешто како „извинете, вашето име, молам“ или „ми изгледате многу познато... сигурен сум дека сме се сретнале некаде...“

Кога истото прашање ќе го поставиш на познат, покажуваш дека си слеп и глуП
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Нед Јан 06 2013, 13:01

Поправилно е: “ Кој си ти, бе! “ kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Сре Јан 09 2013, 13:09

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Тото Пон Апр 29 2013, 23:44

Кога за луѓето си повеќе асоцијација одошто ти, дали си помалку ти одошто си бил?
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by zbunet Нед Јун 09 2013, 15:00

[img]Кој си ти ? - Page 8 X583zu10[/img]
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Пон Јун 10 2013, 05:52

Zbunet!?!
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by keti Вто Jул 02 2013, 16:15

Која сум јас?
Ама кому му е битно која сум јас!!! kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by the nurse Сре Окт 09 2013, 18:34

Često sam se pitao šta to moji prijatelji vide u meni, šta žene nalaze u meni, jer im nisam odan – ali u suštini sam znao i znam šta ih privlači i šta je to što mi još uvek daje izvesnu moć nad ljudima. Oni osećaju u meni ono što život čini neobičnim i burnim, naslućuju impulse i osećanja koja su promenljiva ali snažna, osećaju moju čežnju, vatrenu i neukrotivu, koja me uvek vodi ka nečem novom. Taj impuls i ta žeđ pomažu mi da prođem kroz sva kraljevstva realnog sveta, da ih iscrpim i učinim irealnim, i da, izgarajući i nadvisujući ih, pobegnem u bezimeno i nepoznato.

Hermann Hesse
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Кој си ти ? - Page 8 Empty Re: Кој си ти ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот