МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 13:59

Мене на ништо, а тебе?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Ное 01 2010, 14:16

На мекициц... на мекици, на што друго?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 14:23

Како Џејн меси мекици, а Тарзан и помага Искреност .....Лага - Page 5 762431
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Ное 01 2010, 14:47

И ќе и’ го згнете од позади додека меси таа, тоа го иам глеано на друг филм Искреност .....Лага - Page 5 601181 Искреност .....Лага - Page 5 48158
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Пон Ное 01 2010, 14:57

Вие пак само на такви работи мислите...мислите малку на книги и наука... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 15:00

Нешто вака слично Искреност .....Лага - Page 5 497844


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Ное 20 2010, 23:49

Ако некој ти дели комплименти, а важно ти е дали е искрен, побарај му пари за секој убав збор.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Ное 28 2010, 13:48

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Нед Ное 28 2010, 20:01


Еден ден некој дрвар сечел гранка покрај реката. Го каснал комарец и сакајќи да го плесне, шлуп, му паднала секирата во реката. Кога заплакал од мака, се појавил Господ и го прашал зошто плаче. Овој му одговорил дека со секирата го вади лебот, а еве сега останал без неа. Господ нурнал во реката и се појавил со златна секира.
„Ова ли е твојата секира?" - прашал Господ.
Дрварот одговорил: „Не e."
Господ пак нурнал и се појавил со сребрена секира.
„Ова ли е твојата секира?"
Дрварот повторно одговорил: „Не e.“
Господ и по трет пат нурнал и излегол со железна секира.
„Ова ли е твојата секира?" - прашал.
Дрварот одговорил: „Да.“
Господ се воодушевил од чесноста на дрварот, па му ги дал сите три секири и така тој среќен и весел си отишол дома.
Поминало некое време, дрварот се шетал со жената покрај брегот, кога таа се лизнала и паднала во реката. Дрварот заплакал, а Господ пак се појавил и го запрашал зошто плаче овој пат.
„Оф леле боже, жена ми падна во реката!“
Господ нурнал и ја извлекол Џенифер Лопез.
„Ова ли е твојата жена?" - прашал Господ.
На дрварот очите му станале пет банки и рекол „Да, таа е!“
Господ се налутил и му свикал: „Лажеш!“
Дрварот се засрамил и одговорил: „Оф леле боже, прости ми. Морав да излажам. Навистина, ако речев дека Џ Л не е мојата жена, ти ќе ја извадеше Анџелина Џоли, па јас ќе речев пак не, па ти ќе ја извадеше жена ми и кога ќе речев да, ти ќе ми ги дадеше сите три. Ами јас, боже, сум човек сиромав. Кај можам јас три жени да хранам?

ПОУКА: Кога мажите лажат, тоа е секогаш со чесна причина и за доброто на сите.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Нед Ное 28 2010, 20:37

леле... јако....хахахахахаха.....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Ное 29 2010, 00:13ПОУКА: Кога мажите лажат, тоа е секогаш со чесна причина и за доброто на сите.[/quote]


Taka e kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Пон Ное 29 2010, 15:55

затоа доминираат во политиката smeenje
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пон Ное 29 2010, 15:57

dalas2no напиша:затоа доминираат во политиката smeenje
bravo
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Вто Ное 30 2010, 13:19

Тенка е линијата помеѓу пријателството и жирантството, а уште потенка жирантот да си го плати кредитот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Вто Ное 30 2010, 13:32

dalas2no напиша:затоа доминираат во политиката Искреност .....Лага - Page 5 79941


хихихихихих...... Искреност .....Лага - Page 5 966742
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Вто Ное 30 2010, 13:33

зошто бре зошто, зошто ја сакаат повеќе учтивоста од искреноста????????????
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Чет Дек 02 2010, 21:53

секој ден, во секој поглед, се` повеќе и повеќе и повеќе ... напредувам obesen
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Чет Дек 23 2010, 02:22

Оправдана лага е таа во која ако те фатат да можеш да се оправдаш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пет Јан 07 2011, 21:18

Стига честитка на некое дете:
-Дедо мраз не постои, родителите ти ги купуваат поклоните!
Поздрав од Жулиан Асанж – ВикиЛикс.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Јан 09 2011, 21:06

Како ќе познаеш дека некој лаже? Ќе му кажеш поинакво мислење од неговото и тој многу бурно ќе реагира.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 14:12

Патот до целта е поплочен со мали или големи лаги, зависно од целта.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 14:24

zbunet напиша:Патот до целта е поплочен со мали или големи лаги, зависно од целта.

ти тоа искрено и подлажуваш ? kez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 14:28

Па мала лага во право време спречува голема катастрофа.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Јан 16 2011, 14:32


за среќа досега таква не ни` се заканила.
во меѓувреме, некој пожртвувано не` спасува од мали катастрофи

Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Јан 16 2011, 14:35

Голема катастрофа е збир на мали вистини.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 5 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот