МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пон Мај 09 2011, 13:34

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Чет Мај 19 2011, 17:24

Be nice,don't lie...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Јун 01 2011, 23:00

Lazen prijatel e kako pregorena sijalica dodeka se banjas kez

Prav prijatel go nema nikade koga si vo nevolja oti ne saka da gleda kako stradas smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пон Јун 13 2011, 20:41

Искреноста е скап поклон, не очекувајте ја од ефтини луѓе!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Вто Јун 14 2011, 08:27

trpe напиша:

Трпе, а зошто е ова вака??? Дали ти недостига љубовта? trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Jул 20 2011, 13:41

На ист начин мораш да ги дочекуваш пофалбите и навредите затоа што често навредата е прикриена пофалба, а пофалбата прикриена навреда kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Сре Jул 20 2011, 23:13

Негативната критика најчесто е комплимент изречен од завист
Искреност .....Лага - Page 7 24057131
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Aвг 22 2011, 18:12

Kaj nas vistinata najcesto e crna...ili smega kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Сре Aвг 24 2011, 13:36

Збунета вистина ... Збунета лага ... И ова е Македонија... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Сре Aвг 24 2011, 14:56

Треба ли да ја разголиме душата пред секого за да ја достигнеме славата и видиме светлината?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Сеп 11 2011, 14:20

Treba da bides iskren, no ne do tolku da zavrsis vo nevolja kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Сеп 11 2011, 22:43

samo natprosecno inteligentnite treba da lazat oti lagite imaat bezbroj varijacii, permutacii i resenija. na prosecnite i glupavite posigurno im e da se drzat do vistinata. taa
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пон Сеп 12 2011, 10:32

Zatoa jas ne lazam,sto e sigurno... smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Сеп 12 2011, 11:59

И јас не лажам, само не кажувам се’ kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Пон Сеп 12 2011, 13:55

И јас не лажам скроз, ама и не сум скроз искрен.
Тоа е предност на нас машките (со чесни исклучоци) - ем да се е*еш ем да не ти влезе kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Сеп 12 2011, 14:39

Toto baska ja navlekuva kapata i ne mu se gledaat ocita kaj gleda koga ne ja kazuva celata vistina kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Пон Сеп 12 2011, 23:57

аа, мене барем пола фаца ми се гледа.
пола фаца - пола вистина kez
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Вто Сеп 13 2011, 00:05

Ne lazam...no,ne znam zosto ne mi veruvaat zbunet
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Сре Сеп 14 2011, 22:46

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Сеп 24 2011, 15:08

Лагата се издига на темелите на вистината и ги допира облаците од нашите желби. Затоа желбите и вистината не можат да се допрат kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Саб Сеп 24 2011, 20:07

Ако се желбите=на можностите...некогаш и можат да се допрат,па да не се разделат kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Чет Окт 13 2011, 10:43

Се служиме со лага надевајќи се дека некогаш ќе се претвори во вистина kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Чет Окт 13 2011, 11:33

Кратки нозе...тешко се претвораат во долги smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Чет Окт 13 2011, 17:07

zbunet напиша:Се служиме со лага надевајќи се дека некогаш ќе се претвори во вистина Искреност .....Лага - Page 7 104553

the Law of Attraction - вели дека може
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Ное 04 2011, 21:39

Doverbata e kako most pod koj mozes da pravis sto sakas kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 7 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот