МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Чет Мај 13 2010, 11:44

Gledajte go filmot ,,The inventing of lying,,so Riki Garvis,ke vidite kako bi izgledal svetot koga site bi ja kazuvale vistinata!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 12:57

Кога често се повикува на искреност т.е. ја бара од другите за да стекне предимство криејќи ја својата.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Мај 21 2010, 13:24

- Може да те гризнам ?
- Не може !
- Ама само еднаш, нема јако, немаш поверење у мене ?
- Немам !
- Страм да ти е ! Да се немало поверење у свој човек !
- Не ми е срам !
- Бесрамничка една !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Пет Мај 21 2010, 19:35

вистината е само перспектива. агол на гледање на работите.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Мај 22 2010, 15:41

За еден вистина за друг лага, ко на избори. Затоа по избори политичарите не се мешаат со народот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Нед Мај 23 2010, 02:33


Уште од мали не лажеа дека 1=1 или 2=2 и никако не може да биде 1=2. Но, не е така. Еве ви доказ:1. a = a


2. a2=a • a


3. додаваме –a2 на двете страни (исто ти се фаќа) и испаѓа:

a2-a2=a • a-a2


4. (a-a)(a+a)=a(a-a)


5. подели и на двете страни со (a-a) и испаѓа:a+a=a


6. 2a=a


7. a=1


8. 2=1


Значи 2=1, нели? Искреност .....Лага - Page 2 Emot6810
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Мај 23 2010, 20:07

Да Искреност .....Лага - Page 2 424453
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Мај 23 2010, 20:19

Најодвратна лага е декларативноста како на пример кога те фали, а го заболе за тебе. Ја не знам што уопште си го трошат муабетот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by ?????? Нед Мај 23 2010, 21:26

не постои човек кој не лаже ,и оној кој вели дека секогаш е искрен ...лаже .. ...колку пати имало ситуации кои ги ваделе ситни и безболни лаги....

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Јун 04 2010, 10:46

Ќе те привлече и заведе со слатки мали лаги. Ќе те одбие и разочара со горчливи големи вистини.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Вто Јун 08 2010, 21:16

искреноста станува лага кога задоволството ќе стане обврска
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Вто Јун 15 2010, 20:05

Veoma je teško pronaći osobu čiji je unutrašnji dijalog iskren; obično krijemo svoje nezadovoljstvo i idemo u drugu krajnost: sadržaj našeg uma je pretvoren u hvalospev našem “ja”.”
“Kada je slomljena inercija unutrašnjeg dijaloga, svet se menja i postaje nov. Talas energetskih osećaja poput nekog nepodnošljivog vakuuma se otvara pod njegovim nogama. Zbog toga ratnik može da provede godine u nestabilnom stanju uma.Jedina stvar koja ga ohrabruje u takvoj situaciji je ako zadrži cilj svog puta jasno pred sobom i ne izgubi, ni pod kojim uslovima, svoju težnju za slobodom.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Јун 23 2010, 01:04

Искрениот ја искривува вистината која ја кажува лажгото
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Сре Јун 23 2010, 10:38

...Benedictus qui venit in nomine veritatis...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Сре Јун 23 2010, 13:44

hot nurse напиша:...Benedictus qui venit in nomine veritatis...


ooooooooooooo.... Искреност .....Лага - Page 2 919578
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Јун 23 2010, 16:04

Da, ama najcesto e deklarativno zatoa sto tie sto doagaat najcesto doagaat zaradi nesto sto im treba, a vistinata cesto ne moze da pomogne Искреност .....Лага - Page 2 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Jул 05 2010, 21:40

Koga sum iskren gledam gore, koga ne sum gledam dole.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Нед Jул 11 2010, 02:57

Ќе си купам детектор на лаги (на старо, засега немам баш многу заштедено) ceka
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Jул 11 2010, 14:58

Во лагата е вистината priem
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Jул 18 2010, 18:59

Не верува дека некој може толку, толку, толку, многу, многу ,многу да ја сака и затоа изгледа ко да лажам, лажам, лажам...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Jул 18 2010, 19:03

Eee,dosega ako ne te naucila.Vazno nas tuka uspesno ne zabavljas. guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Jул 18 2010, 19:08

Искреност .....Лага - Page 2 Klaun-dyzio
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Jул 18 2010, 19:10

Znaev deka si zgoden,ama do tolku!!! paga smea
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Jул 18 2010, 19:14

Искреност .....Лага - Page 2 1Paruka%20klaun%20barevna%2076110%20inter
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Jул 18 2010, 19:19

Ova e za vo bisercinja,sega tuka odgovara:-Odamna maloto samo na rodenden,i raskazuva:-Imase golemi lugje,deca i klovnovi.Nie prasavme:-A klovnovite ne se lugje?-Pa,NE! smeenje
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 2 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот