МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Пет Aвг 27 2010, 02:21

секој од нас искрено верува дека има добра причина да лаже
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Сеп 18 2010, 00:56

Ако им приоѓаш на луѓето со доверба можеш и да загубиш, ако им приоѓаш со недоверба се’ што ќе добиеш е чист ќар.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Сеп 19 2010, 11:23

ефектот од искреноста и лагата е директно зависен од подготвеноста на другата страна да прифати и поверува

Искреност .....Лага - Page 4 I-love-you-i-hate-you
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пет Сеп 24 2010, 13:06

Многу почесто луѓето им веруваат на оние што лажат,отколку на оние што се искрени
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пет Сеп 24 2010, 19:27

Затоа што лагите се како сладолед guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Сеп 26 2010, 00:37

Значи кој лиже лаже Искреност .....Лага - Page 4 44162 Искреност .....Лага - Page 4 Affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Сеп 26 2010, 00:52

Така некако испаѓа,всушност мислев вистината е како храна за душата ,а лагите како sladoled десертче без кое некогаш и не се може kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Окт 01 2010, 19:56

Ако не сакаш да те запаметат, немој да бидеш лош.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by ?????? Пет Окт 01 2010, 19:58

Денес инсистирав на Вистината
и ја добив
- по нос!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Сре Окт 06 2010, 00:26

„Сите лажат. Секој има причина.“ - Др. Хаус
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Окт 15 2010, 08:29

Ситниот џепарош вели дека мора да краде, но не слушнав дека некому украл хамбургер од рака или бар некоја тегла со ајвар од самопослуга.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Саб Окт 16 2010, 17:14

Duško Radović, Ne stidite se svojih poroka i slabosti. Ničega se drugi ljudi ne plaše kao nečije hrabrosti da bude onakav kakav je.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Саб Окт 16 2010, 21:15

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Сре Окт 20 2010, 22:03

никој не може да ме излаже колку што можам да се лажам самата себе
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Сре Окт 20 2010, 22:27

dalas2no напиша:никој не може да ме излаже колку што можам да се лажам самата себе
Иста сум... guska
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Окт 31 2010, 09:36

Само во сексот луѓето се искрени и тука нема лага.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Окт 31 2010, 11:07

Кога некој ми дава постојано комплименти(а знам сигурно дека не сум негов тип)значи многу убаво лаже...или пак навистина му се допаѓам!? iznenad
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Окт 31 2010, 11:33

zbunet напиша:Само во сексот луѓето се искрени и тука нема лага.

така е, особено кога е „услужна дејност“ kez таму има плати, па клати и чиста сметка - дуга љубав.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Окт 31 2010, 11:41

dalas2no напиша:
zbunet напиша:Само во сексот луѓето се искрени и тука нема лага.

така е, особено кога е „услужна дејност“ kez таму има плати, па клати и чиста сметка - дуга љубав.
Баш така. kez Најискрениот бизнис,нема забушавање!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Ное 01 2010, 12:16

Меѓу најголемите лаги е и приказната за Тарзан, затоа што меѓу животни можеш да бидеш само уште едно животно.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Пон Ное 01 2010, 13:19

А каде се наоѓа Џејн во сета таа приказна...изгледа е невина жртва... zbunet
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Ное 01 2010, 13:22

А Џејн у ствари е љубител на животни и е у некоја организејшн за заштита на истите за да ја прикрие својата склоност кон зоофилија, ама како никој у това џунглата не ја гледа шо праи и плус ќе земе некоја пара за това... Искреност .....Лага - Page 4 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Пон Ное 01 2010, 13:25

А каде се наоѓаат супермен и спајдермен во прикаската???
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 13:27

Тие се во урбаната џунгла Искреност .....Лага - Page 4 151405
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Пон Ное 01 2010, 13:30

А Мекиците на што асоцираат во оваа приказна...?
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 4 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот