МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Искреност .....Лага

+4
fragola
trpe
Александра
zbunet
8 posters

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Ное 06 2011, 20:15

Lagata e slagot i ukrasite na tortata...kako inaku bi ja jadele skromnata sodrzina smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Јан 11 2012, 14:32

Неправедно обвинет, тоа ја одржува твојата чистина, во спротивно ќе бидеш сомнителен smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Кидман Нед Јан 22 2012, 23:47

Искреноста е тешка за џвакање. Полесно е да се живее во лага, и по можност да се обвинува светот, животот, другите луѓе или најдобро сите заедно
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Пон Јан 23 2012, 16:55

Кидман напиша:Искреноста е тешка за џвакање. Полесно е да се живее во лага, и по можност да се обвинува светот, животот, другите луѓе или најдобро сите заедно

Ma,sve je laz... smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Сре Фед 22 2012, 13:46

Основата на животот е во конфликтот, преживува посилниот и понемилосрдниот. Но кај луѓето посилните сфатиле дека поробувањето на послабите ќе донесе поголема корист и подолго владеење smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Сре Мар 14 2012, 11:45

‎,,Svaki je trenutak istina, samo što poneki ima lažnog čoveka,,
Miroslav Mika Antic
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Сре Мар 21 2012, 10:42

Јас сум секогаш искрена кога не ја кажувам вистината... Ти треба да имаш способност тоа да го видиш... smeenje
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Нед Мар 25 2012, 19:23

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Пет Мар 30 2012, 13:40

kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Нед Апр 01 2012, 00:10

Зависи која игра ја играш Искреност .....Лага - Page 8 557700
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Апр 01 2012, 18:20

Кога би отворил телевизиска станица би ја нарекол “ Идиотска телевизија“ “Само за идиоти“
И нормално, ќе очекуваат нешто несериозно, но баш напротив, би го правел истото што го прават и другите телевизиски станици kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Александра Пон Апр 02 2012, 02:50

Секој парфем е лага и маска, но ретко кој ужива во искрената телесна миризба на другите Искреност .....Лага - Page 8 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пон Мај 21 2012, 19:49

Instant prijatelstva nema, tie sto brgu ti se nudat sakaat samo da te izrabotat ko bavca kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Саб Јун 16 2012, 00:44

Искреност .....Лага - Page 8 303622_10151044636000011_1617340222_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Саб Јун 16 2012, 16:10

Тагував се' до моментот кога сватив што е вистина... Вистина е дека се' е лага... Искреност .....Лага - Page 8 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Саб Јун 16 2012, 16:14

Во најскоро време судено ќе ни е' да се дружиме сами со себе, зошто ќе сме си слични и единствено можни за разбирање ...Но, што ќе се случи тогаш со човекот...во нас... Искреност .....Лага - Page 8 104553
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Саб Јун 16 2012, 20:54

Alienacija, pobaraj na google sto znaci smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Саб Јун 16 2012, 23:54

Кој да побара?... jazik
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Саб Јун 16 2012, 23:57

Што ако тие сакаат да ме паднат, кога јас гледам високо кон небото и сонцето... Што од ова е поголема вистина ?... Искреност .....Лага - Page 8 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by the nurse Саб Aвг 25 2012, 21:20

Искреност .....Лага - Page 8 3143_456940637661289_2142451505_n
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Пет Ное 02 2012, 01:26

Бла-бла-бла секогаш ..., бла-бла-бла никогаш ... guska
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Пет Ное 02 2012, 02:00

guska
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Тото Нед Фед 03 2013, 12:36

искреноста и лагата одат заедно како еурокрем
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by zbunet Нед Фед 03 2013, 22:33

No sepak si treba i mleko kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by keti Сре Фед 06 2013, 17:16

Не видов ништо арно од искреноста, кога тие од власта сакаат да лажам за да може да добиваат во игрите кои ги играат! ... Може е ова испревртено, но некој таков образец вметнал во фолдерите на меморијата на луѓето и тие си мислат дека е тоа вистината! ... Уште пострашно е што цело време ме спречуваат правилно да си ја вршам работата и пак со истите лоши намери кои погоре ги спомнав! ... tazen
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Искреност .....Лага - Page 8 Empty Re: Искреност .....Лага

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот