МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали постои времето?

+7
Тото
the nurse
alisa
trpe
Александра
zbunet
fragola
11 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали постои времето? Empty Дали постои времето?

Пишување by fragola Чет Окт 08 2009, 17:34

...или само сегашност,еден момент во кој се случуваат сите движења и промени?

Wipeout

Powered by: MySpace Games
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola Пет Окт 09 2009, 17:43

Sakam da kazam,vremeto e stoi, samo nie treba pravilno da gi koordinirame nasite dvizenja Дали постои времето? 688801
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пет Окт 09 2009, 18:39

Se e minato, a idninata ne postoi. Samo sto ke kazes " sega " stanuva minato.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Пон Ное 23 2009, 00:10

некои од најубавите работи ми се случуваат во меѓувреме

flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 10:01

Времето застанува кога ќе престанеме да мрдаме
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by ?????? Пет Ное 27 2009, 12:14

Постои, но кога би можеле да патуваме низ времето, е дури тогаш би било што би било

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 14:02

Poinaku bi bilo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola Пет Ное 27 2009, 19:58

Vremeto ne tece,nie se dvizime.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пет Ное 27 2009, 21:13

Vremeto e septicka jama, a nie ...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola Пет Ное 27 2009, 23:30

...a nie plovime niz nea Дали постои времето? 487785
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by ?????? Саб Ное 28 2009, 22:38

Има време за јадење и време за постење,
време за грешење и време за страв,
време за живеење и време за умирање. - Исус си ги избриша солзите со рака.Евангелието според Исус Христос, Жозе Сарамаго

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Ное 29 2009, 21:42

Со време се стекнува бреме, зависно со која рака ќе го земе, додека дреме.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by trpe Сре Дек 02 2009, 10:02

Времето е релативна работа, во еден момент го имаш, а во друг го немаш. Еве јас сабајлево, таман седнав со цигарче и кафе, да видам што има ново на Мекици, кога оно колегата ми вика, ај сработи тоа што требаше, а јас му викам дека немам Време. А тој ми вика: Е, па купи си ако немаш! И јас полека, полека си станав и отидов да купам Време. Кога се вратив, само што се завртев да запалам цигара, некој ми го собрал Времето, и јас пак немам Време...да постелам во канцеларијата, за да кречиме Дали постои времето? 375873
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Чет Апр 22 2010, 14:49

Времето постои за оние кои успеваат да се разбудат излегувајќи од шемата
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by alisa Нед Апр 25 2010, 10:18

Се побргу ми поминува, и потоа го барам, не знам каде е Дали постои времето? 497844
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 12:30

klementina напиша:Се побргу ми поминува, и потоа го барам, не знам каде е Дали постои времето? 497844


На истото место каде го остави, каде би било инаку. Мене чичко Алцхајмер ми ги преместува стално работите по дома, а ја па у поверење му дадов клучеви од дома.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Сре Мај 19 2010, 22:37

Времето е релативно, зависно од која страна на вратата од вц - то се наоѓаш Дали постои времето? 639990
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by alisa Чет Мај 20 2010, 10:55

Ние го трошиме времето, многу често залудно, а тоа не троши нас, дур сме се свестиле, сме остареле.
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Чет Мај 20 2010, 18:47

Браво Клементина ,затоа carpe diem!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Тото Пет Мај 21 2010, 02:30

Кога ја чекам постои и е нешто лепливо како смола, кога ќе дојде не постои, постоиме само ние (ихаа, да ме чуе сеа друштвото ќе речат, која добра трефка си ја испафкал бе Тошо Дали постои времето? 301497 )
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Вто Мај 25 2010, 16:17

Тргнуваш на работа и времето се успорува до точка на замрзнување на сред работно време, мислиш вечно ќе останеш, за тие кои работиш ти стануваат далечни како црно бели слики во албум. На крајот од работното време времето вртоглаво се забрзува, дури го слушаш како врие, само испресечени реченици допираат до твоето уво од тие на кои до пред малку си им посветувал целосно внимание кои сега ти изгледаат како одвратни роглести ѓаволи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 13:12

Додека разговараме и кога во еден момент невнимателно ќе прекрсти нозе, тој момент ќе остане најдолго запаметен во меморија од целиот разговор, како си ја повторуваш сликата испаѓа како да само тоа да го правела.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 18:23

Дали постои времето? 571849 Ko o cemu,Mr.Zbunet o sexu!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 20:04

E da mi prostis, u prikaskava nema sex tuku samo blaga erotika
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Сре Јун 02 2010, 20:21

или го немам или ми бега, а тоа што ќе го фатам и јас не знам што е, оти брзо исчезнува
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот