МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали постои времето?

+7
Тото
the nurse
alisa
trpe
Александра
zbunet
fragola
11 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пон Мај 23 2011, 13:13

Како растеш многу чуда не се веќе чуда smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Чет Јун 16 2011, 10:39

Најискрено, немам време...да си ги бројам годините kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by keti Чет Јун 16 2011, 18:23

zbunet напиша:Како растеш многу чуда не се веќе чуда smesko

Како растеш дознаваш многу мудрости кои целосно ти го менуваат погледот кон светот и со тек на време почнуваш да размислуваш како дете и животот да го сваќаш како детска игра... kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пон Јун 20 2011, 20:14

Времето лета, заедно со нашиот памет, заедно со чавките кои ни’ се често друштво kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Саб Jул 02 2011, 20:27

Nekoi pesni se besmrtni smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Саб Окт 01 2011, 19:29

Замислена цел во некое идно време може толку долго да трае што може да се усмрди и безвредна да биде кога ќе ја достигнеш. Целта мора да биде тазе и денешна ако сакаш да те освежи smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Саб Окт 01 2011, 23:04

Бракот е начин да се контролираат неизвесната иднина и замислената цел: секој ден целта е достижна и освежителна како кока-кола. Дали постои времето? - Page 4 104553


Последната промена е направена од dalas2no на Нед Окт 02 2011, 12:51. Мислењето е променето 1 пати
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Окт 02 2011, 11:55

I aiko ja ima vo prodavnici kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Нед Окт 02 2011, 12:54

sekoja prodavnica sto nema koka-kola treba da se zatvori.

pa makar da e i zelezarnica, knizarnica i taka natamu

Дали постои времето? - Page 4 104553
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Саб Мар 10 2012, 17:16

Ништо не е вечно, но многу работи за нас се smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Вто Мар 13 2012, 11:39

Ништо не е вечно...освен вечноста smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Вто Мар 13 2012, 19:40

bidi umen
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Сре Мар 14 2012, 01:09

кога си среќен времето не постои. ти си вечноста, ти ја исполнуваш целата вселена. кога си несреќен, исплашен и збунет, кога се криеш и чекаш - ја чувствуваш секоја секунда како одгризува дел од тебе.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Сре Мар 14 2012, 02:22

strav
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Нед Мар 25 2012, 03:47

знам само дека времето што ни е дадено е многу кратко, а сепак доволно долго за да бидеш будала ако не го искористиш
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Мар 25 2012, 10:05

lut majmun
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Александра Нед Мар 25 2012, 12:50

Де, де, не тревожи се Дали постои времето? - Page 4 104553 . Не се однесува на тебе Дали постои времето? - Page 4 762431
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Мар 25 2012, 20:47

trepka
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Нед Апр 01 2012, 19:28

Оптеретени со минатото и иднината,често ја забораваме сегашноста smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Апр 01 2012, 20:01

Oti segasnost nema kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Пон Апр 02 2012, 17:28

E da be,nema...ima da ima kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Aвг 26 2012, 20:43

Па се’ помалку го имам kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Саб Сеп 15 2012, 11:35

Кога си млад се ти изгледа супер и се ти е рамно..
Kога си возрасен ништо не ти е јасно..
Kога ке подостарееш се ти е јасно
само за се ти е касно
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by keti Саб Сеп 15 2012, 19:43

Е па затоа ако си стар ќе си го подмладиш малку духот и пак се' ќе ти биде супер ... trepka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Тото Нед Сеп 16 2012, 14:57

Дали постои времето? - Page 4 Images?q=tbn:ANd9GcSEVotJYqSokLfY0dKVyodupH7a-JQuV_igUvggYwi4BOBGgG3a
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 4 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот