МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали постои времето?

+7
Тото
the nurse
alisa
trpe
Александра
zbunet
fragola
11 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Вто Ное 09 2010, 12:24

zbunet напиша:Иднината постои за да станеме минато.
Затоа треба да се живее...СЕГА!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Вто Ное 09 2010, 12:35

Zavisi sto se podrazbira pod ziveenje Дали постои времето? - Page 3 601181
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Вто Ное 09 2010, 12:45

Очигледно СЕГА не те боли глава kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Вто Ное 23 2010, 20:45

По заднината лесно ќе претпоставиш каква ќе биде иднината.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Сре Ное 24 2010, 10:49


[center]


Последната промена е направена од hot nurse на Сре Ное 24 2010, 18:09. Мислењето е променето 2 пати.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман Сре Ное 24 2010, 10:54

фала ти Дали постои времето? - Page 3 396122
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман Сре Ное 24 2010, 10:59

мммммм хоти, ќе се дрогирам сега со песнава
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пон Ное 29 2010, 23:45

Кога би би штелувале часовниците според начинот на кој функционираат законите и институциите кај нас, кој датум би бил сега?...или век?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Вто Ное 30 2010, 00:46

Денес,ни текна со пациентиве отворивме тема...што би било кога некој од пред неколку века би допатувал низ времето и би ги видел прикачени на апарати,како им се врти крвта ...Сигурно би помислил дека ги измачуваме и би не запалил како вештерки affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by na oko Сре Дек 01 2010, 09:51

s e g a ??

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Пон Јан 10 2011, 09:35

Се’ што било ќе биде, се’ што ќе биде веќе било. kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola Пон Јан 10 2011, 23:13

Koga ti e najtesko obicno znae da si postoi vo edno mesto Дали постои времето? - Page 3 762431
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Вто Јан 18 2011, 16:45

Платата е како кафе. Брзо ќе го испиеш и во талогот си ја бараш иднината.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by fragola Вто Јан 18 2011, 21:32

Zatoa cekas da se oladi, za da ne se izgoris naednas Дали постои времето? - Page 3 104553
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Нед Јан 23 2011, 15:20

Кога си млад имаш време,но немаш трпение за ништо да почекаш.
Кога ќе остариш си научил да чекаш,но немаш веќе време tazen
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Вто Фед 08 2011, 13:43

Се’ што било, пак ќе биде само background - от се менува.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by keti Вто Фед 08 2011, 21:27

Времето постои за да го направиме животот подобар за живеење...
Затоа се вели дека има време за се' што ќе посакаш и што те прави среќен, затоа не брзај... Дали постои времето? - Page 3 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by doc holliday Сре Фед 09 2011, 00:24

Koga te vidov znaev kolku e saat .
doc holliday
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Нед Фед 20 2011, 21:54

Времето е растојание од точка А до точка Б. Го заболе дали се движиш или не.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман Нед Фед 20 2011, 23:03

zbunet напиша:Времето е растојание од точка А до точка Б. Го заболе дали се движиш или не.


Дали постои времето? - Page 3 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Кидман Нед Фед 20 2011, 23:06

sin mi se iznasmea glasno na definicijava
i veli deka kje i ja kazel na nastavnickata po Fizika

Дали постои времето? - Page 3 301497

ubav na majka, pak kje me vikne klasnata na razgovor
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Саб Апр 02 2011, 15:47

Денес е нов ден. Шанса за остварување на науменото или за апење газот за пропуштеното
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by the nurse Пон Апр 11 2011, 22:38

Постои,постои...
Кој освен времето може да не' прави од убави,млади и здрави-грди,стари и болни. jazik
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by zbunet Саб Апр 23 2011, 20:34

Многумина сакаат да остават белег да ги запамети човештвото, но најчесто останува само флека која времето бргу ја пере. smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Тото Пон Апр 25 2011, 18:34

Се што се мери, постои.

Дали постои времето? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcScAiWvvLj70UEFQ8RgKknb3SGgPlcSyoyLBdH8FgJOlyxwBJ3Y
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Дали постои времето? - Page 3 Empty Re: Дали постои времето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот