МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како ги решавате проблемите во животот?

+5
Кидман
trpe
fragola
Александра
zbunet
9 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Кидман Нед Дек 20 2009, 17:25

ги анализирам и ги решавам
ама после се чувствувам исцрпено
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Нед Дек 27 2009, 19:40

So pasiven otpor na toj nacin sto ja cekam da se izmori vikajki mi deka sum vakov ili onakov
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Чет Јан 07 2010, 11:37

Постојат две индијански правила :
- Никогаш не се грижи за ситници.
- Се’ е ситница.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe Саб Јан 23 2010, 00:33

Ако ги решам сите може ќе ми биде досадно после, затоа нека си стојат Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Icon_pale
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by alisa Вто Јан 26 2010, 10:54

Велат дека секој е ковач на својата среќа. Само што судбината на некого му дава чекан и вжештено железо, а друг мора со гола тупаница да кова студено железо. Се мислам каде ли сум го загубила чеканот, за да си ги решам проблемите
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola Вто Јан 26 2010, 19:56

Pa gi mislam,mislam,mislam...dodeka ne se zamoram...posle se odmaram i gi zaboravam Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 735730
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Чет Фед 11 2010, 00:37

Единствен начин да се избегнат грешките е да се стекне искуство, а единствен начин да се стекне искуство е да се прават грешки.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe Вто Фед 16 2010, 00:30

Искуството е одлична работа, обично ја препознаваме грешката откако ќе ја повториме
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by ?????? Нед Фед 21 2010, 21:15

на работа лесно - седнеш, размислиш и најдеш решение. Како да играш игрица на компјутер
ама... во меѓучовечките односи не сум добра.
животот е често пати срање.
те става пред избор, да повредиш или да бидеш повреден

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola Чет Фед 25 2010, 00:37

Teoretski...prakticno,retko.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola Нед Фед 28 2010, 21:07

Igram shah!
Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Chess
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by ?????? Нед Мар 21 2010, 22:26

со нејадење

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe Пет Мар 26 2010, 20:10

Викаат дека добро анализиран проблем, пола е решен. А што е со другата половина Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 497844
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Саб Апр 24 2010, 22:55

Проблемите во животот се решаваат само ако ги створи некој друг, никогаш ако ги створиш ти.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by keti Нед Апр 25 2010, 20:17

Кога ќе се појави некој проблем, цел ден сум замислена и нервозна и тогаш сакам да слушам само музика...Наредниот ден решението на проблемот само си доаѓа... smesko
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Нед Мај 23 2010, 19:17

Углавном ме заебуваат и се тешам дека се бедни, не дека сум смотан и не знам да се снајдам
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse Нед Мај 23 2010, 19:23

Исто и јас,иднава недела се спремам да им се качам на тие горе и све да си изнакажам,ќе им фрлам тоа клучеви и мобилни и ќе си бидам слободна.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Нед Мај 23 2010, 19:30

ја ништо не им кажав и пак ме ослободија, само еднаш не’ начека тој горнион како играме оро Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 289400
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse Нед Мај 23 2010, 19:33

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 301497 Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 79941 Е стварно знаеш ептен да ме насмееш
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse Сре Мај 26 2010, 22:56

Pa kako da igram sah,sto ustvari ne znam da go igram.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe Сре Мај 26 2010, 23:34

Е па тогаш можеш да играш „Не љути се човече“ Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 919578
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Сре Мај 26 2010, 23:36

Чекам да ми помине реакцијата на вакцината против провокации. Ќе остане лузна, но ќе ме заштити од понатамошни компликации
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Кидман Чет Мај 27 2010, 21:37

му ги кажувам на мојто либе и тој ги решава место мене
малку ќе се подналути и ќе ме искара, ама јас ќе му се фрлам у наручје, ќе го избацувам и ете....
сите задоволни
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 13:34

Пријателството е сексуален импулс со препрека кој му прави проблем на импулсот кој ја замаглува идејата за пријателство.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 18:11

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 396736 Da me ubies ,ne te razbrav!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Како ги решавате проблемите во животот? - Page 2 Empty Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот