МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто за љубовта

+7
keti
Тото
Кидман
trpe
Александра
fragola
zbunet
11 posters

Страна 13 of 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Дек 08 2010, 10:52

Сеќавање на бившата е како сеќавање на одмор во кој повеќето денови биле врнежливи.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Сре Дек 08 2010, 11:54

zbunet напиша:Сеќавање на бившата е како сеќавање на одмор во кој повеќето денови биле врнежливи.

Еееј, ова ти е добро! paga smea

10
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Саб Јан 01 2011, 13:45

Нешто за љубовта - Page 13 Manipu10
Нешто за љубовта - Page 13 Manipu11
Нешто за љубовта - Page 13 Manipu12
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Саб Јан 01 2011, 14:23

за љубовта смеат да зборуваат само среќно вљубените. другите очигледно некаде грешат jazik
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Саб Јан 01 2011, 14:56

апсолутно се согласувам
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by trpe Пон Јан 10 2011, 13:34

Нешто за љубовта - Page 13 Sizaedentanciline1

Нешто за љубовта - Page 13 Sizaedentanciline2
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Јан 28 2011, 00:20

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Нед Јан 30 2011, 20:19

„Се љуби затоа што се љуби. Не постои причина поради која се љуби.“...Алхемичарот од Пауло Коелјо
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Фед 02 2011, 21:13

Женското треба да му дава комплимент на партнерот нарекувајќи го “Дијамант“, оти не постои ништо потврдо.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Пет Фед 04 2011, 09:32

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Фед 04 2011, 18:08

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Нед Фед 06 2011, 19:36

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Сре Фед 09 2011, 00:44

Многу време трошиме за да ги убедиме луѓето да не сакаат и овде правиме грешка...
Ако нашата љубов им ја подариме на луѓето, ги сакаме и им помагаме, тогаш целиот наш свет се менува, стануваме посреќни и животот ни станува подобар за живеење... Нешто за љубовта - Page 13 125943
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Фед 09 2011, 12:49

Зошто постојат погрешни љубови? За да биде спремен и обучен да ја љуби кога ќе се појави вистинската
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Чет Фед 10 2011, 00:57

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Чет Фед 10 2011, 14:13

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Нед Фед 13 2011, 13:53

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Нед Фед 13 2011, 14:33

утре ќе се види кој се опива од љубов, кој од вино, а кој е отпорен и на двете backa
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Нед Фед 13 2011, 16:39

Најдобро е да воспостави рамнотежа меѓу едното и другото... Нешто за љубовта - Page 13 539282
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Пон Фед 14 2011, 14:49

секој љубовник може да биде страстен, но само тој што вистински те сака може да биде блесав jazik
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by doc holliday Пон Фед 14 2011, 23:59

doc holliday
doc holliday


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Вто Фед 22 2011, 11:21

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Вто Фед 22 2011, 20:41

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Вто Фед 22 2011, 21:07

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Фед 24 2011, 14:59

Љубовта е пијанство кое може да предизвика тежок маумрлук при трезнење.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 13 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот