МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто за љубовта

+7
keti
Тото
Кидман
trpe
Александра
fragola
zbunet
11 posters

Страна 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Нед Фед 14 2010, 04:21

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Нед Фед 14 2010, 14:26

Дали знаете дека на Француските љубовници дури и Бог им го простувал гревот од прељуба?
Нешто за љубовта - Page 3 8857
Денес троен празник, св. Трифун, св. Валентин и Прочка
Е па, нека им е честит денот на сите оние кои се пијани од љубов и Бог нека им ги прости гревовите во име на љубовта. Нешто за љубовта - Page 3 375123
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by ?????? Пет Фед 19 2010, 16:05

xaxaxax ljubov so bese toaaaaaaaaaa

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Фед 19 2010, 16:07

nesto za sto site zborat, a nikoj ne ja videl so golo oko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by ?????? Пет Фед 19 2010, 16:10

da taka ee samo moze da se oseti

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by ?????? Пет Фед 19 2010, 16:12

Нешто за љубовта - Page 3 620584 e ova ti e ljubovvvv

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Фед 19 2010, 16:14

Нешто за љубовта - Page 3 394389 ...ova e sprotivno na ljubov
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Фед 19 2010, 16:28

Sigurno togas ne moze da se vodi ljubov...pobrzo kutek ke doibe mazot
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Фед 19 2010, 19:52

Za mene ljubovata e nesto vozviseno...koja doaga posle seksot...od isparuvanjata od nasite tela, ako se pogodi, normalno...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Пон Фед 22 2010, 23:46

за повеќето луѓе денес, љубовта подразбира некој да ги сака, а не да се и сами способни да сакаат
ова го рекол дотичниот Ерих Фром
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Кога мрда газот

Пишување by zbunet Саб Фед 27 2010, 17:56

Не ми се јасни два термина кога ќе ти рече некој дека :
„ Ти мрда газот “ и „ Ти шета газот “.
Ја знам дека Шакира мрда со газот, ама и во секојдневие се употребува тој израз, што многу збунува. Мене додуше никогаш никој ми нема речено така, но скоро на сите други така им викаат, е зошто ?

Нешто за љубовта - Page 3 Shakira_009
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Саб Фед 27 2010, 22:37

Всушност, точниот назив на горенаведените поими е ,,Ти мрда газот; и ,, Те чеша газот,,
Кога единката ја чеша газот, а горните екстремитети и' се зафатени (со спуница од тањири миење, или со редење штипки на штотуку испран веш), доаѓа до нервозна ситуација, заради неможност од почешување.
Во тој случај, задниот дел од телото (газот) почнува неконтролирано да мрда лево-десно, напред-назад, а потоа во круг, се' со цел да се задоволи потребата од почешување, која на крај се препознава по завршниот извик на олеснување ,,о-хо-хо!,,
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Нед Фед 28 2010, 01:28

Нешто за љубовта - Page 3 Nature-smiley-014
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Мар 03 2010, 03:53

Не можам да ги разликувам возвишеноста и глупоста во мене, ако не ги посочиш во кои моменти ми се јавуваат.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Чет Мар 04 2010, 18:21

убав е насловот на темата, скромен така Нешто за љубовта - Page 3 650319 а не како онаа серијата „СВЕ за љубав“ - многу мегаломански некако Нешто за љубовта - Page 3 388339
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Саб Мар 06 2010, 21:50

Бевме сами против целиот свет
на крајот сепак,
светот победува
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Нед Мар 07 2010, 17:06

Najmnogu mrda na salsa, rumba i ca-ca-ca...ako sakate da i mrda pustete ja na latino zabavaaaa Нешто за љубовта - Page 3 670300
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Вто Мар 09 2010, 19:10

Нешто за љубовта - Page 3 Sad
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Сре Мар 10 2010, 20:38

http://www.6lyrics.com/music/vlado_janevski/lyrics/ako_ne_te_sakam.aspx

Ова е најубавата љубовна песна од Владо

,,Ве имам како свои, но ми фали едно лице, сокриено во моето непроѕирно срце,,
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:46

Ozenet maz ima pricina da bide korkac. Zamisluva
scena dodeka bespomosno lezi zaspan vo krevet, a senkata na negovata
sakana mu prioga so veterinaren pribor za kastracija.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:48


E da, ima nekoi ja
davaat a ne znaat zosto ja davaat ili na pogresno mesto, a ima nekoi od
ednas, pa ke uspeat u zivotot
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:48


Koga e raskopcana i
samo malku treba da i se vidi bradavicata, ama toa go pravat za da
dobies usinitis vratis dekoncentritis i da treses bezveze nekoi muabeti
i da se osekas glup
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:50

Nikad da ne mu se digne na onoj sto ke bide so
onaa so koja sum bil ! Oci da mu oslabat, nagluv da stane, race
da mu se tresat, nogavici da si moca...aj posle moze ke mi tekne uste
nesto Abe po mene ima u manastir da ide i tocka !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мар 11 2010, 14:51


Ja ke odam vo Irak
da bidam zaloznik i bar ednas ke me ima na televizija. - I ovaa
prilika ja koristam da gi pozdravam Tato, Mama, Strina i Bato so
pesnata " Udri grome " ! A nea nema da ja pozdravam, pa neka
vidi ona !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мар 18 2010, 02:55

Нешто за љубовта - Page 3 132225 Нешто за љубовта - Page 3 344908
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 3 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот