МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто за љубовта

+7
keti
Тото
Кидман
trpe
Александра
fragola
zbunet
11 posters

Страна 4 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Пет Мар 19 2010, 18:11

Нешто за љубовта - Page 4 324834 Нешто за љубовта - Page 4 361380
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Нед Мар 21 2010, 16:24

тој што не верува во себе, не верува ни во љубовта.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мар 22 2010, 02:18

Се сетив на едно трчање по вагонот од кој мафтатав за кој знаевме дека е збогум засекогаш, од една страна јас, кому светот стоеше пред нозе чекајќи да биде освоен и кого жонглирав во мислите, а од друга страна облеана во солзи со испружени раце како канџи со желба да ме врати од патот од кој
нема враќање. Возот се одалечи,а и јас со него,а таа клекна со лицето во рацете додека телото и го потресуваа грчеви...
Многу години подоцна се сетив. Јасно до последен детал. Клекнав сокривајќи го лицето облеано
во солзи со дланките додека телото ми го потресуваа грчеви...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Дали ?

Пишување by zbunet Вто Мар 23 2010, 21:30

...имате прднато пред вашиот партнер ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Petar Grašo-Volim i postojim

Пишување by keti Вто Мар 23 2010, 23:08

keti напиша:Нешто за љубовта - Page 4 Watch?v=LeMC4GnmDaY&feature=related


"GODINE PROLAZE DVADESET I .... VJEK
ZIVIM PO SVOME I LJUBIM ZAUVJEK
GODINE PROLAZE NEMAM NISHTA STIM
VOLIM I POSTOJIM."
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Petar Grašo - Ljubav sve pozlati

Пишување by keti Вто Мар 23 2010, 23:10

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Саб Мар 27 2010, 18:06

фини цури такви работи не прават
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Нед Мар 28 2010, 00:52

никогаш не ми била јасна таа фасцинираност на посилниот пол со таквите воздишки низ ауспух

Нешто за љубовта - Page 4 297631
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Вто Мар 30 2010, 11:41

Колена ми клецају кад знам да чеш да ме пољубиш
као да ме љубиш први пуууууууттттт.......
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Апр 01 2010, 10:36

За да веруваш во љубовта прво треба да ја побараш и да не очекуваш дека веднаш ќе ја најдеш. Откако ќе ја споредиш со помош на искуството мораш да ја сочуваш затоа што искуството ќе ти каже дека тешко дека ќе имаш друга шанса.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Апр 07 2010, 22:11

Ljubov za nea e galenje i miluvanje, za mene seks i falenje
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Апр 07 2010, 22:15

kaj mene e avtomatski proces na koj veke ne obrnuvam vnimanie, samo izrazot na nejzinoto lice mi kazuva deka sum napravil nesto takvo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Вто Апр 13 2010, 00:43

Retki se onie koi imaat pravo da pisuvaat i zboruvaat za ljubovta.Denes ima novo pravilo na pazarot na trud koe se povekje navleguva i vo drugite sferi vo zivotot, a toa e: "Sekoj e zamenliv" ili supstitualen ili kako sakate...vazno za sekogo ima zamena i ne e ni najmal problem ako ve snema od pozicijata,mnogu lesno ke se najde nekoj so isti ili podobri kvaliteti kako vasite...a,ako e polosh...i toa ne e problem,ke se zameni so sleden itn.Znaci,konkurencija golema,za malku angazmani i avtomatski i ona sto se nudi kako nadomest e malku i nekvalitetno,zasto i kako takvo ke se prdade.
E sega,nekoj sto seuste veruva vo ubavite romanticni romancinja od minatiot vek,ke rece deka vakvata situacija ne moze lesno da se vklopi vo ljubovta.Zosto? Zatoa sto ljubovta ne znae za zameni,edna e i edinstvena i...bla bla bla....Ama,toj sto go tvrdi ova ne bi se obidel da napravi supstitucija,tuku slepo ke veruva vo toa i ke pati i taguva. No, toa vazi za onie konvencionalnite...eee,ako e pomodarec togas ke gi sfati novite pravila na igra i sekogas ke bide pobednik. Nikogas nema da e sam,zasto sekogas ima zamena za zagubenoto,a ona sto e zagubeno i daleku,sovrseno mu e jasno deka ke se zaboravi i pak ke bide srekjen i zaljuben ....povtorno i povtorno.
I taka,koj si ja sfakja ljubovta na ovoj moderen nacin ke e sreken, a site onie koi ne mozat da se vklopat i adaptiraat na promenite...uhhh zalam Нешто за љубовта - Page 4 770493
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Вто Апр 13 2010, 19:14

Нешто за љубовта - Page 4 476961 Нешто за љубовта - Page 4 77765 Нешто за љубовта - Page 4 919578
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Вто Апр 13 2010, 20:05

Нешто за љубовта - Page 4 425455 Нешто за љубовта - Page 4 136228
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Сре Апр 14 2010, 09:07

светот би бил сосема поинакво место (и многу тажно) кога би имале само една фора за сакање (еднаш се раѓаш, еднаш умираш, еднаш сакаш Нешто за љубовта - Page 4 Affraid )
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Вто Апр 20 2010, 14:18

paga smea


Последната промена е направена од Тото на Сре Јун 09 2010, 16:35. Мислењето е променето 1 пати
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Нед Апр 25 2010, 21:58

Во љубовта не верува љубоморниот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Нед Апр 25 2010, 22:04

Кога некому мрда или шета газот тоа значи дека пораснал и станал самостоен.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Сре Апр 28 2010, 21:33

кога му забележувам на партнерот мој дека му мрда газот, тој ме убедува дека така ми се чини оти ми шараат очите
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Пет Апр 30 2010, 19:22

Нема да ти биде првпат. Нешто за љубовта - Page 4 Icon_rr
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мај 03 2010, 21:26

Од љубов се разбирам колку од пари, секогаш ми е малку.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Мај 05 2010, 14:30

Тој ја сакаше и таа велеше дека го сака.
Таа го сакаше и тој и’ велеше дека ја сака.
Никогаш не беа сигурни, а тежнеа кон сакање. Не беа секогаш сигурни дека го направиле вистинскиот избор. На крајот сватија дека несигурноста ја правеше љубовта возбудлива.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Мај 06 2010, 15:33

Ако прднеш пред партнерот тоа значи дека си опуштен со максимална доверба, пред туѓинци и душмани не се прди
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мај 10 2010, 16:56

Нешто за љубовта - Page 4 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 4 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот