МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пред и потоа

+5
Тото
fragola
Александра
trpe
zbunet
9 posters

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by ?????? Саб Мај 01 2010, 01:50

А не, додека не пробам Европјанка жена ми е кралица

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Нед Мај 02 2010, 22:08

Чек да ти испратам една.
- Упс, грешка Пред и потоа - Page 5 476228
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Пет Мај 07 2010, 11:52

Ееее, проблеми, проблеми!!!
Глеам како прават сите, па и јас решив да бидам современ, па си фатив швалерка. И одам јас кај неа и после дива забава, запаливме по една цигара и си лежиме така во спалната. Гледам една слика на ѕидот, некој маж, и ај, да ја прашам кој е на сликата:
- Које ти е овој, маж ти?
-Не!
-Брат ти?
-Не!
- Е па кој е тогаш?
-Е па тоа сум јас пред операцијата!

Пред и потоа - Page 5 36_2_310
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Пет Мај 07 2010, 18:24

Уште во првите денови од бракот доаѓа жена ми налутена и вели :
- Знаеш што ми рече професорот, оној комшијана, пази молим те професор кој треба да воспитува деца ?!
- Добро де, разбравме кој е, што ти рече ?
- Ај со среќа и кај ти е прчот ?

Пред и потоа - Page 5 301497
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Нед Мај 09 2010, 22:50

Ја вака и’ се закануем кога ќе се скараме :
- Еј, ај доста да не се налутам и ти забранам во кујна да влезеш, правосмукалка да пипнеш, абе еден тањир нема да дозволам да измиеш ! Све ја ќе праам по дома, па ќе видиш како ќе ти биде !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by alisa Нед Мај 09 2010, 23:03

Уф, сирота таа, сигурно многу била исплашена,за греотка Пред и потоа - Page 5 A108110
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Нед Мај 09 2010, 23:36

Neka se plasi i sve vaka ke ja teram da sedi po doma Пред и потоа - Page 5 577799
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Сре Мај 19 2010, 14:42

Вчера си направила нова фризура Пред и потоа - Page 5 Icon_rr
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Тото Чет Мај 20 2010, 10:34

Монотонија у моето семејство :
Баба ми, ај сине мери ми го притисокот.
Мајка ми, за 5 минути се што имаш за перење растовари во купатилото.
Татко ми, ти си на ред да ја искосиш тревата (иначе, секогаш јас сум на ред, кога е тој на ред ме најмува за 100 денари - какво понижување Пред и потоа - Page 5 15785 )
Сестра ми, Тошо душо , малиот многу се радува шо денес ќе оди во парк со тебе Пред и потоа - Page 5 944305

и се така ...
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Чет Мај 20 2010, 21:18

Пред и потоа - Page 5 387917 Dobitnik Nobelove nagrade za medicinu Drauzio Veraella je izjavio na primanju nagrade:-U danasnjici se 5 puta vise ulaze u lekove za musku potenciju i za silikone za zene,nego za lecenje Alchajmerove bolesti.Iz toga sledi da ce mo kroz nekoliko godina imati stare zene sa velikim sisama i matore muskarce tvrdim k...m,a da se niko od njih nece cjecati cemu to sluzi.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 13:21

- Абе ќе се женам изгледа уште малку.
- Ај со среќа со убаво, само...
- Што ?
- Таа стварно те сака или е очајна ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Вто Јун 01 2010, 00:30

Пред брак не јадеш сладолед клку што сакаш, а потоа можеш колку ти душа сака
Пред и потоа - Page 5 Gianticecreamprop01
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Тото Вто Јун 01 2010, 21:25

А ти бате трпе си повеќе по сладоледи што се јадат, а? Пред и потоа - Page 5 136228
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Сре Јун 02 2010, 00:32

Па тоа ти е исто како кога некој ќе научи да пуши, тешко се одвикнува. Исто и со лижењето, кога еднаш ќе пробаш, ќе посакаш пак.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:33

Да, и ја имам лижено и ми се допаднало
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:39

Pred ili potoa?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:44

Од кога знам за себе, да сум знаел уште од градинка ќе лижев, ама не ми даваа за да не ме боли грлото
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:47

Пред и потоа - Page 5 301497
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 00:54

Кој лиже зло не мисли, нема намрштени лижачи
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Сре Јун 02 2010, 00:56

А сладолед од боровница си пробал ?
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 00:57

Ако нека е со помин.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 01:00

Тој црвениот ? Тој го чувам како изненадување и го лижам во посебни моменти
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Сре Јун 02 2010, 01:02

Пред и потоа - Page 5 301497 Е стварно си бог да чува.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Сре Јун 02 2010, 01:15

Уште ако има некоја јагода у црвениот сладолед , м м м , убаини
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Саб Jул 10 2010, 14:20

Со лук. Ако не ми дае ќе го изедам пред спиење.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 5 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот