МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пред и потоа

+5
Тото
fragola
Александра
trpe
zbunet
9 posters

Страна 7 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Пон Окт 04 2010, 09:05

Љубовта е слепа, но бракот е искуство кое ни ги отвора очите!
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Александра Пон Окт 04 2010, 11:51

Бракот е преполовување на правата што си ги имал пред тоа, а дуплирање на обврските.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 23:05

Баш си мислев...а коа јас нешто мислам, тоа гарант е така...Време е да донесеме закон за стапување во брак!
Еее...се заљубиле...иделе што иделе...ај ќе се земаат.
Чек...чек...чек...полека...елате ваму да ве види чичо...
- Ти....момче арсланче, шо имаш завршено?
- Ја...филозофски и немам уште работа, ама ќе се трудам.
- Коа ќе најдеш, јави се и да видам шо плата земаш, а до тогаш - шетај!
- Ама ние се сакамеее...
- Вистина??? Ај летајте тогаш во Венецуела, слушам ќе снимале нова серија...Ха! - се сакале...хе...хе...
На жените и на мажите задолжителен преглед на канал да им видат задњица и предњица, а не после да ми се влечат по лекари.
Комисија ќе доаѓа да види домаќинката шо знае да зготви, дали знае да пречека гости кога е мажот дома и кога не е, а младоженецот како барата со даљинско и колку може да се излежава ...и звучник ќе му се постави покрај уво со женски пискав глас да му се дере ...и уште многу други тестови како на пример кукла - бебе полна со урина од непознат донатор да му " урини" у крило, - за колку време може да смени пелени и колку е поспор се' појако да му урла у фаца како сирена за авионски напад,...и...трчање преку препреки со одврзани врвци и со торби во раце додека жена му кокетира со комшијата,... и... дотеран да менува дихтун на глава, а да не се испрља оти го чекаат на свадба да биде кум...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 23:09

дааа...сум чула, сум чула и јас, ќе имало и тренинг школи
барале само инструктор
да не знаете некој квалификуван, да им се најдеме на луѓето???
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 23:14

Ко оној шо го мачеа на филм со струја
- Ти неосетлив си на болка ?
- Бев женет
- Ау
- Два пати
- Дечки, пакувајте опремата, овој нема ништо да каже
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 23:18

а бе мачни сте нема збор
и плус и во војска сте биле Пред и потоа - Page 7 104553
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Вто Окт 05 2010, 23:21

Ќути, поизмачени здравје.

Како би ти било цела година да спиеш со 30 мажи во една соба ? А башка и дење affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 23:23

Пред и потоа - Page 7 891450
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Окт 05 2010, 23:24

Пред и потоа - Page 7 301497 Ме потсети во друг филм,типов воен заробеник моли да се ја ви на ,,претпоставениот,,т.е.жена му .Веднаш го сфатија и му дозволија,се јави дома,а таа го кренала цел Пентагон да го спасат...оти немало кој да и ја коси тревата. Пред и потоа - Page 7 762431
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Кидман Вто Окт 05 2010, 23:27

е па мала работа ли е Пред и потоа - Page 7 301497
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Саб Окт 09 2010, 22:01

Неќеше да ме чешка пред спиење. Значи и’ се гади од мене affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Кидман Саб Окт 09 2010, 22:04

или... сакала ти неа да ја чешкаш Пред и потоа - Page 7 919578
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Пон Окт 11 2010, 12:34

Често се случува во брак да не се сакаат како пред брак. Затоа што се сакале пред брак. За да се сакате во брак треба и двајцата претходно да бидете во брак.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Александра Пон Окт 11 2010, 16:44

Пред и потоа - Page 7 104553 ова ми личи на ова

Пред и потоа - Page 7 CynefinFramework
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Окт 19 2010, 11:44

Кому му се лоши на венчавка?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Окт 19 2010, 16:23

ПРОФЕСОРИ ПО МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК:
БРАК е апстрактна именка, додека пак ВЕРИДБА е граматичка грешка во претходно составената реченица. ДА СЕ ОЖЕНИШ е глагол кој често одговара на прашањето КОГА, меѓутоа најчесто на прашањето КОЛКУ. ОЖЕНЕТ е придавка од изведена од претходно споменатиот глагол. На сето ова ДЕЦАТА се императив, а КУЌЕН ПРИЈАТЕЛ ти е лична заменка.
ПРОФЕСОРИ ПО МАТЕМАТИКА:
ВЕРИДБА е парен број кој често може да биде и непарен, БРАК е математичка операција множење, а ДЕЦАТА се резултат. Во веридбата ТОЈ вреди 2, ТАА вреди 1, а БАБАТА (Мајката на невестата) 0. Во бракот БАБАТА вреди 2, ТАА вреди 1, а ТОЈ 0. КУЌЕН ПРИЈАТЕЛ е непозната x, a БАБАТА е злоба на квадрат.

ПРАВНИЦИ:
ВЕРИДБА е парница, БРАК е изгубена парница, ДЕЦАТА се отежнувачка околност, а КУЌНИОТ ПРИЈАТЕЛ е олеснителна околност, а ТАШТАТА е врвна инстанца.

ДОКТОРИ:
ВЕРИДБА е лоша превентива, БРАК е последица на лош зафат, ДЕЦАТА се компликација, БАБАТА е тумор кој често е малигнен, КУЌНИОТ ПРИЈАТЕЛ е погрешна дијагноза.

ИНЖЕНЕРИ:
ВЕРИДБА е проект, БРАК е неуспешна конструкција, ДЕЦАТА се непланирани трошкови, КУЌНИОТ ПРИЈАТЕЛ е извршувач на техички работи, а БАБАТА е корозија.

ЕКОНОМИСТИ:
ВЕРИДБА е можен пласман, БРАК е договор, ДЕЦАТА се анекс договор, КУЌНИОТ ПРИЈАТЕЛ е кооперант, а БАБАТА е данокот.

МУЗИЧАРИ:
ВЕРИДБА е дует, БРАК е дисхармонија, ДЕЦАТА се солисти на кои им треба придружба од цел оркестар, БАБАТА е диригент, а КУЌНИОТ ПРИЈАТЕЛ оној кој ќе издржи до крајот на концертот.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by keti Вто Окт 19 2010, 21:17

Кој те испровоцира толку многу hot nurse за да го напишеш овој текст... Пред и потоа - Page 7 151405
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Окт 19 2010, 21:24

Само го препишав... smesko
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Вто Окт 26 2010, 23:47

Пред спиење:...Гушни ме малку додека заспијам!...Е,сега само да те гушнам,прееска само измасирај ме,само на себе мислиш!...А,ти на кого мислиш?...Па, на себе!...Епа,гледаш дека исто мислиме! kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by trpe Пон Ное 01 2010, 14:27

Пред и потоа - Page 7 54648374
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by zbunet Саб Ное 06 2010, 14:12

Пред и потоа - Page 7 Hdr_an10
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by the nurse Саб Ное 06 2010, 14:21

Došao Mujo u Nemačku i otišao u mesaru da se zaposli. Šef mu pokazuje mašinu u koju stavi bika, a sa druge strane izađe kobasica. Mujo će na to:
- Ima l' šta da se ubaci kobasica, a izađe bik?
Mesar mu odgovori:
- To je samo tvoj tata mogao...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Зошто вереничкиот прстен се носи на четвртиот прст (до малиот прст)?

Пишување by alisa Вто Ное 09 2010, 15:44

Кинеската легенда тоа го објаснува мошне едноставно и уверливо.

Палците ги претставуваат родителите.

Показалците се браќата и сестрите.

Средниот прст си ти.

Четвртиот прст е твојот пар (партнер).

Малите прсти се децата.


Сега склопете ги дланките и средните прсти поставете ги како што е прикажано на сликата

Пред и потоа - Page 7 20101109weddingringg


1. Обидете се да ги раздвоите палците (родителите), се раздвојуваат затоа што не треба да живеат со вас вечно. Повторно спојте ги.

2. Обидете се да ги раздвоите показалците (браќата, сестрите и пријателите), се отвораат затоа што сите имаат свои животни патишта и заминуваат.

3. Обидете се да ги раздвоите малите прсти (вашите деца) – се отвораат затоа што децата растат и си заминуваат. Повторно спојте ги.

4. Конечно, обидете се да ги раздвоите прстите наменети за вереничкиот прстен. Тоа е невозможно. Судбински сте поврзани и затоа венчалниот прстен се носи токму на овој прст.

Пред и потоа - Page 7 Smiley19
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by keti Вто Ное 09 2010, 15:51

А може ли јас да прашам нешто во врска во фотографијата... Зошто прстенот е ставен на малиот прст?...Некако не се совпаѓа со „поентата“ на текстот... smesko
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by alisa Вто Ное 09 2010, 15:57

Прстенот се става на четвртиот прст (до малиот) во моментот кога се венчаваат младите. Нормално е дека со текот на времето, како одминуваат годините луѓето да ја менуваат тежината, односно прстите се здебелуваат,и веќе не може прстенот да се стави на „до малиот“ прст Пред и потоа - Page 7 695411
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Пред и потоа - Page 7 Empty Re: Пред и потоа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот