МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто за љубовта

+7
keti
Тото
Кидман
trpe
Александра
fragola
zbunet
11 posters

Страна 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Чет Јун 17 2010, 23:01

Jack Mevosek
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Чет Јун 17 2010, 23:30

Ooo,welcome back! palce
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 00:27

Se seti na nas Нешто за љубовта - Page 6 602480
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Пет Јун 18 2010, 00:37

nikogas ne sum ve zaboravila...ako mislevte na mene Нешто за љубовта - Page 6 104553 Нешто за љубовта - Page 6 125943
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Јун 18 2010, 00:41

Stram da ti e ako se somnevas
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Пон Јун 21 2010, 12:27

има газови кои мрднуваат и на најмал провев
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Пон Јун 21 2010, 19:26

Imame edna na rabota,sto ne e bitno kako izgleda.bitno e kako se dvizi.Ednostavno bukvalno mrda so gazot,ce iskrsi polovince.Nema veze,nie zenite ne obrnuvame vnimanie,no site nasi mazi koi ja videle zborat:-Ovaa zna znanje!(i toa dobro si go unovci)Inace mus mi so eden prijatel od vremeto imaat teorija koja zena kako igra na oro , takva e vo krevet!!!?? I tuka se redovni komentari po svadbi i proslavi...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Пон Јун 21 2010, 21:43

...Napuklo srce na dve pole,ljubav je teret pregolem.Bas i to sto te tolko volem,ne volem...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Пон Јун 21 2010, 23:43

Колку пати сум се зезнала во љубовта, ама сепак верувам во неа...


Нешто за љубовта - Page 6 Snezana+i+sedam+patuljaka
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Пон Јун 21 2010, 23:51

не обрнуваме внимание? Па, не знам баш...
жените како Мерлин тргаат по себе и машки и женски погледи

иако сум жена и јас имам вкус за жени.
не сакам машкобањасти жени, туку такви од кои зрачи суптилен сексипил на секое нишнување на колковите. Нешто за љубовта - Page 6 539282
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Пон Јун 21 2010, 23:56

Кети, ние сите имаме избор да не веруваме во неа
и нити сме глупави, нити слаби за да не можеме да се натераме да ја занемариме
ама не сакаме
луѓето како нас ја бараат љубовта, иако знаат дека таа доаѓа во комплет со болката
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Вто Јун 22 2010, 00:12

Bas ko Kidman Нешто за љубовта - Page 6 601181 Нешто за љубовта - Page 6 10368410

Нешто за љубовта - Page 6 Nicole-kidman-on-relationships-and
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Вто Јун 22 2010, 00:16

Нешто за љубовта - Page 6 104553 da kidnam so kidman
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Вто Јун 22 2010, 00:20

Dobro,se predavam.Ne mislev nisto loso,se najdobro za takvite zenski.Koj mi e mene kriv sto ne znam znanje? kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Вто Јун 22 2010, 00:41

Znanje imanje Нешто за љубовта - Page 6 104553
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Вто Јун 22 2010, 00:49

Koj probal znae...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Вто Јун 22 2010, 01:02

Zavisi od ucitelot trepka
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Вто Јун 22 2010, 11:21

hot nurse напиша:Dobro,se predavam.Ne mislev nisto loso,se najdobro za takvite zenski.Koj mi e mene kriv sto ne znam znanje? kez

za kakvite hoty? Нешто за љубовта - Page 6 497844
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Вто Јун 22 2010, 17:11

Za takvite kako koleska mi,jas taa dobro ja znam i za nea si zboram.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by keti Чет Јун 24 2010, 10:54

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola Чет Јун 24 2010, 23:24

fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пет Јун 25 2010, 21:26

Кога сакаш некого значи си опуштен и не си стегнат и нормално е некогаш да излета гулапче додека сте еден до друг како гулаби.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Пет Јун 25 2010, 22:47

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Јун 28 2010, 18:56

Малку ми е што морам да се борам против целиот свет, туку морам да се борам и против себе.
Или некој ќе ме издаде или сам ќе се издадам, или некој ќе ме нападне или сам себе ќе се прекорувам. Тоа се купишта гомнарии со кои морам да живеам или да ги носам во себе.
Љубов ? Не сме достојни за неа затоа што сите нагони треба да се спојат во еден единствен, замисли да шеташ по улица и сите да ги сакаш, наместо да се пазиш од нив. Да ги сакаш значи да ги оставиш да те растргнат и со насмевка да бидеш додека те газат.
Сепак некои се принудени да сакаат затоа што немаат ништо друго сем љубовта. Се плашам...дека немам ништо друго, немам друг избор...
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Пон Јун 28 2010, 22:11

Секој верува во љубовта ... неко једном, неко више пута sminka
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 6 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 22 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот