МЕКИЦИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто за љубовта

+7
keti
Тото
Кидман
trpe
Александра
fragola
zbunet
11 posters

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Пет Мај 14 2010, 12:18

Кога ќе ми каже, Тото срце, доцна е, треба да си одам, имам за учење, имам за свирење, утре рано станувам, имам писмена, имам настап, имаме гости ....Нешто за љубовта - Page 5 336123

Нешто за љубовта - Page 5 14226 Нешто за љубовта - Page 5 83386 Нешто за љубовта - Page 5 20863 Нешто за љубовта - Page 5 16089
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Пон Мај 17 2010, 15:49

Љубовта е хемија.
Љубовта е и алхемија.
Прва фаза: оловото се претвора во злато.
Последна фаза: златото се претвора во токсичен отпад.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мај 17 2010, 16:31

Материјата се претвара во енергија за љубов неопходна
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Саб Мај 22 2010, 10:08

,,Фен-Чанг праша-Што е љубов?,Учителот рече-Да му се придава поголема вредност на напорот отколку на наградата,тоа се вика љубов.(Конфучие)
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Пон Мај 24 2010, 14:55

Следниот викенд имаме од работа некој семинар.А бе се потепаа ова жениве да одат.Купуваат гардероба ,се спремаат,ќе биде интересно.Уште ме прашуваат дали мора да одат на предавањата!!!???Семинарки!!!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 16:09

Pa ti ke im raskazes sto se predavalo Нешто за љубовта - Page 5 79941
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото Пон Мај 24 2010, 16:35

Ако и мрда газот во младоста, ќе ја боли крстот во староста Нешто за љубовта - Page 5 810485
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 16:50

Nee, toa ako lezi na ladna trava i u nok u mladi godini
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Пон Мај 24 2010, 22:12

- Ај мор кажи нешто умиљато, маа. Нешто као : „ Срцка, душо, ова она “
- Ај срцка, душо, стави вода у правосмукалката и зачисти со неа.
- Знаеш ли ма ти некогаш да ги употребуваш тие ствари у мирољубиви цели ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 08:12

,,Целиот живот си го потрошив обидувајки се да бидам совршена за несовршените.Поради една невидлива,глупава работа наречена љубов,,-Мадам де помпадур
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 09:59

Што е љубов без доверба ? Гола страст која бргу ќе згасне.
Довербата не се стекнува, таа се има или нема од самиот почеток.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Нед Јун 06 2010, 13:45

Довербата за многумина е само уште една девица што одвај чека да ја изгуби невиноста Нешто за љубовта - Page 5 Icon_flower
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Нед Јун 06 2010, 17:51

Нешто за љубовта - Page 5 966742
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Нед Јун 06 2010, 23:34

Нешто за љубовта - Page 5 296950 ...господарка на зборот
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Вто Јун 08 2010, 09:36

a joш те волим, волим, волим
не могу без теееебе.... ах...ах...Нешто за љубовта - Page 5 1798002_P
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Вто Јун 08 2010, 16:55

И’ станува жешко под ќебето и се открива и кога од таму излегува невидлив облак и сонлива истрчува на балкон во никое време и размислува кои состојки да ги исфрли од мојата исхрана.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Сре Јун 09 2010, 01:09

Taa bila mnogu kulturna,jas begam demonstrativno da spijam vo dnevna.A,sestra mi za takvo iskustvo mi rece :-Mislev deka nekoj ni pustil nekoj gas za truenje!Isto izbegala vo dnevna sose deteto,sto e krivo toa da se true.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Сре Јун 09 2010, 09:26

Ova ispaga ko samo maskite da prdat, a ne e tocno zatoa sto zenskiot prdez cesto podsetuva na grmotevica i luge se zbunuvaat gledajki kon neboto mislejki deka se spremaat vrnezi i grmezi i zatoa tesko e da se dokaze zenskiot prdez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Сре Јун 09 2010, 09:46

Dobro,imas pravo.Jas posto se soblekuvam so 20-tina zeni vo garderoba,se slucuvaat i takvi raboti,ama mnogu,mnoguuuuuuu retko!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра Сре Јун 09 2010, 13:17

е, голема работа!

тој беше две секунди изненаден (додека да сфати дека не му се причинило), а после се озари со насмевка која значеше welcome to the club. демек, немој отсега да ме гледаш на криво кога ќе прдам.

prdez
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман Пон Јун 14 2010, 00:03

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Emily Вто Јун 15 2010, 17:42

pocnav da ne veruvam Нешто за љубовта - Page 5 361380
Emily
Emily


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Вто Јун 15 2010, 19:38

“Čarobnjaci su otkrili najčistiji oblik ljubavi, zato što vole sebe. Oni znaju da je sve što dajemo drugima odraz onoga što imamo u sebi. Oni su stavili moć strasti u službu bića, i ona im daje neophodan impuls da preduzmu jedinu potragu koja se isplati: potragu za samim sobom.”
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse Сре Јун 16 2010, 16:54

Не е дека не верувам,ама не сакам да сум заљубена.Тогаш правам глупости и немам контрола врз ништо. lut
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet Чет Јун 17 2010, 10:50

Ако ме сака и да се збунам делувам симпатично, наместо смотано.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Нешто за љубовта - Page 5 Empty Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот